Poplach ve Philadelphii. Flyers přišli od dva brankáře a naléhavě hledají náhradu

Když se v nedělním utkání na ledě New Yorku Rangers zranil český brankář Michal Neuvirth, fanouškům a funkcionářům Philadelphie Flyers pořádně zatrnulo. Na marodce už totiž mají týmovou jedničku Briana Elliotta. A protože vrcholí boje o postup do play-off, manažeři zoufale hledají zkušeného gólmana, který by mužstvo v této fázi sezony podržel.

Neuvirth a Elliott-slide.jpg
Brian Elliott a Michal Neuvirth jsou na marodce a Philadelphia se před rozhodující fází sezony potýká s brankářským problémem. (Foto: Profimedia.cz)

Když se v nedělním střetnutí zranil gólman Michal Neuvirth, do branky se postavil nezkušený Alex Lyon a dovedl zápas do vítězného konce. Z 26 střel pustil za svá záda jediný puk a pomohl v Madison Square Garden k výhře 7:4. Jenže vzhledem k nejisté budoucnosti prvních dvou brankářů týmu musí klub hledat zkušenějšího borce. Manažeři by měli tento problém vyřešit do 26. února, kdy končí přestupní období.

V zámořském tisku už se spekuluje o tom, kdo by měl Flyers na brankářském postu pomoci zalepit díru. Ty nejžhavější adepty najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Robin Lehner (Buffallo Sabres)

Robin Lehner.jpg

Jedním ze žhavých brankářských adeptů na přesun do Philadelphie je švédský gólman Robin Lehner. Šestadvacetiletý borec byl v roce 2009 draftován Ottawou, odkud o šest let později zamířil do Buffala, kde je od minulého ročníku jedničkou mezi tyčemi. Na to, že působí v jednom z nejhorších týmů soutěže, má ještě poměrně slušná čísla ve statistikách. Průměr inkasovaných branek drží pod třemi góly na utkání a procentuální úspěšnost na 91 procentech.

Lehnerovi v Buffalu po sezoně vyprší smlouva, takže by byl ideálním zbožím k výměně, zvláště, když Sabres zase zůstanou bez play-off. V NHL už odchytal na dvě stovky zápasů, tudíž to není žádný vyjukaný zajíc a pro Philadelphii by mohl být dočasným řešením, než se uzdraví Elliott či Neuvirth.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Chad Johnson (Buffalo Sabres)

Chad Johnson-Buffalo.jpg

Kanadský brankář Chad Johnson přišel v roce 2014 do New Yorku Islanders jako volný agent z Bostonu, kde zastával roli spolehlivé dvojky za Finem Raskem. Jenže angažmá v New Yorku se mu moc nepovedlo. Za Ostrovany nastoupil jen v 19 zápasech a vychytal pouze osm výher.

Islanders podepsali s Johnsonem smlouvu, aby si zajistili kvalitního druhého gólmana, ale nakonec v něj ztratili důvěru a před koncem přestupního období v sezoně 2014/15 ho vyexpedovali do Buffala, odkud výměnou získali českého brankáře Michala Neuvirtha. Teď to vypadá, že by jeho osud mohl být opět spojen c českým gólmanem.

V minulém ročníku hájil Johnson branku Calgary a nevedl si zle. Jako týmová dvojka odchytal 36 utkání v základní části a měl 91 % úspěšných zákroků. V létě se vrátil do Buffala, kde podepsal roční kontrakt. Zatím naskočil do 22 utkání, ale v podprůměrném týmu nijak nezáří. Pro Philadelphii by však jeho angažování mohlo dávat smysl kvůli krátkodobé smlouvě a zkušenostem. Jednatřicetiletý Johnson v NHL odchytal 160 utkání a před rokem byl členem kanadského výběru, který na mistrovství světa vybojoval stříbrné medaile.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Antti Raanta (Arizona Coyotes)

Antti Raanta-Arizona.jpg

Finský gólman Antti Raanta marní svůj nezpochybnitelný talent v podprůměrné Arizoně. Coyotes jsou nejhorším týmem v současném ročníku NHL a nebýt Raanty, mohl mít na kontě ještě o pár bodů méně než nyní má.

Až do konce minulé sezony byl Raanta dvojkou New Yorku Rangers a kryl záda Henriku Lundqvistovi. Aktuálně devětadvacetiletý brankář strávil svoje první dvě sezony v NHL v Chicagu a po přestupu do Madison Square Garden dokázal, že patří mezi nejlepší záložní gólmany v NHL.

V létě byl vytrejdován do Arizony, kde si vybojoval post brankářské jedničky. I v nejslabším celku celé soutěže si drží úspěšnost zákroků nad 92 procenty. Po sezoně mu vyprší u Kojotů smlouva, takže jeho trejd do Philadelphie se nabízí, zvlášť, když je jeho roční plat pouhý milion dolarů a neohrozí tak platový strop Letců.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Calvin Pickard (Toronto Maple Leafs)

Calvin Pickard.jpg

Calvin Pickard byl hvězdou kanadského výběru, který na loňském mistrovství světa vybojoval stříbrné medaile. Z předloňského šampionátu má dokonce zlatou medaili. Pětadvacetiletý borec byl v roce 2010 draftován Coloradem ve druhém kole jako 49. hráč v celkovém pořadí a od října je součástí týmu Toronta, kam se dostal z Las Vegas. Nový klub si ho totiž vybral v rozšiřovacím draftu, ale před startem sezony jej vytrejdoval do Kanady.

Pickard býval považován za velký gólmanský talent. V minulém ročníku si poprvé vyzkoušel roli týmové jedničky, ale na sezonu v dresu Avalanche by nejraději zapomněl, protože se mužstvu absolutně nepovedla. V současném ročníku tráví většinu času ve farmářském celku Toronto Marlies, kde však podává vynikající výkony. S platem milion dolarů ročně a smlouvou, jež vyprší na konci sezony, by mohl být pro Philadelphii dočasným brankářským řešením.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Anders Nilsson (Vancouver Canucks)

Anders Nilsson.jpg

Sedmadvacetiletý Švéd Anders Nilsson je stříbrným a bronzovým medailistou z mistrovství světa. V roce 2009 byl draftován ve třetím kole New Yorkem Islanders a od té doby prošel už dalšími čtyřmi kluby. Po sezoně 2013/14 dal zámoří valem a rok působil v Kontinentální hokejové lize, kde se upsal Kazani, v jejímž dresu doslova zářil. Následně se vypravil zpět za Atlantik a prošel Edmontonem, St. Louis, Buffalem a od léta hájí barvy Vancouveru. Nikde sice nebyl týmovou jedničkou mezi tyčemi, ale je spolehlivou dvojkou.

Na západním pobřeží Kanady má podepsanou smlouvu do konce příští sezony. Zajišťuje mu roční příjem ve výši dva a půl milionu dolarů. Pro Philadelphii by mohl být tím pravým mužem a také pro něj by mohlo být angažmá v Pensylvánii výzvou. Otázkou je, co by za jeho přestup museli Letci obětovat a zda by do obchodu s Vancouverem šli.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud