Jan Sýkora  V lize hrával za Liberec, Jablonec či Slavii, odkud v létě roku 2020 zamířil do Polska. O rok později, den po konci Plzně v bojích o pohárovou Evropu, přišel do Plzně, kde nahradil Adriela Ba Louu, jenž místo Sýkory zamířil do Poznaně. Ofenzivní univerzál, který je plzeňským odchovancem, se rozehrál k velmi dobrým výkonům a vrátil se i do reprezentace. V lize má na kontě tři góly a pět nahrávek. 
 Roman Potočný  V první polovině sezony 2019/20 dal v libereckém dresu devět branek a vysloužil si přestup do Baníku. Jenže v Ostravě se neprosadil tak, jak se od něj čekalo, nebyl příliš produktivní a loňské jaro strávil ve Zlíně. Na podzim dostal znovu šanci v Baníku, ovšem v 17 zápasech zapsal jen dvě asistence, a tak přišlo další stěhování - tentokrát do Plzně. Za tu zatím třicetiletý ofenzivní záložník odehrál dvacet ligových minut. 
 Libor Holík  Radim Řezník byl v Plzni ještě před sezonou na odpis, nakonec si ale vybojoval místo v týmu a odehrál parádní podzim. Jenže teď je zraněný a vedení Viktorky muselo reagovat. Z Jablonce proto přišel na hostování třiadvacetiletý Libor Holík, který už odehrál poločas proti Českým Budějovicím. Bývalý mládežnický reprezentant dříve hrával taky ve Slavii, Karviné, Jihlavě a Zlíně. 
 Eduardo Santos  O jeho příchodu do Plzně se spekulovalo už déle, údajně jej lákal i Baník, brazilský obránce ale nakonec zamířil přeci jen do Viktorky, která ho přivedla na hostování z Karviné. V té čtyřiadvacetiletý bek působil už třetí sezonu a zařadil se mezi ústředí postavy slezského celku. Prosadí se i v Plzni? 
5
Fotogalerie

Plzeň mění přestupovou strategii. 5 posil, které Viktorka od léta přivedla na hostování

O fotbalové Plzni se ví, že není v ideální finanční kondici. Přesto bojuje o titul a staví silný tým.

Plzeň v současné době není v pozici, kdy by mohla kupovat milionové posily jako Sparta nebo Slavia. Viktorka je však stále prestižní adresou, na kterou ostatní fotbalisté slyší. Plzeň tak mění strategii a láká hráče na hostování - od loňského léta jich takto získala už pět. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 6

Ondřej Pachlopník 

GetFile (82).jpg

Dvaadvacetiletý záložník loni zaujal svými výkony v brněnské Zbrojovce, odkud v létě zamířil do Plzně - na roční hostování s opcí. Ofenzivní univerzál si v minulém ročníku připsal 31 ligových startů a hodně si od něj slibovali taky ve Viktorce. Pachlopník ale kvůli zranění nehraje. 

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Jan Sýkora 

GetFile (81).jpg

V lize hrával za Liberec, Jablonec či Slavii, odkud v létě roku 2020 zamířil do Polska. O rok později, den po konci Plzně v bojích o pohárovou Evropu, přišel do Plzně, kde nahradil Adriela Ba Louu, jenž místo Sýkory zamířil do Poznaně. Ofenzivní univerzál, který je plzeňským odchovancem, se rozehrál k velmi dobrým výkonům a vrátil se i do reprezentace. V lize má na kontě tři góly a pět nahrávek. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Roman Potočný 

profimedia-0659995200.jpg

V první polovině sezony 2019/20 dal v libereckém dresu devět branek a vysloužil si přestup do Baníku. Jenže v Ostravě se neprosadil tak, jak se od něj čekalo, nebyl příliš produktivní a loňské jaro strávil ve Zlíně. Na podzim dostal znovu šanci v Baníku, ovšem v 17 zápasech zapsal jen dvě asistence, a tak přišlo další stěhování - tentokrát do Plzně. Za tu zatím třicetiletý ofenzivní záložník odehrál dvacet ligových minut. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Libor Holík 

profimedia-0642082196.jpg

Radim Řezník byl v Plzni ještě před sezonou na odpis, nakonec si ale vybojoval místo v týmu a odehrál parádní podzim. Jenže teď je zraněný a vedení Viktorky muselo reagovat. Z Jablonce proto přišel na hostování třiadvacetiletý Libor Holík, který už odehrál poločas proti Českým Budějovicím. Bývalý mládežnický reprezentant dříve hrával taky ve Slavii, Karviné, Jihlavě a Zlíně. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Eduardo Santos 

GetFile (83).jpg

O jeho příchodu do Plzně se spekulovalo už déle, údajně jej lákal i Baník, brazilský obránce ale nakonec zamířil přeci jen do Viktorky, která ho přivedla na hostování z Karviné. V té čtyřiadvacetiletý bek působil už třetí sezonu a zařadil se mezi ústředí postavy slezského celku. Prosadí se i v Plzni? 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud