5. Martin Doležal – 7 gólů v 19 zápasech  Martin Doležal přestoupil v roce 2014 z Olomouce do Jablonce a od té doby byl na severu Čech až do poloviny sezony 2021/22, kdy zamířil do Polska, absolutně nepostradatelný. Osobní rekord si v české lize vytvořil v ročníku 2018/19, kdy dal 15 branek, o jednu méně pak zaznamenal dva roky později. Celkem má na kontě úctyhodných 87 gólů, což ho řadí na desáté místo mezi všemi kanonýry v historii tuzemské soutěže. Nynější útočník Karviné odehrál dosud během kariéry proti Plzni 19 utkání, všechny v nejvyšší soutěži. Debutovou strefu do sítě Viktkorie zaznamenal v září 2013 v dresu Sigmy, šestkrát pak skóroval v barvách Jablonce, kde prožil i jeden dvougólový zápas. Bylo to v sezoně 2016/17, kdy se výrazně podepsal pod domácí remízu 2:2.

5. Martin Doležal – 7 gólů v 19 zápasech
Martin Doležal přestoupil v roce 2014 z Olomouce do Jablonce a od té doby byl na severu Čech až do poloviny sezony 2021/22, kdy zamířil do Polska, absolutně nepostradatelný. Osobní rekord si v české lize vytvořil v ročníku 2018/19, kdy dal 15 branek, o jednu méně pak zaznamenal dva roky později. Celkem má na kontě úctyhodných 87 gólů, což ho řadí na desáté místo mezi všemi kanonýry v historii tuzemské soutěže. Nynější útočník Karviné odehrál dosud během kariéry proti Plzni 19 utkání, všechny v nejvyšší soutěži. Debutovou strefu do sítě Viktkorie zaznamenal v září 2013 v dresu Sigmy, šestkrát pak skóroval v barvách Jablonce, kde prožil i jeden dvougólový zápas. Bylo to v sezoně 2016/17, kdy se výrazně podepsal pod domácí remízu 2:2.

 4. Radim Holub – 7 gólů v 16 zápasech  Na ligové úrovni vystřídal útočník Radim Holub několik týmů - hrál za Hradec Králové, Jablonec, Spartu, Drnovice a Mladou Boleslav, nejraději ale zřejmě vzpomíná na angažmá ve Spartě. Tam, stejně jako v Jablonci, dosáhl střeleckého maxima a během jedné sezony se prosadil devětkrát. Na Letné oslavil i ligový titul a zahrál si Ligu mistrů. Šestnáctkrát během kariéry nastoupil v nejvyšší soutěži proti Plzni a sedmkrát se v těchto zápasech radoval ze vstřeleného gólu. Poprvé skóroval v barvách Jablonce v sezoně 1996/97 a přispěl k výhře 3:0 a ve stejném ročníku zařídil tři body i v odvetě ve Štruncových sadech, kde Severočeši díky jeho trefě vyhráli 1:0. V sezoně 2000/01 odehrál své jediné střetnutí s Viktorií v dresu Sparty a byl to jeho zápas. Dvěma trefami pomohl v Plzni k výhře Letenských 3:2. Jednu branku zaznamenal jako hráč Mladé Boleslavi a byl to
 3. Pavel Holomek – 7 gólů v 11 zápasech  Urostlý forvard Pavel Holomek začínal s fotbalem v Brně a ve Zbrojovce strávil značnou část kariéry. Během ní odehrál v moravské metropoli necelých sedm prvoligových sezon, načež zamířil na sever Čech a upsal se Teplicím. Prvoligovou pouť završil jedním ročníkem v Drnovicích. Proti Plzni se objevil v sestavě v 11 utkáních a pro Viktorii byl doslova postrachem. V sedmi z nich dokázal skórovat a dvakrát se postaral o dva góly. Poprvé v sezoně 1994/95, kdy řídil výhru Brna na domácím hřišti 2:0, podruhé v ročníku 1997/98, kdy Zbrojovka deklasovala Západočechy 5:1. Pro Holomka byla Plzeň neoblíbenějším protivníkem. Žádnému celku během kariéry nedal tolik branek. Na druhém místě mezi nejmilejšími soupeři měl Olomouc, které dal čtyři góly ve 14 střetnutích. Celkem dal v nejvyšší soutěži 41 branek ve 224 zápasech.
 2. David Lafata – 11 gólů v 27 zápasech  Nejenže je David Lafata se 198 góly nejlepším kanonýrem v historii samostatné české nejvyšší soutěže, drží ale také rekord v počtu nastřílených branek v jednom utkání. Úplně na konci sezony 2015/16 si s chutí zastřílel v utkání proti Vysočině Jihlava a sám vytesal do análů výsledek 5:0. Nikdo jiný kromě něho se mezi tyče netrefil. Nesmírně se mu dařilo také v soubojích s Plzní. Do sítě Viktorky poslal 11 míčů – devět v lize, jeden v pohárové soutěži a jeden v Superpoháru. Góly dával v dresech Českých Budějovic, Jablonce i Sparty. Nejpovedenější střetnutí zaznamenal v dresu Dynama v sezoně 2003/04, kdy rozmetal Viktorii na jejím hřišti hattrickem a podílel se na výhře 4:1. Nezapomene zřejmě ani na trefu, kterou přispěl k výhře Sparty 3:0 v souboji o Superpohár v roce 2014.
 1. Edin Džeko – 12 gólů v 10 zápasech  Jestli si zaslouží někdo přezdívku „Kat Plzně“, pak to je bosenský forvard Edin Džeko. Proti Viktorie nastoupil desetkrát a dvanáctkrát se zapsal mezi střelce. Jednou v české lize, třikrát v Evropské lize a osmkrát v Lize mistrů. Fanoušci západočeského klubu dodnes jistě nezapomněli na jeho dva hattricky. Tím prvním se blýskl v sezoně 2016/17 v Evropské lize v dresu AS Řím, kdy Plzeň dostala v Itálii nakládačku 1:4. Za římský klub skóroval třikrát i v ročníku 2018/19, tehdy to bylo v Lize mistrů. AS Řím nadělil tehdy Viktorce na domácím hřišti pět gólů, aniž by jedinkrát inkasoval. Pro Džeka je Plzeň protivníkem, jemuž dal během kariéry nejvíc branek. Druhá v jeho žebříčku je Atalanta Bergamo, které nasázel devět gólů v 17 utkáních.
5
Fotogalerie

Postrach Plzně. 5 hráčů, kteří nastříleli Viktorce nejvíc gólů v historii klubu

Každý klub má svého obávaného kata, tedy soupeře, se kterým se mu nehraje dobře a navzdory třeba i lepšímu postavení v tabulce a aktuální výkonnosti, s takovým protivníkem často ztrácí body. A platí to také o jednotlivých hráčích.

Jsou borci, kteří „mají spadeno“ na jeden klub. Hrají proti tomuto soupeři rádi, daří se jim a často skórují. V případě Viktorie Plzeň bychom našli pár fotbalistů, kteří byli (či jsou) v očích západočeských fanoušků postrachem. V následujících kapitolách najdete pětici hráčů, kteří nasázeli Plzni vůbec nejvíc gólů v historii.

Pokračování 2 / 6

5. Martin Doležal – 7 gólů v 19 zápasech

Martin Doležal (2).jpg

Martin Doležal přestoupil v roce 2014 z Olomouce do Jablonce a od té doby byl na severu Čech až do poloviny sezony 2021/22, kdy zamířil do Polska, absolutně nepostradatelný. Osobní rekord si v české lize vytvořil v ročníku 2018/19, kdy dal 15 branek, o jednu méně pak zaznamenal dva roky později. Celkem má na kontě úctyhodných 87 gólů, což ho řadí na desáté místo mezi všemi kanonýry v historii tuzemské soutěže.

Nynější útočník Karviné odehrál dosud během kariéry proti Plzni 19 utkání, všechny v nejvyšší soutěži. Debutovou strefu do sítě Viktkorie zaznamenal v září 2013 v dresu Sigmy, šestkrát pak skóroval v barvách Jablonce, kde prožil i jeden dvougólový zápas. Bylo to v sezoně 2016/17, kdy se výrazně podepsal pod domácí remízu 2:2.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

4. Radim Holub – 7 gólů v 16 zápasech

Radim Holub.jpg

Na ligové úrovni vystřídal útočník Radim Holub několik týmů - hrál za Hradec Králové, Jablonec, Spartu, Drnovice a Mladou Boleslav, nejraději ale zřejmě vzpomíná na angažmá ve Spartě. Tam, stejně jako v Jablonci, dosáhl střeleckého maxima a během jedné sezony se prosadil devětkrát. Na Letné oslavil i ligový titul a zahrál si Ligu mistrů.

Šestnáctkrát během kariéry nastoupil v nejvyšší soutěži proti Plzni a sedmkrát se v těchto zápasech radoval ze vstřeleného gólu. Poprvé skóroval v barvách Jablonce v sezoně 1996/97 a přispěl k výhře 3:0 a ve stejném ročníku zařídil tři body i v odvetě ve Štruncových sadech, kde Severočeši díky jeho trefě vyhráli 1:0.

V sezoně 2000/01 odehrál své jediné střetnutí s Viktorií v dresu Sparty a byl to jeho zápas. Dvěma trefami pomohl v Plzni k výhře Letenských 3:2. Jednu branku zaznamenal jako hráč Mladé Boleslavi a byl to jeho poslední zářez ze soubojů se Západočechy. V ročníku 2005/06 přispěl k remíze 2:2.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

3. Pavel Holomek – 7 gólů v 11 zápasech

Pavel Holomek.jpg

Urostlý forvard Pavel Holomek začínal s fotbalem v Brně a ve Zbrojovce strávil značnou část kariéry. Během ní odehrál v moravské metropoli necelých sedm prvoligových sezon, načež zamířil na sever Čech a upsal se Teplicím. Prvoligovou pouť završil jedním ročníkem v Drnovicích.

Proti Plzni se objevil v sestavě v 11 utkáních a pro Viktorii byl doslova postrachem. V sedmi z nich dokázal skórovat a dvakrát se postaral o dva góly. Poprvé v sezoně 1994/95, kdy řídil výhru Brna na domácím hřišti 2:0, podruhé v ročníku 1997/98, kdy Zbrojovka deklasovala Západočechy 5:1.

Pro Holomka byla Plzeň neoblíbenějším protivníkem. Žádnému celku během kariéry nedal tolik branek. Na druhém místě mezi nejmilejšími soupeři měl Olomouc, které dal čtyři góly ve 14 střetnutích. Celkem dal v nejvyšší soutěži 41 branek ve 224 zápasech.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

2. David Lafata – 11 gólů v 27 zápasech

David Lafata2.jpg

Nejenže je David Lafata se 198 góly nejlepším kanonýrem v historii samostatné české nejvyšší soutěže, drží ale také rekord v počtu nastřílených branek v jednom utkání. Úplně na konci sezony 2015/16 si s chutí zastřílel v utkání proti Vysočině Jihlava a sám vytesal do análů výsledek 5:0. Nikdo jiný kromě něho se mezi tyče netrefil.

Nesmírně se mu dařilo také v soubojích s Plzní. Do sítě Viktorky poslal 11 míčů – devět v lize, jeden v pohárové soutěži a jeden v Superpoháru. Góly dával v dresech Českých Budějovic, Jablonce i Sparty. Nejpovedenější střetnutí zaznamenal v dresu Dynama v sezoně 2003/04, kdy rozmetal Viktorii na jejím hřišti hattrickem a podílel se na výhře 4:1. Nezapomene zřejmě ani na trefu, kterou přispěl k výhře Sparty 3:0 v souboji o Superpohár v roce 2014.

Proti Plzni se Lafatovi dařívalo, míval však i oblíbenější protivníky. Paradoxně nejvíc branek nasázel mateřským Českým Budějovicím, jejichž konto zatížil v 16 utkáních 17 góly…

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

1. Edin Džeko – 12 gólů v 10 zápasech

Edin Džeko.jpg

Jestli si zaslouží někdo přezdívku „Kat Plzně“, pak to je bosenský forvard Edin Džeko. Proti Viktorie nastoupil desetkrát a dvanáctkrát se zapsal mezi střelce. Jednou v české lize, třikrát v Evropské lize a osmkrát v Lize mistrů.

Fanoušci západočeského klubu dodnes jistě nezapomněli na jeho dva hattricky. Tím prvním se blýskl v sezoně 2016/17 v Evropské lize v dresu AS Řím, kdy Plzeň dostala v Itálii nakládačku 4:1. Za římský klub skóroval třikrát i v ročníku 2018/19, tehdy to bylo v Lize mistrů. AS Řím nadělil Viktorce na domácím hřišti pět gólů, aniž by jedinkrát inkasoval. Pro Džeka je Plzeň protivníkem, jemuž dal během kariéry nejvíc branek. Druhá v jeho žebříčku je Atalanta Bergamo, které nasázel devět gólů v 17 utkáních.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud