Ladislav Krejčí st. – 30 let  Sparta si od jeho návratu z italské Boloni slibovala víc. V sezoně 2020/21 sice dal tři góly a přidal pět nahrávek, herně to ale zdaleka nebylo ono. Loni už byl v akci jen patnáctkrát a v tomto ročníku ještě nehrál. Nikoho nepřekvapí, pokud po sezoně na Letné skončí.
 David Pavelka – 31 let  Bývalý reprezentační záložník naskočil v tomto ročníku do 16 ligových zápasů. Jenže na jaře zasáhl jen do dvou duelů a do obou šel pouze coby střídající hráč. Konkurence ve středu sparťanské zálohy je velká, na jeho místě teď vládne Kaan Kairinen.
 Milan Heča – 32 let  Brankářskou otázku má Sparty vyřešenou. Jedničkou mezi třemi tyčemi je Matěj Kovář, který dorazil na startu sezony z Manchesteru United. V zimě odešel do Pardubic Florin Nita, jemuž po sezoně skončí smlouva a bude volný. Stejně jako Milan Heča, který v lize chytal naposledy loni v květnu. Hovoří se o jeho návratu do Slovácka.
 Ondřej Čelůstka – 33 let  Ještě na EURU v roce 2021 odehrál povedené zápasy po boku Tomáše Kalase. Jenže od té doby třiatřicetiletého stopera trápí zdravotní problémy. Loni zasáhl jen do osmi ligových zápasů, v tomto ročníku ve hře ještě nebyl. Bude vůbec pokračovat?
5
Fotogalerie

Postradatelní. 5 zkušených hráčů Sparty, kterým po sezoně skončí smlouva

Sparta kraluje ligové tabulce, se Slavií navíc bude bojovat o pohárový titul. Na Letné vše šlape, vedení klubu se ale musí dívat také směrem k příští sezoně.

Spartě se daří, tým funguje na jedničku a bojuje o titul. Pražany táhnou Ladislav Krejčí mladší, Jan Kuchta či Tomáš Čvančara, kteří mají pevný flek v sestavě. To ale neplatí pro dalších pět zkušených hráčů na soupisce týmu trenéra Priskeho, kterým po sezoně ve Spartě skončí smlouva. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Jakub Jankto – 27 let

Jakub Jankto Sparta Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Do Sparty přišel na začátku sezony na hostování ze španělského Getafe. Čekalo se, že se stane hvězdou ligy, Jakub Jankto ale zapadl do šedivého průměru. Postupně vypadl ze sestavy a po jeho průšvihu za volantem i ze sestavy. V Praze pokračovat nebude, otázkou je, zda budou mít o sedmadvacetiletého křídelníka zájem ve Španělsku.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Ladislav Krejčí st. – 30 let

Ladislav Krejčí st Tonda Tran CNC Profimedia.jpg

Sparta si od jeho návratu z italské Boloni slibovala víc. V sezoně 2020/21 sice dal tři góly a přidal pět nahrávek, herně to ale zdaleka nebylo ono. Loni už byl v akci jen patnáctkrát a v tomto ročníku ještě nehrál. Nikoho nepřekvapí, pokud po sezoně na Letné skončí.

Foto: Tonda Tran / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

David Pavelka – 31 let

David Pavelka Sparta 21 Pavel Mazáč  CNC Profimedia.jpg

Bývalý reprezentační záložník naskočil v tomto ročníku do 16 ligových zápasů. Jenže na jaře zasáhl jen do dvou duelů a do obou šel pouze coby střídající hráč. Konkurence ve středu sparťanské zálohy je velká, na jeho místě teď vládne Kaan Kairinen.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Milan Heča – 32 let

Milan Heča Sparta Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Brankářskou otázku má Sparty vyřešenou. Jedničkou mezi třemi tyčemi je Matěj Kovář, který dorazil na startu sezony z Manchesteru United. V zimě odešel do Pardubic Florin Nita, jemuž po sezoně skončí smlouva a bude volný. Stejně jako Milan Heča, který v lize chytal naposledy loni v květnu. Hovoří se o jeho návratu do Slovácka.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Ondřej Čelůstka – 33 let

Ondřej Čelůstka Sparta 21 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Ještě na EURU v roce 2021 odehrál povedené zápasy po boku Tomáše Kalase. Jenže od té doby třiatřicetiletého stopera trápí zdravotní problémy. Loni zasáhl jen do osmi ligových zápasů, v tomto ročníku ve hře ještě nebyl. Bude vůbec pokračovat?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud