4. Ondřej Palát (New Jersey Devils) - 520 bodů (426+94)  V první polovině sezony 2013/14 byl za jednoho z favoritů na zisk Calder Trophy považován Tomáš Hertl. Toho ale na nějakou dobu vyřadilo ze hry nepříjemné zranění, takže o šanci přišel. Přesto mohla trofej poprvé putovat do České republiky. Zásluhu na tom měl hráč Tampy Bay Ondřej Palát.  Profimedia.cz
 3. David Pastrňák (Boston Bruins) - 610 bodů (536+74)  V 26 letech je David Pastrňák hvězdou Bostonu, s nímž se už probojoval až do finále Stanley Cupu. V NHL dosud odehrál přes pět stovek utkání a dalších 70 zvládl v play-off. Patří mezi nejproduktivnější aktivní Čechy v prestižní lize. Vzhledem k jeho mládí a produktivitě se dá předpokládat, že v tomto žebříčku bude za pár let na vrcholu. Profimedia.cz
 2. Jakub Voráček (Columbus Blue Jackets) - 834 bodů (806+28)  Ještě před pár lety byste Jakuba Voráčka mezi desítkou nejproduktivnějších aktivních českých hokejistů v NHL nenašli, ale protože podává pravidelně rok co rok konsolidované výkony, posunuje se stále nahoru. Kdyby ve vyřazovacích bojích odehrál více utkání, mohla být jeho bilance ještě lepší, ale Flyers Blue Jackets, kde dosud působil, měli s průnikem do play-off téměř pravidelně potíže a když už se tam dostali, končili většinou v prvním kole... Profimedia.cz
 1. David Krejčí (Boston Bruins) – 871 bodů (747+124)  David Krejčí je stálicí v sestavě Bostonu Bruins. Klub draftoval českého forvarda v roce 2004 jako 63. hráče v celkovém pořadí a od té doby je mu stále věrný. Jen na jednu sezonu si odskočil do Olomouce, ale v létě se do Ameriky vrátil. Od sezony 2006/07, kdy naskočil poprvé do NHL, už odehrál téměř tisíc utkání v základní části soutěže a 156 jich přidal v play-off. Než se s NHL rozloučí, ještě jistě pár desítek zápasů přidá. Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Pilní sběratelé bodů. 5 nejproduktivnějších aktivních Čechů v součtu základní části a play-off NHL

Víte, co mají společného Václav Prospal, Petr Sýkora, Martin Straka či Milan Hejduk? Patří mezi nejproduktivnější české hokejisty v NHL, zároveň už jsou ale ve sportovním důchodu a žádný bod do statistik nepřidají. Zato mnozí další jsou stále produktivní.

David Krejčí je nejproduktivnějším aktivním českým hokejistou v NHL. Víte ale, kolik bodů v základní části a v play-off už dohromady posbíral? A jak jsou na tom v tomto ohledu další tuzemští borci, kteří působí v nejslavnější lize světa? Dozvíte se to v následujících kapitolách, do kterých jsme zařadili jen hráče, kteří mají v tuto chvíli podepsanou v NHL smlouvu na sezonu 2022/23 a přehoupli se přes metu 400 bodů.

Pokračování 2 / 6

5. Tomáš Hertl (San Jose Sharks) - 450 bodů (408+42)

Tomáš Hertl1.jpg

Útočník Tomáš Hertl kroutí v NHL desátou sezonu a v pěti z nich si s týmem zahrál i ve vyřazovacích bojích. Talentovaného mladíka si vybrali Žraloci ze San Jose už v prvním kole draftu v roce 2012 a nebýt vážného zranění, mohl ve své premiérové sezoně vyhrát Calder Trophy pro nejlepšího nováčka.

Odchovanec pražské Slavie se v zámoří etabloval v jednu z uznávaných person NHL a v minulém ročníku se v součtu bodů ze základní a vyřazovací části přehoupl přes čtyřstovku. V devětadvaceti letech je v ideálním hokejovém věku, takže pokud ho nezabrzdí zdravotní problémy, čeká ho v zámoří ještě zajímavá budoucnost.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

4. Ondřej Palát (New Jersey Devils) - 520 bodů (426+94)

Ondřej Palát-New Jersey.jpg

V první polovině sezony 2013/14 byl za jednoho z favoritů na zisk Calder Trophy považován Tomáš Hertl. Toho ale na nějakou dobu vyřadilo ze hry nepříjemné zranění, takže o šanci přišel. Přesto mohla trofej poprvé putovat do České republiky. Zásluhu na tom měl hráč Tampy Bay Ondřej Palát.

Šikovný útočník, který debutoval v soutěži už v sezoně 2012/13, posbíral v následujícím ročníku, který byl pro něho oficiálně premiérovým, v 81 duelech 59 (23+36) bodů, byl druhým nejproduktivnějším nováčkem a pomohl Lightning do play-off. Sezonu snů však prestižním oceněním nezavršil. Od té doby už ušel pořádný kus hokejové cesty. V NHL zvládl dosud odehrát přes šest set utkání, v nichž zaznamenal 426 bodů (114+220), dalších 138 střetnutí přidal v play-off, kde se blýskl 48 góly a 46 nahrávkami. Dvakrát výrazně pomohl Tampě Bay k zisku Stanley Cupu a letos v létě zamířil za novou štací do New Jersey.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

3. David Pastrňák (Boston Bruins) - 610 bodů (536+74)

David Pastrňák.jpg

V 26 letech je David Pastrňák hvězdou Bostonu, s nímž se už probojoval až do finále Stanley Cupu. V NHL dosud odehrál přes pět stovek utkání a dalších 70 zvládl v play-off. Patří mezi nejproduktivnější aktivní Čechy v prestižní lize. Vzhledem k jeho mládí a produktivitě se dá předpokládat, že v tomto žebříčku bude za pár let na vrcholu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

2. Jakub Voráček (Columbus Blue Jackets) - 834 bodů (806+28)

Jakub Voráček (2).jpg

Ještě před pár lety byste Jakuba Voráčka mezi desítkou nejproduktivnějších aktivních českých hokejistů v NHL nenašli, ale protože podává pravidelně rok co rok konsolidované výkony, posunuje se stále nahoru. Kdyby ve vyřazovacích bojích odehrál více utkání, mohla být jeho bilance ještě lepší, ale Flyers Blue Jackets, kde dosud působil, měli s průnikem do play-off téměř pravidelně potíže a když už se tam dostali, končili většinou v prvním kole...

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

1. David Krejčí (Boston Bruins) – 871 bodů (747+124)

Krejčí Boston.jpg

David Krejčí je stálicí v sestavě Bostonu Bruins. Klub draftoval českého forvarda v roce 2004 jako 63. hráče v celkovém pořadí a od té doby je mu stále věrný. Jen na jednu sezonu si odskočil do Olomouce, ale v létě se do Ameriky vrátil.

Od sezony 2006/07, kdy naskočil poprvé do NHL, už odehrál téměř tisíc utkání v základní části soutěže a 156 jich přidal v play-off. Než se s NHL rozloučí, ještě jistě pár desítek zápasů přidá.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud