Asger Sørensen Vytáhlý dánský bek dorazil do Sparty na startu ročníku z německého Norimberku. Původně jako náhrada za Ondřeje Čelůstku, jak se ale brzy ukázalo, v sestavě zastoupil Dávida Hancka, jenž zamířil do Feyenoordu. Sázka na Asgera Sørensena se Pražanům vyplatila a šestadvacetiletý stoper se stal jednou z klíčových postav sestavy. Na podzim dal i tři góly.
 Jaroslav Zelený Bývalý hráč Slavie přišel do Sparty z Jablonce. Třicetiletý Jaroslav Zelený dorazil původně coby stoper, ještě lépe se mu ale vedlo na levém kraji obrany. Na Letné odváděl dobré výkony, nastupoval i v reprezentaci.
 Kryštof Daněk Sedl mu především úvod sezony, nastupoval v základu a patřil k nejlepším hráčům rudého celku. V průběhu podzimu sice devatenáctiletý Kryštof Daněk, jenž do Sparty přišel z Olomouce, o svůj flek přišel, ukázal ovšem ohromný potenciál. Podzim končil se dvěma góly a dvěma nahrávkami.
 Lukáš Sadílek Důležitým článkem sparťanské sestavy se stal i Lukáš Sadílek, kterého Pražané přivedli ze Slovácka. Na Letné se prezentoval velmi dobrými výkony a stal se jedním z pilířů sparťanské zálohy. Na kontě má taky tři góly a jednu nahrávku.
5
Fotogalerie

Povedené posily. 5 hráčů Sparty, kteří zasáhli do všech ligových podzimních zápasů

Podzimní část Fortuna ligy nabídla 16 kol. Do všech podzimních utkání zasáhlo jen pět hráčů Sparty – shodou okolností to byly všechno posily.

Sparta šla do sezony se širokým kádrem. Do všech podzimních ligových duelů ovšem zasáhlo jen pět hráčů rudého týmu. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Jan Mejdr

Jan Mejdr Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Sedmadvacetiletý krajní obránce přišel do Sparty po produktivní sezoně z Hradce Králové. Na Letné si na začátku držel pevné místo v sestavě, to ale po celý podzim neudržel. Dřel, bojoval, jenže ani jednou nebodoval.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Asger Sørensen

Asger Sorensen Sparta Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Vytáhlý dánský bek dorazil do Sparty na startu ročníku z německého Norimberku. Původně jako náhrada za Ondřeje Čelůstku, jak se ale brzy ukázalo, v sestavě zastoupil Dávida Hancka, jenž zamířil do Feyenoordu. Sázka na Asgera Sørensena se Pražanům vyplatila a šestadvacetiletý stoper se stal jednou z klíčových postav sestavy. Na podzim dal i tři góly.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Jaroslav Zelený

Jaroslav Zelený Sparta Foto Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Bývalý hráč Slavie přišel do Sparty z Jablonce. Třicetiletý Jaroslav Zelený dorazil původně coby stoper, ještě lépe se mu ale vedlo na levém kraji obrany. Na Letné odváděl dobré výkony, nastupoval i v reprezentaci.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Kryštof Daněk

Kryštof Daněk Sparta Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Sedl mu především úvod sezony, nastupoval v základu a patřil k nejlepším hráčům rudého celku. V průběhu podzimu sice devatenáctiletý Kryštof Daněk, jenž do Sparty přišel z Olomouce, o svůj flek přišel, ukázal ovšem ohromný potenciál. Podzim končil se dvěma góly a dvěma nahrávkami.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Lukáš Sadílek

Lukáš Sadílek Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Důležitým článkem sparťanské sestavy se stal i Lukáš Sadílek, kterého Pražané přivedli ze Slovácka. Na Letné se prezentoval velmi dobrými výkony a stal se jedním z pilířů sparťanské zálohy. Na kontě má taky tři góly a jednu nahrávku.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud