Postradatelní. 4 hráči, kteří by v zimě mohli opustit rozjetou Plzeň

Viktorka vládne a neohroženě kráčí za titulem. Západočeský tým na podzim ztratil pouhé dva body a kouč Pavel Vrba tak může být maximálně spokojený. Přesto plánuje drobné změny.

V Plzni vše funguje tak, jak má. Tým ale nesmí usnout na vavřínech a v zimě přivede nové posily. Pár fotbalistů naopak západočeskou kabinu opustí. Kdo je na ráně? Jména čtyř hráčů, kteří možná odejdou, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Andreas Ivanschitz

Andreas Ivanschitz Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Bývalou oporu rakouské reprezentace si do Plzně přivedl kouč Roman Pivarník. Andreas Ivanschitz se měl stát novým „mozkem“ Viktorky, jeho angažmá se ale nepovedlo. Na jaře dal sice tři góly, nedostával však tolik prostoru, kolik si představoval, a na podzim to s ním bylo ještě horší. V lize odehrál pouhých 12 minut proti Bohemians 1905, kteří ho v létě lákali na hostování. Ivanschitz tehdy odmítl, nyní se už odchodu bránit nebude.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 5

Jan Kovařík

Jan Kovařík 2.jpg

Plzeň má na jednu stranu zálohy parádně hrajícího Jana Kopice, na druhém kraji operuje Milan Petržela, k dispozici navíc jsou Václav Pilař s Martinem Zemanem. Přetlak krajních záložníků tak zřejmě odskáče Jan Kovařík, který marodil a na podzim neodehrál ani jeden zápas. Bývalý hráč Jablonce, který je v Plzni od roku 2013, si nejspíš bude hledat jiné angažmá.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 5

Jakub Řezníček

Jakub Řezníček Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Jasnou jedničkou plzeňského útoku je Michael Krmenčík, který s 11 brankami vládne tabulce kanonýrů. Plzeň by ho přes zimu ráda udržela, přesto se už připravuje na budoucnost a z Olomouce by měla koupit Tomáše Chorého.

K dispozici je ještě zkušený a stále spolehlivý Marek Bakoš a taky Jakub Řezníček. Ten přišel v létě z Brna, v jehož barvách dal v uplynulých dvou sezonách dohromady dvacet branek. V lize si však letos připsal jen devět startů, ani jednou nebyl v základní sestavě a střelecky mlčí. Odejde?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 5

Diego Živulič

Diego Živulič Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Bývalý chorvatský mládežnický reprezentant přišel do Plzně v létě ze Zlína a s Viktorkou podepsal tříletou smlouvu. Do plánů trenéra Vrba zprvu zapadl geniálně a v prvních sedmi kolech vždy nastoupil v základní sestavě.

Jenže pak už přidal pouhých sedm minut v utkání proti Slavii a více si v lize neškrtl. Viktorka má ve středu zálohy další hráče, kterým Vrba věří víc. Udrží se Živulič v kádru?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud