Zdeněk Grygera - Tehdejší bek Juventusu měl v reprezentaci pevné místo na pravém kraji obrany. Zdeněk Grygera odehrál ve Wembley první poločas, v tom druhém jej nahradil Zdeněk Pospěch. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 David Rozehnal - Ke stálicím reprezentačního výběru patřil také David Rozehnal. Účastník dvou evropských a jednoho světového šampionátu vydržel na hřišti celých devadesát minut. Foto: Martin Sekanina / CNC / Profimedia
 Tomáš Ujfaluši - Společně s Rozehnalem vytvořil stoperskou dvojici Tomáš Ujfaluši. Trenér Rada na něj hodně spoléhal, po dubnové porážce od Slováků ale tehdejší kapitán v reprezentaci skončil. Foto: Profimedia.cz
 Marek Jankulovski - Na levém kraji obranné čtveřice odehrál povedený zápas Marek Jankulovski. Opora AC Milán se zapsala i mezi střelce a na začátku druhé půle vymetla z přímého kopu šibenici brány gólmana Jamese. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
11
Fotogalerie

Poslední česká bitva ve Wembley. Připomeňte si, kdo tehdy nastoupil proti Albionu

Už v pátek česká fotbalová reprezentace rozehraje kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy. První zápas ji čeká v jednom z nejslavnějších fotbalových chrámů světa – ve Wembley.

Čeští fotbalisté naposledy hráli ve Wembley v září roku 2008. V tehdejším přípravném duelu proti Beckhamovi, Lampardovi, Terrymu a spol. svěřenci Petra Rady dvakrát vedli, zápas ale nakonec skončil 2:2. Kdo byl tehdy u toho? Českou sestavu si připomeňte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 12

Petr Čech

ČR Anglie Wembley Jaroslav Legner CNC Profimedia.jpg

Jasnou jedničkou mezi třemi tyčemi tehdy byl Petr Čech. Ten ze své sítě lovil míč dvakrát, na konci první půle jej překonal Wesley Brown a v samém závěru vyrovnal na 2:2 Joe Cole.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia​

Pokračování 3 / 12

Zdeněk Grygera

Zdeněk Grygera ČR Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Tehdejší bek Juventusu měl v reprezentaci pevné místo na pravém kraji obrany. Zdeněk Grygera odehrál ve Wembley první poločas, v tom druhém jej nahradil Zdeněk Pospěch.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 12

David Rozehnal

David ROzehnal ČR Martin Sekanina CNC Profimedia.jpg

Ke stálicím reprezentačního výběru patřil také David Rozehnal. Účastník dvou evropských a jednoho světového šampionátu vydržel na hřišti celých devadesát minut.

Foto: Martin Sekanina / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 12

Tomáš Ujfaluši

Milan BAroš Jankulovski Ujfaluši.jpg

Společně s Rozehnalem vytvořil stoperskou dvojici Tomáš Ujfaluši. Trenér Rada na něj hodně spoléhal, po dubnové porážce od Slováků ale tehdejší kapitán v reprezentaci skončil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 12

Marek Jankulovski

Marek Jankulovski ČR Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Na levém kraji obranné čtveřice odehrál povedený zápas Marek Jankulovski. Opora AC Milán se zapsala i mezi střelce a na začátku druhé půle vymetla z přímého kopu šibenici brány gólmana Jamese.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 12

Stanislav Vlček

Stanislav Vlček ČR Jaroslav Legner CNC Profimedia.jpg

Byl na vrcholu kariéry. Stanislav Vlček v polovině sezoně 2007/08 přestoupil ze Slavie do Anderlechtu, dostal se na Euro a zahrál si také ve Wembley. Na druhý poločas jej vystřídal David Jarolím.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 12

Jan Polák

Jan Polák ČR Jaroslav Legner CNC Profimedia.jpg

Společně s Vlčkem nastupoval za Anderlecht také Jan Polák, který do belgického klubu odešel v roce 2007 z Norimberku. Defenzivní štít tehdy patřil k oporám národního týmu.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 9 / 12

Radoslav Kováč

Radoslav Kováč.jpg

Vedle Poláka nastoupil ve středu zálohy Radoslav Kováč. Ten v roce 2005 opustil Spartu a zhruba za sto milionů korun přestoupil do Spartaku Moskva. S reprezentací si zahrál na mistrovství světa i na Euru v Rakousku a ve Švýcarsku. V Anglii místo sebe pustil na hřiště na poslední čtvrthodinu Jana Rajnocha.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 12

Jaroslav Plašil

Jaroslav Plašil.jpg

Patřil ke stálicím reprezentace. Od fanoušků často schytal ostrou kritiku, trenéři národního týmu se na něj ale hodně spoléhali. Ve Wembley odehrál celý zápas.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 12

Radek Šírl

Radek Širl ČR Martin Sekanina CNC Profimedia.jpg

V sezoně 2007/08 ovládl s Petrohradem Pohár UEFA a přispěl také k vítězství v Superpoháru. Tehdy patřil i do reprezentačního kádru a nastoupil i proti Anglii. Ve 22. minutě dokonce připravil šanci, ze které skóroval Milan Baroš. V posledních patnácti minutách jej nahradil Michal Kadlec.

Foto: Martin Sekanina / CNC / Profimedia

Pokračování 12 / 12

Milan Baroš

Milan Baroš Euro.jpg

Na reprezentační sraz dorazil z francouzského Lyonu, kam odešel z Aston Villy. Milan Baroš se dostal do první vážné situace zápasu a poté dokonce otevřel skóre. Ve druhé půli jej nahradil Václav Svěrkoš.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud