Podivné úlety Maria Balotelliho. Mohl by z nich být docela tlustý román

Střelec se smrtícím zakončením. Hráč rozhodující důležitá utkání. Ale také přerostlé dítě. Mario Balotelli platil za jednoho z nejlepších a nejtalentovanějších útočníků vůbec. Vyjít s ním ale nebylo nikdy a pro nikoho úplně jednoduché.

Povídat o Balotellim by mohl například trenér José Mourinho, který měl Maria dva roky „na starost“ v Interu Milán. Kontroverzní útočník pak zatápěl Robertu Mancinimu v Manchesteru City a ani ten neměl vedle hyperaktivního Itala na růžích ustláno. Snad proto ho s lehkým srdcem pustili zpátky na Apeninský poloostrov do AC Milán. Od té doby vystřídal pěknou řádku klubů, ale s jeho kariérou to jde rychle z kopce.

Momentálně působí v tureckém Demirsporu a ještě poměrně nedávno se nechal slyšet, že v posledních letech má výbornou formu a je připraven se vrátit do reprezentačního celku. „Šel bych z Turecka pěšky, kdyby mi vzkázali, že budu v základní sestavě," prohlásil Balotelli. Problém je ovšem v tom, že ho v nároďáku už nikdo nechce, a tak jediné, na co můžou fanoušci vzpomínat, je spousta jeho úletů a průšvihů. V následujících kapitolách si můžete připomenout alespoň některé z nich.

Pokračování 2 / 6

Házení šipek po spoluhráčích

Balotelli (2).jpg

Hvězdný Mario na sebe neupozorňoval jen při zápasech. V tréninkovém centru Manchesteru City se jednou postavil k oknu a začal házet šipky po mladších spoluhráčích. Zbláznil se? U italského prosťáčka nic nenormálního. Celou situaci vysvětlil tím, že se prostě nudil. Nikomu se naštěstí nic nestalo. Balotelli ale od vedení vyfasoval pořádnou pokutu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Domácí ohňostroj

3.jpg

V dobrém nevzpomíná Mario Balotelli ani na domácí ohňostroj, který pořádal se čtyřmi přáteli. Ve volné chvíli začali z koupelny odpalovat rachejtle a počínali si natolik šikovně, že od jedné z nich chytily ručníky. Požár zlikvidovali až přivolaní hasiči. Druhý den plnil titulky všech bulvárních novin a posléze se paradoxně stal hlavní tváří kampaně varující před neopatrným zacházením s pyrotechnikou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Šlápnutí na hlavu soupeře

„Přeskočilo mu?“ klepali si v lednu roku 2012 na čelo diváci v zápase Manchesteru City proti Tottenhamu. Domácí Mario Balotelli si ani tentokrát neodpustil jeden ze svých přiblblých kousků. Tentokrát ale opravdu přestřelil. Když hostující Scott Parker upadl, robustní Balotelli mu zezadu šlápl na hlavu. Do jaké míry zaviněně, to ví pouze on sám. Konečné slovo měla Anglická fotbalová asociace, která rozhodla jasně: trest na čtyři zápasy.

Pokračování 5 / 6

Návštěva ženské věznice

Balotelli-repre.jpg

Kouč José Mourinho se kdysi nechal slyšet, že by o Balotellim mohl napsat dvousetstránkovou knížku. Na samostatnou kapitolu by v takovém případě vydala návštěva ženské věznice. Zábavná historka se stala v říjnu roku 2010, když jel Balotelli spolu s bratrem kolem šatlavy v Brescii. V nablýskaném Mercedesu se otevřenými vraty dostali do areálu věznice. Z prohlídky je vyrušili až příslušníci vězeňské stráže. Balotelliho prý zaujalo, že šlo o ženskou věznici. O nutnosti prokázat se povolením k návštěvě neměl nejmenší tušení.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Noční život

2.jpg

Že se Balotelli chodil pravidelně odreagovávat do zábavných podniků, věděl asi každý. Jeho návštěvu striptýzového klubu v březnu roku 2012 ale nerozdýchal ani jinak shovívavý kouč Roberto Mancini. O dva dny později Manchester City hostil Bolton, ale Mario si to u vedení nevyžehlil ani vstřelenou brankou a dostal pokutu 250 tisíc liber. Temperamentní Ital se v tomto případě ukázal jako profesionál a za svůj přešlap se veřejně omluvil.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud