Plzeň pořád nemá dost. 4 zahraniční posily, které v létě zlákala mistrovská Viktorka

Plzeň získala titul a bude bojovat o postup do Ligy mistrů. Tým Viktorky proto prochází výraznou proměnou.

Plzeň je na přestupovém trhu aktivní a zlákala už osm nových hráčů. Čtyři z nich přitom disponují zahraničním pasem. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Mohamed Tijani (Benin)

Mohamed Tijany Teplice Ondřej Bičiště  MAFRA Profimedia.jpg

Ještě v dobách, kdy hrával za Jihlavu, o něj stála Sparta. Pak se ale odhalily hráčovy zdravotní problémy a na Letné od něj dali ruce pryč. Mohamed Tijani místo toho zamířil do Slavie, za tu si ale připsal jen dva ligové starty. Potom hostoval v Liberci a v uplynulém ročníku se dostal do velmi dobré formy v Teplicích. V Edenu ani na Stínadlech ale pokračovat nebude, místo toho odešel zhruba za deset milionů korun do Plzně.

FotoOndřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Cadu (Brazílie)

Cadu Pardubice.jpg

Čtyřiadvacetiletý brazilský obránce či záložník odkopal v lize dvě sezony za Pardubice. V loňském ročníku dal čtyři branky, přidal deset asistencí a zaujal vedení Viktorky, se kterou podepsal tříletou smlouvu. „Chci ze sebe vydat to nejlepší a pomoci klubu k velkým úspěchům, rozhodně chci být šampion,“ uvedl šikovný univerzál z Brazílie.

FotoPavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Kristi Qose (Albánie)

Kristi Qose Karviná Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Karviná spadla z Fortuna ligy a bylo jasné, že přijde o své opory. Jednou z nich byl Eduardo Santos, jenž na podzim hostoval v Plzni, se kterou získal titul. Viktorka o něj stála, brazilský bek ale zamířil do Slavie. Západočeši však z Karviné přivedli jiného hráče – do Plzně přišel po konci smlouvy sedmadvacetiletý albánský záložník a trojnásobný reprezentant své země Kristi Qose, jenž s klubem podepsal smlouvu na dva roky. Odchovanec řeckého PAOK Soluň byl v Karviné od roku 2020 a v nejvyšší české soutěži odehrál 71 zápasů, ve kterých dal devět branek a přidal šest asistencí.

FotoPavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Rigino Cicilia (Nizozemsko)

Rigino Cicilia Slovácko Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Několik posledních dnů nikdo nevěděl, kde je. Ve Slovácku, kterému patřil, se nehlásil, a tak bylo jasné, že z klubu odejde. Nikdo však nečekal, že Rigino Cicilia skončí v Plzni, do které míří. Sedmadvacetiletý nizozemský útočník byl přitom pro tým z Uherského Hradiště důležitý a v uplynulém ročníku se blýskl šesti ligovými góly. Ve Slovácku každopádně poznali, že s Ciciliou není snadné vyjít, jak ho zvládnou ukočírovat v Plzni?

FotoPavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud