Petr Hauser – Sparta Praha  Mladý útočník prožívá úspěšné časy. V létě prošel draftem NHL, ve kterém na něj v pátém kole ukázalo New Jersey. V tomto ročníku odehrál prvních sedm zápasů za extraligovou Spartu, hraje i za prvoligový Sokolov, a vyšel mu taky juniorský šampionát. Devatenáctiletý Petr Hauser dal v Kanadě tři góly a přidal jednu nahrávku.
 Ondřej Chabada – Dynamo Pardubice  Dynamo postavilo tým na titul. V zadních řadách má Petera Čerešňáka či Jana Košťálka, ale taky Ondřeje Chabadu. Devatenáctiletý bek letos odehrál za Pardubice sedm zápasů, několik dalších startů přidal v prvoligovém B týmu.
 Matouš Menšík – HC Olomouc  Na to, že mu je teprve 19 let, toho stihl už hodně. Matouš Menšík se z Jihlavy odrazil do Finska, byl taky v Kanadě a letos sbírá první extraligové zkušenosti v Olomouci. Na kontě má už 25 startů, jeden gól a dvě nahrávky. Jeden gól dal i na juniorském šampionátu.
 Robin Sapoušek – Energie Karlovy Vary  Do pěti zápasů zasáhl na mistrovství světa v Kanadě i teprve osmnáctiletý Robin Sapoušek z Karlových Varů. Mladý forvard si letos odbyl taky extraligovou premiéru a na kontě má zatím osm startů v barvách Energie.
7
Fotogalerie

Pozorně je sledujte. 6 stříbrných juniorů, kteří letos nastupují v české extralize

Letošní mistrovství světa juniorů skončilo pro české hokejisty obrovským úspěchem. Tým trenéra Radima Rulíka vybojoval stříbro - i díky několika hráčům z české extraligy.

Bez názvu.jpg

David Jiříček už má na kontě dva starty v NHL, do které by měli nakouknout i Jiří Kulich nebo Stanislav Svozil. Další čeští stříbrní junioři letos nastupují v extralize. Podívejte se, kteří to jsou.

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 7

Petr Hauser – Sparta Praha

Petr Hauser ČR (2).jpg

Mladý útočník prožívá úspěšné časy. V létě prošel draftem NHL, ve kterém na něj v pátém kole ukázalo New Jersey. V tomto ročníku odehrál prvních sedm zápasů za extraligovou Spartu, hraje i za prvoligový Sokolov, a vyšel mu taky juniorský šampionát. Devatenáctiletý Petr Hauser dal v Kanadě tři góly a přidal jednu nahrávku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Ondřej Chabada – Dynamo Pardubice

Ondřej Chabada Pardubice.jpg

Dynamo postavilo tým na titul. V zadních řadách má Petera Čerešňáka či Jana Košťálka, ale taky Ondřeje Chabadu. Devatenáctiletý bek letos odehrál za Pardubice sedm zápasů, několik dalších startů přidal v prvoligovém B týmu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Matouš Menšík – HC Olomouc

Matouš Menšík ČR Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Na to, že mu je teprve 19 let, toho stihl už hodně. Matouš Menšík se z Jihlavy odrazil do Finska, byl taky v Kanadě a letos sbírá první extraligové zkušenosti v Olomouci. Na kontě má už 25 startů, jeden gól a dvě nahrávky. Jeden gól dal i na juniorském šampionátu.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Robin Sapoušek – Energie Karlovy Vary

Robin Sapoušek ČR.jpg

Do pěti zápasů zasáhl na mistrovství světa v Kanadě i teprve osmnáctiletý Robin Sapoušek z Karlových Varů. Mladý forvard si letos odbyl taky extraligovou premiéru a na kontě má zatím osm startů v barvách Energie.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Eduard Šalé – Kometa Brno

Eduard Šalé Kometa Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Obrovský talent českého hokeje. Eduard Šalé v březnu oslaví teprve osmnácté narozeniny, extraligu hraje ale už od minulé sezony. Letos zasáhl do 27 zápasů, ve kterých dal tři góly a přidal čtyři nahrávky. Ve velmi dobrém světle se ukázal i na šampionátu v Kanadě, kde posbíral šest bodů. Měl by projít letošním draftem NHL.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Jiří Ticháček - Rytíři Kladno

Jiří Ticháček ČR.jpg

Devatenáctiletý bek prošel kladenskou mládeží a do prvního týmu Rytířů nakoukl už v sezoně 2020/21 v Chance lize. Extraligu hraje pravidelně, letos má na kontě 27 startů a tři nahrávky. Nastupuje ve stejném týmu jako Jaromír Jágr, to jsou zkušenosti k nezaplacení.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud