4. Harvey Barnes (Anglie) – 32 milionů eur  Harvey Barnes mohl být členem anglické reprezentace na loňském mistrovství Evropy, jenže na turnaji si nakonec nezahrál, protože ho z nominace vyřadilo vážné zranění kolena. Na velmi povedený ročník 2020/21, během něhož v nejvyšší soutěži nastřílel v 25 zápasech devět branek a k nim přidal čtyři asistence, navázal v následující sezoně Premier League, v níž zaznamenal šest gólů a deset nahrávek v 32 utkáních. V současném ligovém ročníku má po 13 střetnutích na kontě šest gólů a patří mezi opory mužstva. Jeho tržní cena se podle portálu TransferMarkt drží už rok na hodnotě 32 milionů eur. Smlouvu má podepsanou do roku 2025. Profimedia.cz
 2. – 3. Wilfred Ndidi (Nigérie) – 40 milionů eur  Nigerijský záložník Wilfred Ndidi je následovníkem N´Gola Kantého v Leicesteru. Pětadvacetiletý borec přišel do klubu v létě roku 2017 za 17 milionů liber z belgického Genku a okamžitě se stal jedním z klíčových hráčů mužstva. Ndidi je dynamický atlet, který je nesmírně silný ve vzdušných soubojích, má vynikající technické dovednosti, je pokaždé velmi dobře koncentrovaný. Umí výborně přihrát či vypálit na branku, ale také blokuje množství střel soupeře. Profimedia.cz
 2. – 3. Youri Tielemans (Belgie) – 40 milionů eur  Záložník Youri Tielemans je jedním z řady velkých belgických talentů, které v posledních letech dobývají fotbalový svět. Nyní pětadvacetiletý hráč už coby teenager pravidelně nastupoval v základní sestavě Anderlechtu v nejvyšší seniorské soutěži. Ve 20 letech odešel do Monaka a o dva roky později nastupoval na hřiště jako hráč Leicesteru. Anglický klub za něho zaplatil 32 milionů liber. Je to borec, který má stejně silnou pravačku i levačku. Na kontě má už téměř šest desítek zápasů v belgické reprezentaci, v nichž nasázel pět gólů. Na mistrovství světa v Kataru nastoupil do všech tří utkání v základní skupině, jednou byl v základní sestavě. V aktuální sezoně anglické Premier League zaznamenal v 15 duelech tři góly a jednu asistenci. Profimedia.cz
 1. James Maddison (Anglie) – 55 milionů eur  Hvězda Jamese Maddisona se naplno rozzářila po přestupu do Leicesteru, který se uskutečnil v létě roku 2018. Nový zaměstnavatel za něho zaplatil Norwichi 20 milionů liber a záhy se ukázalo, že to byla nesmírně dobrá investice. Momentálně je jeho cena skoro třikrát vyšší. Šestadvacetiletý Angličan v aktuálním ročníku Premier League odehrál 13 utkání, ve kterých nastřílel sedm branek a na další čtyři nahrál spoluhráčům. Je to naprosto komplexní hráč, který téměř nemá slabé stránky. Snad by jen mohl trochu víc pomáhat v defenzívě, ale co se týče ofenzivních a kreativních dovedností, patří mezi ligovou elitu. Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Poklady z Leicesteru. 5 nejdražších hráčů podle portálu TransferMarkt, kteří figurují v kádru City

Když v roce 2016 vyhrál Leicester poprvé v historii anglickou nejvyšší soutěž, byl to pro celý fotbalový svět šok. Od té doby bylo City na konci sezony nejvýše v tabulce Premier League na pátém místě, a to v letech 2020 a 2021.

Lišky, jak se říká Leicesteru, jsou po podzimní části sezony Premier League až na 13. pozici. Vzhledem ke kvalitě kádru to je pro fanoušky jistě zklamání. Vždyť mezi borci týmu je několik velmi drahých a žádaných jmen. Pětici tech nejhodnotnějších podle portálu TransferMarkt najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

5. Timothy Castagne (Belgie) – 28 milionů eur

Timothy Castagne.jpg

Jedním ze zástupců Leicesteru na světovém šampionátu v Kataru byl také sedmadvacetiletý obránce či defenzivní záložník Timothy Castagne. Odehrál všechny tři zápasy v základní skupině v základní sestavě a na hřišti nechyběl ani minutu, musel však spolknout hořkou pilulku v podobě předčasného odletu z turnaje.

Žádnou slávu nezažívá v aktuální sezoně ani na klubové scéně. Liškám se příliš nedaří, ale on patří mezi nejlepší hráče týmu. V Premier League nastoupil do 14 utkání a jen jednou chyběl v základní jedenáctce. Do statistik si zapsal gól a dvě nahrávky. Podle portálu TransferMarkt se jeho cena drží už od loňského května na hodnotě 28 milionů eur. V Leicesteru má podepsanou smlouvu do roku 2025.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

4. Harvey Barnes (Anglie) – 32 milionů eur

Harvey Barnes.jpg

Harvey Barnes mohl být členem anglické reprezentace na loňském mistrovství Evropy, jenže na turnaji si nakonec nezahrál, protože ho z nominace vyřadilo vážné zranění kolena. Na velmi povedený ročník 2020/21, během něhož v nejvyšší soutěži nastřílel v 25 zápasech devět branek a k nim přidal čtyři asistence, navázal v následující sezoně Premier League, v níž zaznamenal šest gólů a deset nahrávek v 32 utkáních.

V současném ligovém ročníku má po 13 střetnutích na kontě šest gólů a patří mezi opory mužstva. Jeho tržní cena se podle portálu TransferMarkt drží už rok na hodnotě 32 milionů eur. Smlouvu má podepsanou do roku 2025.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

2. – 3. Wilfred Ndidi (Nigérie) – 40 milionů eur

Wilfred Ndidi1.jpg

Nigerijský záložník Wilfred Ndidi je následovníkem N'Gola Kantého v Leicesteru. Pětadvacetiletý borec přišel do klubu v létě roku 2017 za 17 milionů liber z belgického Genku a okamžitě se stal jedním z klíčových hráčů mužstva.

Ndidi je dynamický atlet, který je nesmírně silný ve vzdušných soubojích, má vynikající technické dovednosti, je pokaždé velmi dobře koncentrovaný. Umí výborně přihrát či vypálit na branku, ale také blokuje množství střel soupeře.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

2. – 3. Youri Tielemans (Belgie) – 40 milionů eur

Youri Tielemans-Leicester.jpg

Záložník Youri Tielemans je jedním z řady velkých belgických talentů, které v posledních letech dobývají fotbalový svět. Nyní pětadvacetiletý hráč už coby teenager pravidelně nastupoval v základní sestavě Anderlechtu v nejvyšší seniorské soutěži. Ve 20 letech odešel do Monaka a o dva roky později nastupoval na hřiště jako hráč Leicesteru. Anglický klub za něho zaplatil 32 milionů liber.

Je to borec, který má stejně silnou pravačku i levačku. Na kontě má už téměř šest desítek zápasů v belgické reprezentaci, v nichž nasázel pět gólů. Na mistrovství světa v Kataru nastoupil do všech tří utkání v základní skupině, jednou byl v základní sestavě. V aktuální sezoně anglické Premier League zaznamenal v 15 duelech tři góly a jednu asistenci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

1. James Maddison (Anglie) – 55 milionů eur

James Maddison1.jpg

Hvězda Jamese Maddisona se naplno rozzářila po přestupu do Leicesteru, který se uskutečnil v létě roku 2018. Nový zaměstnavatel za něho zaplatil Norwichi 20 milionů liber a záhy se ukázalo, že to byla nesmírně dobrá investice. Momentálně je jeho cena skoro třikrát vyšší.

Šestadvacetiletý Angličan v aktuálním ročníku Premier League odehrál 13 utkání, ve kterých nastřílel sedm branek a na další čtyři nahrál spoluhráčům. Je to naprosto komplexní hráč, který téměř nemá slabé stránky. Snad by jen mohl trochu víc pomáhat v defenzívě, ale co se týče ofenzivních a kreativních dovedností, patří mezi ligovou elitu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud