Posila i mladé pušky. 4 útočníci Plzně, kteří mají nahradit góly Francouze Beauguela

Plzeň sice získala ligový titul, přišla ale o svou největší hvězdu Jeana-Davida Beauguela. Kdo jej v sestavě nahradí?

Třicetiletý Beauguel dal v uplynulé sezoně 19 branek a stal se nejlepším střelcem Fortuna ligy. Z Plzně ale odešel a vydal se vstříc nové výzvě. Které útočníky má Viktorka k dispozici nyní? Podívejte se.

Pokračování 2 / 5

Jan Kliment

Jan Kliment Plzeň Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Plzeň je v létě hodně aktivní na přestupovém trhu. Jendou z posil je i osmadvacetiletý forvard Jan Kliment, jenž dorazil z polské Wisly Krakov. Tam mu angažmá nevyšlo, předtím ale odehrál dobrou sezonu za Slovácko. To ho chtělo zpátky, několikanásobný reprezentant dal ale přednost Plzni. Ve Viktorce by měl být útočnou volbou číslo jedna.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Tomáš Chorý

Tomáš Chorý Plzeň 22 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Dvoumetrový čahoun, který váží přes sto kilogramů, měl na plzeňském titulu důležitý podíl. Do hry sice chodil převážně z lavičky náhradníků, přesto stihl dát šest branek a přidal tři asistence. Sedmadvacetiletý Tomáš Chorý se na jaře trefil mimo jiné v duelech se Spartou a Slavií. Měl by krýt záda Klimentovi.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Matej Trusa

Matej Trusa Plzeň Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Jednadvacetiletý slovenský útočník přišel do Plzně v zimě z Michalovců. Viktorka v něm viděla zajímavý potenciál, vždyť Matěj Trusa dal v 13 zápasech za slovenskou jednadvacítku devět branek. Na jaře zasáhl v české lize do sedmi zápasů, ve kterých odehrál dohromady 97 minut. Na první gól zatím čeká, v nadcházejícím ročníku by však měl dostat více prostoru.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Tomáš Jedlička

Tomáš Jedlička Plzeň Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Do plzeňského kádru se na startu přípravy dostal i osmnáctiletý mládežnický reprezentant Tomáš Jedlička. Ten odehrál v uplynulém ročníku 17 zápasů v ČFL a vstřelil v nich pět branek. Vybojuje si místo v A týmu Viktorky?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud