Pravý obránce: Vladimír Coufal - 6 milionů eur (Slavia Praha → West Ham United)  Vladimír Coufal přišel do Edenu v roce 2018 z Liberce a ihned se stal jedním z lídrů týmu. Hodně o něho stál Freiburg, nakonec ale zamířil za šest milionů eur do West Hamu, kde si vybudoval velmi silnou pozici, podobně jako v české reprezentaci.
 Stoper: Stefan Simič – 10 milionů eur (FC Janov → AC Milán)  Doufal, že se prosadí do kádru slavného AC Milán, mezi vyvolené se ale nevešel. Stoper Stefan Simič si vyzkoušel několik hostování, ale v létě roku 2019 z Itálie nadobro odešel a podepsal čtyřletý kontrakt s Hajdukem Split, který však za člena širšího kádru reprezentace nezaplatil ani pětník, protože přišel zadarmo. Nejvíc za něj zaplatil právě milánský AC, který ho v roce 2013 koupil z Janova za deset milionů eur. To bylo dvacetkrát víc, než za něj Janovští zaplatili o rok dříve Slavii.
 Stoper: Tomáš Kalas – 9 milionů eur (Chelsea → Bristol City)  Tomáš Kalas byl dlouho nejdražším teenagerem, který kdy odešel z české nejvyšší soutěže. Na kontě měl pouhých pět ligových startů, přesto už jako sedmnáctiletý přestoupil v roce 2010 za šest milionů eur do londýnské Chelsea. Tam ovšem dostal jen minimum prostoru. Hostoval v Nizozemsku, Německu i několika anglických klubech, mimo jiné i v Bristolu, kam nakonec v létě 2019 přestoupil za devět milionů eur.
 Levý obránce: David Jurásek – 14 milionů eur (Slavia Praha → Benfica Lisabon)  Obránce David Jurásek prošel fotbalovými akademiemi Slovácka a Brna. V dresu Zbrojovky se poprvé objevil mezi dospělými, následně si zahrál v Prostějově, odkud ho předloni v létě koupila Mladá Boleslav. V barvách tohoto klubu se během podzimní části sezony 2021/22 poprvé představil v nejvyšší soutěži a okamžitě zaujal skauty bohatých domácích klubů. Psalo se o zájmu Sparty a Slavie, nakonec talentovaný bek zakotvil v Edenu, kde se upsal do konce června roku 2026. Pro Slavii šlo zcela jistě o skvělý obchod. V minulém ročníku naskočil do 31 ligových utkání, dal dva góly a na sedm dalších nahrál a vysloužil si přestup do Benfiky Lisabon. Slavia za něho inkasovala od portugalského klubu 14 milionů eur.
11
Fotogalerie

Pořádně cenný tým. Takto by vypadala nejdražší česká fotbalová sestava všech dob podle přestupních částek

Až na výjimky čeští fotbalisté na přestupovém trhu nepatří mezi nejlákavější zboží. V minulosti však bývali velmi žádaní. Podívejte se, jak by vypadala nejdražší tuzemská jedenáctka všech dob podle přestupových částek.

Čeští fotbalisté hájili barvy Juventusu, Chelsea, Arsenalu či AC Milán. A tyto kluby za ně byly ochotny pořádně zaplatit. Podívali jsme se na rekordní české přestupy na portálu TransferMarkt na jednotlivých postech a sestavili nejdražší českou jedenáctku všech dob. Její podobu najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 12

Brankář: Petr Čech – 14 milionů eur (Chelsea → Arsenal)

Petr Čech-Arsenal (2).jpg

Když v roce 2015 přestupoval Petr Čech z Chelsea do Arsenalu, stál 14 milionů eur. To bylo o milion eur víc než transfer z Rennes na Stamford Bridge, který se uskutečnil o 11 let dříve. Oba obchody jsou vůbec nejdražšími přestupy českého brankáře v historii.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 12

Pravý obránce: Vladimír Coufal - 6 milionů eur (Slavia Praha → West Ham United)

Vladimír Coufal-West Ham.jpg

Vladimír Coufal přišel do Edenu v roce 2018 z Liberce a ihned se stal jedním z lídrů týmu. Hodně o něho stál Freiburg, nakonec ale zamířil za šest milionů eur do West Hamu, kde si vybudoval velmi silnou pozici, podobně jako v české reprezentaci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 12

Stoper: Stefan Simič – 10 milionů eur (FC Janov → AC Milán)

Stefan Simič-AC Milán.jpg

Doufal, že se prosadí do kádru slavného AC Milán, mezi vyvolené se ale nevešel. Stoper Stefan Simič si vyzkoušel několik hostování, ale v létě roku 2019 z Itálie nadobro odešel a podepsal čtyřletý kontrakt s Hajdukem Split, který však za člena širšího kádru reprezentace nezaplatil ani pětník, protože přišel zadarmo. Nejvíc za něj zaplatil právě milánský AC, který ho v roce 2013 koupil z Janova za deset milionů eur. To bylo dvacetkrát víc, než za něj Janovští zaplatili o rok dříve Slavii.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 12

Stoper: Tomáš Kalas – 9 milionů eur (Chelsea → Bristol City)

Tomáš Kalas-Bristol.jpg

Tomáš Kalas byl dlouho nejdražším teenagerem, který kdy odešel z české nejvyšší soutěže. Na kontě měl pouhých pět ligových startů, přesto už jako sedmnáctiletý přestoupil v roce 2010 za šest milionů eur do londýnské Chelsea. Tam ovšem dostal jen minimum prostoru. Hostoval v Nizozemsku, Německu i několika anglických klubech, mimo jiné i v Bristolu, kam nakonec v létě 2019 přestoupil za devět milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 12

Levý obránce: David Jurásek – 14 milionů eur (Slavia Praha → Benfica Lisabon)

David Jurásek-Benfica.jpg

Obránce David Jurásek prošel fotbalovými akademiemi Slovácka a Brna. V dresu Zbrojovky se poprvé objevil mezi dospělými, následně si zahrál v Prostějově, odkud ho předloni v létě koupila Mladá Boleslav. V barvách tohoto klubu se během podzimní části sezony 2021/22 poprvé představil v nejvyšší soutěži a okamžitě zaujal skauty bohatých domácích klubů. Psalo se o zájmu Sparty a Slavie, nakonec talentovaný bek zakotvil v Edenu, kde se upsal do konce června roku 2026.

Pro Slavii šlo zcela jistě o skvělý obchod. V minulém ročníku naskočil do 31 ligových utkání, dal dva góly a na sedm dalších nahrál a vysloužil si přestup do Benfiky Lisabon. Slavia za něho inkasovala od portugalského klubu 14 milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 12

Defenzivní záložník: Tomáš Souček - 16,2 milionu eur (Slavia Praha → West Ham United)

Tomáš Souček-West Ham.jpg

Tomáš Souček je už několik let tím nejskloňovanějším českým fotbalovým jménem. V lednu 2020 odešel za čtyři a půl milionu eur na hostování do West Hamu United, kde si vedl tak dobře, že si vysloužil přestup v hodnotě 16,2 milionu eur. Pracovitý a běhavý záložník uchvátil anglickou Premier League a jeho tržní cena vyskočila až na trojnásobek. Nyní portál TransferMarkt uvádí jeho hodnotu kolem 35 milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 12

Záložník: Jakub Jankto - 14,5 milionu eur (Udine → Sampdoria)

Jakub Jankto-Sampdoria.jpg

Když Jakub Jankto přestupoval v létě roku 2019 z Udine do Sampdorie Janov, kluby se dohodly na přestupové částce ve výši 14,5 milionu eur. Odchovanec Slavie Praha se tak zařadil mezi nejdražší české fotbalisty v historii.

Janktovi se nesmírně povedly dvě sezony v Udine, ale neskrýval touhu z klubu odejít. O jeho služby se údajně zajímali skauti AC Milán či Lazia Řím, on se nakonec rozhodl pro Sampdorii. Předloni v létě se však přece jen stěhoval. Po sedmi letech opustil Apeninský poloostrov a vydal se do Španělska. Getafe poslalo do Sampdorie za českého reprezentanta šest milionů eur, ale v dresu tohoto klubu odehrál pouze 14 ligových utkání. Loni v létě se stal posilou Sparty. Na Letnou přišel na hostování do konce sezony. V Getafe měl podepsanou smlouvu až do roku 2026, ale letos o prázdninách zamířil zpět do Itálie a obléká dres Cagliari.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 12

Záložník: Pavel Nedvěd – 45 milionů eur (Lazio Řím → Juventus Turín)

Pavel Nedvěd-2003.jpg

Nejdražším českým fotbalistou všech dob je Pavel Nedvěd. Po odchodu z Letné se stal klíčovým hráčem Lazia Řím. Kroužily okolo něho všechny evropské velkokluby a on si v roce 2001 vybral Juventus, který za něho zaplatil přes půldruhé miliardy korun. V dresu „Staré dámy“ získal Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu světa.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 12

Ofenzivní záložník: Tomáš Rosický – 14,5 milionu eur (Sparta Praha → Borussia Dortmund)

Rosický - Dortmund.jpg

Zatímco Pavel Nedvěd v roce 2001 zamířil do Juventusu, Tomáš Rosický tehdy opustil Spartu a přestoupil do Dortmundu. Borussia za něho zaplatila více než půl miliardy korun a udělala z něho v tu chvíli nejdražšího hráče v ligové historii. Přes Dortmund a Arsenal se Rosický vrátil na Letnou, kde nyní zastává funkci sportovního manažera.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 12

Útočník: Adam Hložek – 13 milionů eur (Sparta Praha → Bayer Leverkusen)

Adam Hložek-Leverkusen (2).jpg

Adam Hložek je nejmladším hráčem, který v lize oblékl dres Sparty. Debutoval v sezoně 2018/19 na hřišti Karviné. V průběhu ročníku zasáhl celkem do 19 zápasů a dal tři branky. Velmi rychle se zařadil k pilířům rudé sestavy a následně se stal nejdražším hráčem v nejvyšší soutěži, odkud v létě roku 2022 odcházel za 13 milionů eur do německého Leverkusenu. Momentálně však nemá jisté místo v základní sestavě a na hřiště naskakuje pouze jako střídající hráč.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 12 / 12

Útočník: Patrik Schick - 42 milionů eur (Sampdoria → AS Řím)

Patrik Schick-AS Řím.jpg

Český talent Patrik Schick se v létě roku 2017 stal hráčem římského AS - odešel tam nejprve na roční hostování, ve smlouvě pak byl dodatek, že po skončení hostování dojde k přestupu hráče. Samdoria od Římanů nakonec za tento transfer vyinkasovala 42 milionů eur.

Schick se však v hlavním městě Itálie neprosadil a v září roku 2019 odešel za tři a půl milionu eur na hostování do Lipska, kde prožil solidní sezonu, po níž ho za 26,5 milionu eur koupil Bayer Leverkusen.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud