Milan Havel  - Bývalý mládežnický reprezentant přišel do Plzně loni z Bohemians 1905. Moc prostoru však nedostával a mezi náhradníky začínal i letos. Pak ale odehrál velmi dobrý zápas na půdě Realu Madrid a více nastupuje už i v lize. Naposledy odehrál celý zápas na pravém kraji obrany proti Zlínu, připsal si jednu asistenci a patřil k nejlepším hráčům na hřišti. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Jan Kovařík  - Letos začal smolně. V domácím zápase Ligy mistrů proti CSKA Moskva způsobil penaltu, ze které soupeř srovnal na konečných 2:2. Kouč Vrba ho ale nezatratil, z posledních čtyř zápasů byl Jan Kovařík třikrát v základní sestavě a hlavně ve Zlíně odehrál parádní partii. V sestavě dokonale zastoupil Davida Limberského, dal jeden gól a u druhého asistoval. Foto: Profimedia.cz
 Aleš Čermák  - Klíčový hráč plzeňské zálohy Daniel Kolář je mimo hru. I proto dostává Aleš Čermák tolik prostoru. Pravda, jeho výkony ještě nejsou na takové úrovni, kde by mohl být, stává se však stále platnějším článkem Vrbovy družiny. Naposledy odehrál velmi dobrý zápas ve Zlíně, kde měl prsty u obou rychlých branek Viktorky. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Tomáš Chorý  - V Plzni se už před rokem připravovali na odchod Michaela Krmenčíka a přivedli dlouhána Tomáš Chorého. V uplynulém ročníku dal dva góly a přidal dvě asistence, na letošní první zásah si ale musel počkat až na prosinec. Trefil se symbolicky v zápase proti Olomouci, odkud do Viktorky přišel, a další gól přidal v následujícím kole ve Zlíně. Stane se nástupcem zraněného Krmenčíka? Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia
5
Fotogalerie

Plzeň se mění. 5 hráčů, kteří se během podzimu zabydlují v základní sestavě Viktorky

V brance Matúš Kozáčik, na kraji obrany David Limberský, ve středu zálohy Daniel Kolář. Tak dlouhá léta vypadala základní osa plzeňské Viktorky. Jenže letos se zaběhnuté pořádky mění.

Kádr Viktorky stárne. Hráči Plzně navíc mají náročný program, do toho někoho trápí zdravotní problémy. I díky tomu dostalo příležitost několik „nových“ hráčů. Jména pěti z nich, kteří si během podzimu získali místo v sestavě, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Aleš Hruška

Aleš Hruška Plzeň Dominik Bakeš  CNC  Profimedia.jpg

Sezonu mezi třemi tyčemi začal Matúš Kozáčik. Jenže v jedenáctém ligovém kole v Teplicích se do branky poprvé postavil třiatřicetiletý Aleš Hruška, který už v bráně Viktorky zůstal. Přednost dostává i v Lize mistrů a aktuálně je plzeňským brankářem číslo jedna.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 6

Milan Havel

Milan Havel Plzeň Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Bývalý mládežnický reprezentant přišel do Plzně loni z Bohemians 1905. Moc prostoru však nedostával a mezi náhradníky začínal i letos. Pak ale odehrál velmi dobrý zápas na půdě Realu Madrid a více nastupuje už i v lize. Naposledy odehrál celý zápas na pravém kraji obrany proti Zlínu, připsal si jednu asistenci a patřil k nejlepším hráčům na hřišti.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 6

Jan Kovařík

Jan Kovařík 2.jpg

Letos začal smolně. V domácím zápase Ligy mistrů proti CSKA Moskva způsobil penaltu, ze které soupeř srovnal na konečných 2:2. Kouč Vrba ho ale nezatratil, z posledních čtyř zápasů byl Jan Kovařík třikrát v základní sestavě a hlavně ve Zlíně odehrál parádní partii. V sestavě dokonale zastoupil Davida Limberského, dal jeden gól a u druhého asistoval.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 6

Aleš Čermák

Aleš Čermák Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Klíčový hráč plzeňské zálohy Daniel Kolář je mimo hru. I proto dostává Aleš Čermák tolik prostoru. Pravda, jeho výkony ještě nejsou na takové úrovni, kde by mohl být, stává se však stále platnějším článkem Vrbovy družiny. Naposledy odehrál velmi dobrý zápas ve Zlíně, kde měl prsty u obou rychlých branek Viktorky.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Tomáš Chorý

Tomáš Chorý Plzeň Ladislav Němec  MAFRA  Profimedia.jpg

V Plzni se už před rokem připravovali na odchod Michaela Krmenčíka a přivedli dlouhána Tomáš Chorého. V uplynulém ročníku dal dva góly a přidal dvě asistence, na letošní první zásah si ale musel počkat až na prosinec. Trefil se symbolicky v zápase proti Olomouci, odkud do Viktorky přišel, a další gól přidal v následujícím kole ve Zlíně. Stane se nástupcem zraněného Krmenčíka?

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud