Štěpán Lukeš - Brankářskou dvojkou týmu je Štěpán Lukeš. Dvaadvacetiletý gólman je chomutovským rodákem i odchovancem místního klubu. Letos si odskočil také do Kadaně a Ústí nad Labem, za Chomutov odchytal 12 zápasů a úspěšností zákroků se dostal lehce nad 87%. Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia
 Aleš Stezka - Dvaadvacetiletý gólman měl nakročeno k zajímavé kariéře. V roce 2015 jej draftovala Minnesota a účastník mistrovství světa juniorů odešel do zámoří. Po dvou letech v soutěži USHL se ale vrátil domů a loni si připsal dva starty v Liberci. Letos přidal dalších pět za Chomutov, více prostoru však dostává v prvoligovém Ústí nad Labem. Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia
 Dominik Pavlát - Devatenáctiletý gólman mládežnických reprezentací si loni odbyl premiéru v extralize a letos přidal další čtyři starty. Tadeáš Dvořák však sbírá zkušenosti i jinde. Několik startů si připsal v prvoligovém Ústí nad Labem a Kadani a ve čtyřech duelech pomáhal i druholigové Bílině. Foto: Stanislav Heloňa / MAFRA / Profimedia
 Tadeáš Dvořák - Pátým gólmanem, který se letos objevil v bráně Pirátů, je Tadeáš Dvořák. Čtyřiadvacetiletý brankář debutoval v extralize v bráně Karlových Varů, loni si připsal jeden start za Chomutov a letos přidal další. Objevil se také v šesti duelech ostravské Poruby. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Piráti jako Philadelphia. 5 brankářů, kteří se letos protočili v Chomutově

V brankovišti Philadelphie se letos dějí zajímavé věci. Klub protočil už sedm gólmanů a brzy možná ukáže na osmého. A hodně rušno je také mezi třemi tyčemi chomutovského týmu.

Pokud Cam Talbot obleče v soutěžním zápase dres Philadelphie, tak Flyers překonají rekord NHL. Kanadský gólman, který do organizace přišel z Edmontonu, by se totiž stal už osmým brankářem, který by letos za Letce nastoupil. Brankáři se v průběhu sezony však točí i jinde. Třeba v Chomutově, který v letošním ročníku vyzkoušel už pět gólmanů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Justin Peters

Justin Peters Chomutov 2 Ondřej Bičiště MAFRA Profimedia.jpg

Brankářská jednička Pirátů. Chomutov sice nejprve přivedl zkušeného Finna Hannu Toivonena, ten ale kvůli zdravotním problémům nezasáhl ani do jednoho zápasu, a na konci října místo něj přišel Justin Peters. Dvaatřicetiletý Kanaďan, který má na kontě 81 startů v NHL, se stal oporou týmu a úspěšností zákroků se dostal nad 90%. V průměru pak inkasuje 2,78 gólů na zápas.

Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Štěpán Lukeš

Štěpán Lukeš Ondřej Bičiště MAFRA Profimedia.jpg

Brankářskou dvojkou týmu je Štěpán Lukeš. Dvaadvacetiletý gólman je chomutovským rodákem i odchovancem místního klubu. Letos si odskočil také do Kadaně a Ústí nad Labem, za Chomutov odchytal 12 zápasů a úspěšností zákroků se dostal lehce nad 87%.

Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Aleš Stezka

Aleš Stezka Ondřej Bičiště MAFRA Profimedia.jpg

Dvaadvacetiletý gólman měl nakročeno k zajímavé kariéře. V roce 2015 jej draftovala Minnesota a účastník mistrovství světa juniorů odešel do zámoří. Po dvou letech v soutěži USHL se ale vrátil domů a loni si připsal dva starty v Liberci. Letos přidal dalších pět za Chomutov, více prostoru však dostává v prvoligovém Ústí nad Labem.

Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Dominik Pavlát

Dominik Pavlát Stanislav Heloňa MAFRA Profimedia.jpg

Devatenáctiletý gólman mládežnických reprezentací si loni odbyl premiéru v extralize a letos přidal další čtyři starty. Dominik Pavlát však sbírá zkušenosti i jinde. Několik startů si připsal v prvoligovém Ústí nad Labem a Kadani a ve čtyřech duelech pomáhal i druholigové Bílině.

Foto: Stanislav Heloňa / MAFRA / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Tadeáš Dvořák

Tadeáš Dvořák 2.jpg

Pátým gólmanem, který se letos objevil v bráně Pirátů, je Tadeáš Dvořák. Čtyřiadvacetiletý brankář debutoval v extralize v bráně Karlových Varů, loni si připsal jeden start za Chomutov a letos přidal další. Objevil se také v šesti duelech ostravské Poruby.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud