Posily za více než sto milionů korun. 6 hráčů, které láká mistrovská Plzeň

Titul už mají, jarní výkony jsou ale varovným signálem. Plzeňská Viktorka se trápila a vedení klubu je jasné, že s podobnými výkony by v Lize mistrů neuspěla. Proto se chystají velké nákupy.

Bez názvu.jpg

Plzeň se na rozdíl od Sparty či Slavie před rokem vydala klidnější cestou a nerozhazovala miliony za posily. Vyplatilo se a Viktorka míří do Ligy mistrů. Tým ale nutně potřebuje posílit. Západočeský klub se zaměřil na šest ligových hráčů, za které by dohromady mohl utratit přes sto milionů korun. Více se dočtete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Jakub Plšek (Olomouc) – cca 25 mil. korun

Jakub Plšek.jpg

Devět gólů a pět asistencí. Taková je letošní bilance Jakuba Plška, který táhne nováčka z Olomouce do pohárové Evropy. Na jaře hraje v parádní formě, v posledních pěti zápasech se trefil třikrát a dostal se na radar elitních domácích klubů. Záložní řadě Plzně by dodal nový vítr, bude ale hodně drahý. Jeho tržní cena je zhruba 25 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 7

Ubong Ekpai (Zlín) – cca 20 mil. korun

Ubong Ekpai.jpg

Přestupový cíl číslo jedna. Okolo nigerijského ofenzivního záložníka, který loni působil v Liberci a letos je nejlepším hráčem Zlína, krouží i Slavia, blíže k podpisu smlouvy má však Viktorka. Ubong Ekpai dal letos už sedm branek, přidal tři nahrávky a patří k nejžádanějším ligovým hráčům. Je mu teprve dvaadvacet let a ihned by se měl zabydlet na jednom z krajů plzeňské zálohy. Viktorka by za něj měla zaplatit okolo dvaceti milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 7

Dávis Ikaunieks (Jihlava) – cca 20 mil. korun

Davis Ikaunieks 2.jpg

Na podzim Jihlava byla na odpis, teď ale míří za záchranou. Hlavní podíl na tom má lotyšský útočník Dávis Ikaunieks, který letos dal už deset branek a patří k nejlepším kanonýrům soutěže. Kabinu Viktorky by mohl opustit Michael Krmenčík, Tomáš Chorý se zatím moc neosvědčil, a tak na západě Čech hledají dál. O čtyřiadvacetiletého snajpra však stojí i další české kluby.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 7

David Houska (Olomouc) – cca 15 mil. korun

David Houska Ladislav Němec MAFRA Profimedia.jpg

Plzeň v zimě přivedla z Olomouce Tomáše Chorého, nyní chce Jakuba Plška a navíc sleduje i Davida Housku. Čtyřiadvacetiletý záložník, který už nakoukl i do reprezentace, je dalším z klíčových hráčů Hanáků. Houska letos dal už pět branek a přidal čtyři nahrávky, Viktorce by se náramně hodil.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 6 / 7

Robert Hrubý (Baník) – cca 15 mil. korun

Robert Hrubý Baník.jpg

Viktorka nutně potřebuje posílit střed zálohy a jednu z možných posil si vyhlédla i na východě republiky. Plzeň se zajímá také o bývalého hráče Slavie a současnou oporu Baníku Roberta Hrubého, jehož aktuální cena je zhruba 15 milionů korun. Ostravané se ho ale nebudou chtít vzdát, čtyřiadvacetiletý Hrubý totiž patří ke klíčovým personám týmu, za který letos vstřelil už pět branek.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 7 / 7

Jaroslav Zelený (Jablonec) – cca 10 mil. korun

Jaroslav Zelený Jablonec.jpg

V průběhu loňské sezony přestoupil z Karviné do Jablonce a na severu Čech své výkony posunul ještě o úroveň výš. Na jaře patří k nejlepším hráčům severočeského týmu a dostal se do hledáčku elitních domácích klubů. Spekulovalo se o zájmu Slavie a krajního obránce či záložníka sleduje i Plzeň. Jeho cena je asi deset milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud