Alexandru Baluta  - Šestadvacetiletý rumunský záložník v úvodu sezony odehrál za Slavii jediný ligový zápas a poté odešel do Liberce. Za Slovan si připsal 19 ligových startů, ve kterých dal čtyři góly a přidal stejný počet nahrávek. Sešívaným by se ještě mohl hodit. Foto: Ota Bartovský / MAFRA / Profimedia
 Mick van Buren  - Nizozemský útočník odehrál za Slavii celkově 53 ligových zápasů, ve kterých dal devět branek. Na podzim si připsal 14 startů, ale jen jeden gól a poté odešel do Haagu. Jenže za ten sedmadvacetiletý forvard odehrál jen čtyři zápasy a na hřišti byl pouhých 92 minut. Další už letos nepřidá, protože nizozemská Eredivisie předčasně skončila. Dostane ještě šanci v Edenu? Foto: Profimedia.cz
 Josef Hušbauer  - Slávistická hra zejména na začátku jara vázla. Bylo zkrátka vidět, jak moc týmu chybí Josef Hušbauer. Sešívaní se postupně dostali do tempa, ovšem třicetiletý záložník by se partě trenéra Trpišovského ještě hodil. Vrátit by se mohl i proto, že Drážďany, ve kterých hostuje, jsou v tabulce druhé německé Bundesligy poslední. Foto: Profimedia.cz
 Jan Matoušek  - Slavia má v současné době na soupisce tři útočníky. O post jedničky se přetahují Petar Musa se Stanislavem Teclem a na svou šancí číhá také Júsuf Hilál, jenž má však na kontě jedinou branku. Pořádnou šanci by tak v Edenu konečně mohl dostat i Jan Matoušek, který se letos za Jablonec trefil už šestkrát. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

Posily pro Slavii. Podívejte se, kteří hráči by se mohli vrátit z hostování do Edenu

Slavia kráčí za obhajobou titulu. Kouč Jindřich Trpišovský má k dispozici ohromně silný kádr, zároveň si ale moc dobře uvědomuje, že na pohárové bitvy ho bude třeba ještě posílit.

Tomáš Souček West Ham 2.jpg

Slavia má na hostování v jiných klubech několik hráčů, jejichž výkony se vyplatí sledovat. Jedním z nich je Tomáš Souček, který působí v anglickém West Hamu. Zatím sice není jisté, jestli v tradičním londýnském klubu zůstane, ovšem možnost, že by se nakonec vrátil do Edenu, se nejeví příliš reálně. Další hráči sešívaného týmu, kteří aktuálně hostují jinde, se ale v létě mohou hlásit zpátky v Praze. Jména pěti z nich najdete v následujících kapitolách.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 6

Alexandru Baluta

Alexandru Baluta Liberec Ota Bartovský  MAFRA  Profimedia.jpg

Šestadvacetiletý rumunský záložník v úvodu sezony odehrál za Slavii jediný ligový zápas a poté odešel do Liberce. Za Slovan si připsal 19 ligových startů, ve kterých dal čtyři góly a přidal stejný počet nahrávek. Sešívaným by se ještě mohl hodit.

Foto: Ota Bartovský / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Mick van Buren

Mick van Buren Haag.jpg

Nizozemský útočník odehrál za Slavii celkově 53 ligových zápasů, ve kterých dal devět branek. Na podzim si připsal 14 startů, ale jen jeden gól a poté odešel do Haagu. Jenže za ten sedmadvacetiletý forvard odehrál jen čtyři zápasy a na hřišti byl pouhých 92 minut. Další už letos nepřidá, protože nizozemská Eredivisie předčasně skončila. Dostane ještě šanci v Edenu?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Josef Hušbauer

Josef Hušbauer Drážďany.jpg

Slávistická hra zejména na začátku jara vázla. Bylo zkrátka vidět, jak moc týmu chybí Josef Hušbauer. Sešívaní se postupně dostali do tempa, ovšem třicetiletý záložník by se partě trenéra Trpišovského ještě hodil. Vrátit by se mohl i proto, že Drážďany, ve kterých hostuje, jsou v tabulce druhé německé Bundesligy poslední.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Jan Matoušek

Jan Matoušek Jablonec Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Slavia má v současné době na soupisce tři útočníky. O post jedničky se přetahují Petar Musa se Stanislavem Teclem a na svou šancí číhá také Júsuf Hilál, jenž má však na kontě jedinou branku. Pořádnou šanci by tak v Edenu konečně mohl dostat i Jan Matoušek, který se letos za Jablonec trefil už šestkrát.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Jan Sýkora

Jan Sýkora Jablonec Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Ve Slavii by měli uvažovat také nad případným návratem Jana Sýkory. I on hostuje v Jablonci, kde rovněž patří ke klíčovým personám. Šestadvacetiletý univerzál, který dokáže naskočit na několika postech sestavy, letos dal už osm branek a přidal šest asistencí. Pomůže mu to k návratu do Slavie?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud