Obránce – František Rajtoral  Technicky dobře vybavený krajní obránce František Rajtoral působil v Plzni s výjimkou krátké štace v Hannoveru od roku 2009 až do roku 2016. Dlouho měl pevné místo v základní sestavě, až později ho začal vytlačovat Radim Řezník a poté Aleš Matějů. Profimedia.cz
 Obránce – Marián Čišovský  Slovenský obránce Marián Čišovský přišel do Plzně v létě roku 2011 z Temešváru a ihned se stal lídrem zadních řad. Místo v sestavě Viktorky měl dlouhou dobu jisté, než ho o něj připravila zákeřná nemoc. Profimedia.cz
 Obránce – David Bystroň  David Bystroň byl dlouhá léta oporou Baníku, se kterým získal v roce 2004 mistrovský titul. O čtyři roky později odešel do Levski Sofia, na podzim roku 2009 ale přišel na hostování do Plzně a ve Viktorce už zůstal. Plzni pomohl do Ligy mistrů, po zápase na půdě Borisova měl ale pozitivní dopingový test a dostal dvouletý zákaz hraní. Profimedia.cz
 Obránce – David Limberský  David Limberský je jedním z hráčů, kteří byli u zrodu „nové“ Viktorky. Do Plzně přišel v roce 2008 ze Sparty a na levém kraji obrany si vybudoval neotřesitelnou pozici. Později se stal i kapitánem. Profimedia.cz
11
Fotogalerie

Plzeňské legendy. Tahle sestava vybojovala první postup Viktorky do Ligy mistrů

24. srpna 2011. Ten den se zapsal do plzeňské fotbalové historie hodně tučným písmem. Viktorka tehdy zdolala i podruhé FC Kodaň a vybojovala premiérový postup do Ligy mistrů.

Od té doby uběhlo už 11 let, vzpomínky na památné zápasy s Kodaní jsou ale stále živé. Viktorka vyhrála v Dánsku 3:1 a senzační triumf potvrdila i v pražském Edenu, kde zvítězila 2:1. Víte, kteří hráči byli u toho? Dozvíte se to v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 12

Brankář – Marek Čech

Marek Čech1.jpg

Zkušený gólman Marek Čech přišel do Plzně v polovině srpna roku 2011 a krátce nato pomohl Viktorce k postupu do Ligy mistrů. Na západě Čech ale dlouho nezůstal a po roce odešel do Sparty.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 12

Obránce – František Rajtoral

František Rajtoral-2011.jpg

Technicky dobře vybavený krajní obránce František Rajtoral působil v Plzni s výjimkou krátké štace v Hannoveru od roku 2009 až do roku 2016. Dlouho měl pevné místo v základní sestavě, až později ho začal vytlačovat Radim Řezník a poté Aleš Matějů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 12

Obránce – Marián Čišovský

Čišovský.jpg

Slovenský obránce Marián Čišovský přišel do Plzně v létě roku 2011 z Temešváru a ihned se stal lídrem zadních řad. Místo v sestavě Viktorky měl dlouhou dobu jisté, než ho o něj připravila zákeřná nemoc.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 12

Obránce – David Bystroň

David Bystroň21.jpg

David Bystroň byl dlouhá léta oporou Baníku, se kterým získal v roce 2004 mistrovský titul. O čtyři roky později odešel do Levski Sofia, na podzim roku 2009 ale přišel na hostování do Plzně a ve Viktorce už zůstal. Plzni pomohl do Ligy mistrů, po zápase na půdě Borisova měl ale pozitivní dopingový test a dostal dvouletý zákaz hraní.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 12

Obránce – David Limberský

David Limberský-2011.jpg

David Limberský je jedním z hráčů, kteří byli u zrodu „nové“ Viktorky. Do Plzně přišel v roce 2008 ze Sparty a na levém kraji obrany si vybudoval neotřesitelnou pozici. Později se stal i kapitánem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 12

Záložník – Pavel Horváth

Pavel Horváth1.jpg

Pavel Horváth se stal symbolem nové éry plzeňské Viktorky. Špílmachr se zkušenostmi z Portugalska, Turecka či Japonska byl hlavním strůjcem prvních velkých plzeňských úspěchů. I v pokročilejším věku se dokázal prosadit na půdě Ligy mistrů a vysloužil si respekt slavných soupeřů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 12

Záložník – Petr Jiráček

Petr Jiráček-2011.jpg

Ještě v roce 2008 hrál za Sokolov, pak si ho ale všimli v Plzni a Petr Jiráček se postupně začal dostávat do základní sestavy Viktorky. Na podzim roku 2011 patřil k motorům týmu a v prosinci podepsal smlouvu s Wolfsburgem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 12

Záložník – Milan Petržela

Milan Petržela12.jpg

Mnohokrát se zdálo, že je v Plzni na odpis, Milan Petržela spoustu krizí ustál a nastupoval (poměrně často) v základní sestavě plzeňského týmu, se kterým získal čtyři tituly, až do roku 2019. O pátý mistrovský pohár ho „připravilo“ angažmá v Augsburgu, kam odešel po Euru v Polsku a na Ukrajině.

Svými kličkami a rychlýma nohama zatápěl obranám soupeřů. Na posledních deset minut v souboji s Kodaní ho nahradil Martin Fillo, který se předtím krásně prosadil v Dánsku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 12

Záložník – Daniel Kolář

Daniel Kolář1.jpg

Stejně jako Limberský, Petržela či Horváth i Daniel Kolář působil na Letné. Fotbalovou osobností se ale stal až na západě Čech. V odvetném střetnutí s Kodaní pobyl na hřišti celých 90 minut.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 12

Záložník – Václav Pilař

Václav Pilař-2011-ořez.jpg

Vysněná posila se trefila v roce 2011 v předkole Ligy mistrů s Trondheimem a skórovala i v prvním zápase v Kodani. Václav Pilař, který tehdy přišel do Plzně na hostování z Hradce Králové, byl celý rok klíčovým hráčem Viktorky a po vydařeném Euru odešel do Německa.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 12 / 12

Útočník – Marek Bakoš

Marek Bakoš.jpg

Plzeň sice prohrávala po půl hodině hry 0:1, v 67. minutě ale srovnal kanonýr Marek Bakoš. Na závěrečné minuty ho v utkání s Kodaní nahradil krajan Michal Ďuriš, jenž gólem v nastavení rozhodl o výhře a definitivnímu postupu domácích.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud