Plzeňské klenoty. 4 hráči, které Viktorka prodala do zahraničí za více než sto milionů korun

Viktorka už několik let patří k elitním domácím klubům. Plzeňským kádrem prošla celá řada kvalitních fotbalistů a na několika z nich vedení západočeského klubu pořádně vydělalo.

Plzeň na svých oporách umí pořádně vydělat. Čtyři hráči Viktorky dokonce odešli do zahraničních klubů za více než sto milionů korun. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Vladimír Darida (Freiburg) – 103 milionů korun

Darida.jpg

V Plzni převzal Vladimír Darida štafetu po Pavlu Horváthovi, na začátku sezony 2013/14 pak pomohl Viktorce k postupu do Ligy mistrů a následně odešel za šesticifernou částku v korunách do Freiburgu. O dva roky později reprezentační záložník a Fotbalista roku 2017 zamířil do berlínské Herthy. V jednu dobu se dokonce spekulovalo o zájmu Realu Madrid.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Petr Jiráček (Wolfsburg) – 150 milionů korun

Petr Jiráček Plzeň.jpg

V roce 2011 byl jedním ze strůjců historického plzeňského titulu. S Viktorkou si zahrál i v Lize mistrů a v průběhu rozehrané sezony odešel za 150 milionů korun do Wolfsburgu. Začátek bundesligového angažmá mu sice docela vyšel, od trenéra Felixe Magatha ale nedostal tolik příležitostí, kolik by si přál, a tak po půl roce zamířil do Hamburku. Po třech letech posílil Spartu, hrál taky za Jablonec a působil ve Zlíně.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Patrik Hrošovský (Genk) – 153 milionů korun

PAtrik Hrošovský Plzeň 2018.jpg

Patrik Hrošovský býval klíčovým hráčem Plzně, okolo slovenského reprezentačního záložníka, který dal v Lize mistrů gól i Realu Madrid, ale dlouho kroužily zahraniční kluby. Šikovný záložník, jenž v lize odehrál 172 zápasů, nakonec odešel do belgického Genku, který za něj zaplatil asi 153 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Michael Krmenčík (Bruggy) – 169 milionů korun

Michael Krmenčík 2019 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Michael Krmenčík, kterého v minulosti chtělo i Bordeaux či kluby z Itálie, nakonec skončil v lednu roku 2020 v Bruggách. Tam měl nakročeno už o rok dříve, tehdy ale z transferu sešlo. Reprezentačního útočníka Plzeň prodala za téměř 170 milionů korun.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud