5. Alexander Bah (Slavia Praha) – 32 faulů  Slavia přišla v průběhu podzimní části sezony 2020/21 o Vladimíra Coufala, který zamířil do West Hamu United za bývalým spoluhráčem Tomášem Součkem. Náhradu na pravou stranu obrany si pražský klub našel v dánském Sönderjyske v podobě Alexandera Baha. Sázka na mladého reprezentanta, zdá se, vyšla. Bah je typem moderního beka, který dokáže podpořit ofenzívu a skvěle zapadl do herního stylu, jenž ordinuje týmu trenér Trpišovský. S jeho herní aktivitou na hřišti koresponduje také počet faulů, které na něho byly spáchány – v aktuálním ročníku jich schytal už dvaatřicet ve třinácti zápasech. Od příchodu do české ligy jeho cena poskočila nahoru a momentálně činí pode portálu TransferMarkt přes sto milionů korun. Profimedia.cz

5. Alexander Bah (Slavia Praha) – 32 faulů
Slavia přišla v průběhu podzimní části sezony 2020/21 o Vladimíra Coufala, který zamířil do West Hamu United za bývalým spoluhráčem Tomášem Součkem. Náhradu na pravou stranu obrany si pražský klub našel v dánském Sönderjyske v podobě Alexandera Baha. Sázka na mladého reprezentanta, zdá se, vyšla. Bah je typem moderního beka, který dokáže podpořit ofenzívu a skvěle zapadl do herního stylu, jenž ordinuje týmu trenér Trpišovský. S jeho herní aktivitou na hřišti koresponduje také počet faulů, které na něho byly spáchány – v aktuálním ročníku jich schytal už dvaatřicet ve třinácti zápasech. Od příchodu do české ligy jeho cena poskočila nahoru a momentálně činí pode portálu TransferMarkt přes sto milionů korun. | Profimedia.cz

 4. Miloš Kratochvíl (FK Jablonec) – 33 faulů  Záložník Miloš Kratochvíl strávil svou premiérovou sezonu v nejvyšší soutěži v dresu brněnské Zbrojovky, ale od ročníku 2018/19 hájí barvy Jablonce. Pětadvacetiletý borec je vynikajícím dublérem, který svým pohybem a technickou zdatností dělá soupeřům často vrásky na čele a nutí je k nedovoleným zákrokům. Během třinácti utkání, do nichž v aktuální sezoně zasáhl, jich bylo třiatřicet, což z něho dělá čtvrtého nejfaulovanějšího hráče v lize. Profimedia.cz
 3. David Houska (FK Jablonec) – 34 faulů  Osmadvacetiletý záložník David Houska debutoval v lize v sezoně 2012/13 v dresu Olomouce, kde působil až do konce minulé sezony. na Hané se vypracoval v jednu z klíčových opor mužstva, před aktuálním ročníkem však dal Sigmě sbohem a upsal se Jablonci. Stejně jako v předchozím působišti i v tom současném patří mezi borce, kteří dělají soupeřům velké problémy. Po 15 odehraných kolech je třetím nejfaulovanějším hráčem v nejvyšší soutěži. Profimedia.cz
 2. Tomáš Poznar (Fastav Zlín) – 35 faulů  V roce 2016 zamířil Tomáš Poznar ze Zlína do Plzně, ve Viktorce se mu ale nevedlo. Stejně jako později v Baníku, a tak se vrátil zpátky do Baťova města. V uplynulých třech sezonách se blýskl slušnou střeleckou formou a dohromady v nich nasázel 26 gólů. V aktuálním ročníku má na kontě čtyři trefy. Zlínským se letos příliš nevede, s výkony Tomáše Poznara ale v klubu panuje spokojenost. O jeho užitečnosti svědčí i počet faulů, které na něj spáchali protihráči. Profimedia.cz
 1. Patrik Hellebrand (Dynamo České Budějovice) – 38 faulů  Slavia se před pár lety přetahovala o záložníka Patrika Hellebranda se Spartou, do kam ho lákal Tomáš Rosický. Úspěšnější ale nakonec byli manažeři z Edenu, kam zamířil ze Slovácka v průběhu sezony 2019/20. V novém klubu si připsal na konto deset startů, moc toho ale neukázal, takže od té doby putuje z hostování na hostování. Nejprve byl zpátky v Uherském Hradišti, pak působil v Opavě, která spadla z Fortuna ligy. V aktuálním ročníku dvaadvacetiletý borec zapůjčen do Českých Budějovic, Zatím nastoupil do třinácti ligových zápasů a zaznamenal pouze jednu asistenci. Přesto je v něčem nejlepší – po zákrocích na něho bylo odpískáno 38 faulů, což je nejvíc ze všech hráčů v nejvyšší soutěži. Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Pošlete je k zemi. 5 hráčů z Fortuna ligy, na které bylo v aktuální sezoně spácháno nejvíc faulů

Jsou fotbalisté, které od míče nelze jen tak lehce odstavit. Pokud se o to někdo pokusí, často to vyjde jen za cenu faulu.

K nejčastěji faulovaným hráčům fotbalové ligy patří ofenzivně ladění borci, ale existují i výjimky. Pětici těch, kteří se v aktuálním ročníku stali obětí nejvyššího počtu nedovolených zákroků, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

5. Alexander Bah (Slavia Praha) – 32 faulů

Alexander Bah1.jpg

Slavia přišla v průběhu podzimní části sezony 2020/21 o Vladimíra Coufala, který zamířil do West Hamu United za bývalým spoluhráčem Tomášem Součkem. Náhradu na pravou stranu obrany si pražský klub našel v dánském Sönderjyske v podobě Alexandera Baha.

Sázka na mladého reprezentanta, zdá se, vyšla. Bah je typem moderního beka, který dokáže podpořit ofenzívu a skvěle zapadl do herního stylu, jenž ordinuje týmu trenér Trpišovský. S jeho herní aktivitou na hřišti koresponduje také počet faulů, které na něho byly spáchány – v aktuálním ročníku jich schytal už dvaatřicet ve třinácti zápasech. Od příchodu do české ligy jeho cena poskočila nahoru a momentálně činí pode portálu TransferMarkt přes sto milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

4. Miloš Kratochvíl (FK Jablonec) – 33 faulů

Miloš Kratochvíl.jpg

Záložník Miloš Kratochvíl strávil svou premiérovou sezonu v nejvyšší soutěži v dresu brněnské Zbrojovky, ale od ročníku 2018/19 hájí barvy Jablonce. Pětadvacetiletý borec je vynikajícím dublérem, který svým pohybem a technickou zdatností dělá soupeřům často vrásky na čele a nutí je k nedovoleným zákrokům. Během třinácti utkání, do nichž v aktuální sezoně zasáhl, jich bylo třiatřicet, což z něho dělá čtvrtého nejfaulovanějšího hráče v lize.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

3. David Houska (FK Jablonec) – 34 faulů

David Houska1.jpg

Osmadvacetiletý záložník David Houska debutoval v lize v sezoně 2012/13 v dresu Olomouce, kde působil až do konce minulé sezony. na Hané se vypracoval v jednu z klíčových opor mužstva, před aktuálním ročníkem však dal Sigmě sbohem a upsal se Jablonci. Stejně jako v předchozím působišti i v tom současném patří mezi borce, kteří dělají soupeřům velké problémy. Po 15 odehraných kolech je třetím nejfaulovanějším hráčem v nejvyšší soutěži.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

2. Tomáš Poznar (Fastav Zlín) – 35 faulů

Tomáš Poznar.jpg

V roce 2016 zamířil Tomáš Poznar ze Zlína do Plzně, ve Viktorce se mu ale nevedlo. Stejně jako později v Baníku, a tak se vrátil zpátky do Baťova města. V uplynulých třech sezonách se blýskl slušnou střeleckou formou a dohromady v nich nasázel 26 gólů. V aktuálním ročníku má na kontě čtyři trefy. Zlínským se letos příliš nevede, s výkony Tomáše Poznara ale v klubu panuje spokojenost. O jeho užitečnosti svědčí i počet faulů, které na něj spáchali protihráči.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

1. Patrik Hellebrand (Dynamo České Budějovice) – 38 faulů

Patrik Hellebrand.jpg

Slavia se před pár lety přetahovala o záložníka Patrika Hellebranda se Spartou, do kam ho lákal Tomáš Rosický. Úspěšnější ale nakonec byli manažeři z Edenu, kam zamířil ze Slovácka v průběhu sezony 2019/20. V novém klubu si připsal na konto deset startů, moc toho ale neukázal, takže od té doby putuje z hostování na hostování. Nejprve byl zpátky v Uherském Hradišti, pak působil v Opavě, která spadla z Fortuna ligy.

V aktuálním ročníku dvaadvacetiletý borec zapůjčen do Českých Budějovic, Zatím nastoupil do třinácti ligových zápasů a zaznamenal pouze jednu asistenci. Přesto je v něčem nejlepší – po zákrocích na něho bylo odpískáno 38 faulů, což je nejvíc ze všech hráčů v nejvyšší soutěži.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud