Jakub Hromada (Slavia Praha) – 1,5 mil. eur Jakub Hromada se v české lize objevil už v sezoně 2016/17, kdy hostoval v Plzni. Poté odešel do Slavie a v Edenu působí dosud. Ve dvou ročnících hostoval i v Liberci, několikrát ho trápily i zdravotní problémy, v této sezoně je ale pro hru sešívaných velmi důležitý a kouč Jindřich Trpišovský jej velmi chválí. Výhodou šestadvacetiletého slovenského záložníka je, že v případě potřeby dokáže naskočit i na stoperu.
 Lukáš Haraslín (Sparta Praha) – 1,7 mil. eur Slovenský reprezentační křídelník přišel do Sparty loni na podzim. Ten měl parádní, zabydlel se v sestavě a patřil k oporám rudé družiny. Na jaře ale uvadl a na startu letošního ročníku jej trápily zdravotní problémy. Šestadvacetiletý Lukáš Haraslín už je ovšem fit a hře Sparty opět pomohl. Trenér Brian Priske jej vrátil zpět do sestavy, Haraslín se mu v posledních pěti podzimních duelech odměnil dvěma góly a třemi nahrávkami.
 Ladislav Almási (Baník Ostrava) – 1,7 mil. eur V loňské sezoně, která byla jeho premiérovou v české lize, nasázel 16 branek a stal se jedním z elitních kanonýrů soutěže. Na startu letošního ročníku Baníku kvůli zranění chyběl, v závěru podzimu už byl ale zase při chuti. Třiadvacetiletý Ladislav Almási naskočil do sedmi duelů, ve kterých dal pět branek. Sledují ho (zřejmě nejen) ve Slavii.
 Ivan Schranz (Slavia Praha) – 2 mil. eur Nejdražším slovenským fotbalistou působícím v české lize je devětadvacetiletý Ivan Schranz. Bývalý hráč Dukly, Českých Budějovic a Jablonce přišel loni v létě do Slavie a v Edenu ihned zaujal důležitou roli. Může nastupovat v útoku, na křídle či v záloze, letos se dokonce postavil i na kraj obrany. V Edenu patřil ke klíčovým postavám, v září se ale těžce zranil a podzim pro něj předčasně skončil.
5
Fotogalerie

Poklady od sousedů. 5 nejdražších Slováků, kteří hrají v české Fortuna lize

Ve Fortuna lize hraje řada zahraničních fotbalistů. Nejvíc je z nich Slováků, kteří působí ve Slavii, Spartě i Plzni.

Do letošního ročníku Fortuna ligy zasáhlo už více než třicet slovenských fotbalistů. Podívali jsme se na portál transfermarkt.de a vybrali pět nejdražších z nich. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Erik Jirka (Viktoria Plzeň) – 800 tis. eur

Erik Jirka Plzeň 22 Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Pětadvacetiletý slovenský ofenzivně laděný záložník přišel na startu sezony do Plzně z druholigového španělského Ovieda. Pravda, čeští fanoušci jej příliš neznali, Erik Jirka ale ukázal kus svých kvalit. S balonem si rozumí, umí obejít protihráče, Viktorce se sázka na něj vyplácí. Během podzimu dal v lize dvě branky a přidal tři asistence.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Jakub Hromada (Slavia Praha) – 1,5 mil. eur

Jakub Hromada Slavia 22.jpg

Jakub Hromada se v české lize objevil už v sezoně 2016/17, kdy hostoval v Plzni. Poté odešel do Slavie a v Edenu působí dosud. Ve dvou ročnících hostoval i v Liberci, několikrát ho trápily i zdravotní problémy, v této sezoně je ale pro hru sešívaných velmi důležitý a kouč Jindřich Trpišovský jej velmi chválí. Výhodou šestadvacetiletého slovenského záložníka je, že v případě potřeby dokáže naskočit i na stoperu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Lukáš Haraslín (Sparta Praha) – 1,7 mil. eur

Lukáš Haraslín Sparta 22 Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Slovenský reprezentační křídelník přišel do Sparty loni na podzim. Ten měl parádní, zabydlel se v sestavě a patřil k oporám rudé družiny. Na jaře ale uvadl a na startu letošního ročníku jej trápily zdravotní problémy. Šestadvacetiletý Lukáš Haraslín už je ovšem fit a hře Sparty opět pomohl. Trenér Brian Priske jej vrátil zpět do sestavy, Haraslín se mu v posledních pěti podzimních duelech odměnil dvěma góly a třemi nahrávkami.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Ladislav Almási (Baník Ostrava) – 1,7 mil. eur

Ladislav Almási Baník 22 Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

V loňské sezoně, která byla jeho premiérovou v české lize, nasázel 16 branek a stal se jedním z elitních kanonýrů soutěže. Na startu letošního ročníku Baníku kvůli zranění chyběl, v závěru podzimu už byl ale zase při chuti. Třiadvacetiletý Ladislav Almási naskočil do sedmi duelů, ve kterých dal pět branek. Sledují ho (zřejmě nejen) ve Slavii.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Ivan Schranz (Slavia Praha) – 2 mil. eur

Ivan Schranz Slavia 22 Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Nejdražším slovenským fotbalistou působícím v české lize je devětadvacetiletý Ivan Schranz. Bývalý hráč Dukly, Českých Budějovic a Jablonce přišel loni v létě do Slavie a v Edenu ihned zaujal důležitou roli. Může nastupovat v útoku, na křídle či v záloze, letos se dokonce postavil i na kraj obrany. V Edenu patřil ke klíčovým postavám, v září se ale těžce zranil a podzim pro něj předčasně skončil.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud