Obránce: Radko Gudas (Florida Panthers) – 2,5 milionu dolarů  Jednatřicetiletý český obránce Radko Gudas byl draftován ve třetím kole v roce 2010 Tampou Bay. Floridský klub si talentovaného mladíka vybral především pro jeho fyzický způsob hry. V dresu s bleskem na prsou strávil necelé tři sezony, dal pouhých sedm gólů, ale zapsal si do statistik mnohonásobně víc tvrdých hitů. Od sezony 2015/16 rozdával rány v barvách Letců z Philadelphie, posléze ve Washingtonu, od minulého ročníku válcuje soupeře v dresu Floridy. Za svou práci si vydělá dva a půl milionu dolarů ročně. Profimedia.cz
 Obránce: Radim Šimek (San Jose Sharks) – 2,45 milionu dolarů  Obránce Radim Šimek nebyl nikdy draftován do NHL, ale zájem zámořských skautů si získal svými výkony v české extralize a v reprezentačním dresu. Smlouvu v San Jose podepsal po mistrovství světa v roce 2017 a Žralokům se původně upsal na jednu sezonu. Strávil ji sice celou ve farmářském celku, ale svými výkony si zajistil prodloužení kontraktu o dva roky. V následujícím ročníku si odbyl premiéru v NHL a jeho hvězda začala pomalu stoupat vzhůru, jenže pak přišlo zranění kolena a Šimek ztratil polovinu sezony. Přesto nad ním v Kalifornii nezlomili hokejku a v roce 2020 mu nabídli k podpisu čtyřletou smlouvu na devět milionů dolarů, která mu v příští sezoně zajistí plat ve výši 2,45 milionu dolarů. Profimedia.cz
 Pravé křídlo: David Pastrňák (Boston Bruins) – 6,8 milionu dolarů  David Pastrňák se díky smlouvě, kterou podepsal v roce 2017, dostal mezi nejlépe placené hráče Bostonu. Kontrakt vyprší pětadvacetiletému forvardovi v roce 2023, ale vzhledem k jeho mimořádným výkonům už teď možná v klubu uvažují o jeho prodloužení. Pastrňák se vyprofiloval v jednu z hvězd NHL a patří k nejlepším střelcům soutěže. Vzhledem k jeho věku se dá předpokládat, že výkonnostně i platově půjde v blízké budoucnosti ještě víc nahoru. V nadcházejícím ročníku si vydělá 6,8 milionu dolarů. Profimedia.cz
 Centr: Tomáš Hertl (San Jose Sharks) – 5,5 milionu dolarů  Před sezonou 2018/19 podepsal Tomáš Hertl čtyřletou smlouvu se San Jose a nyní ho čeká možná poslední ročník v dresu se žralokem na hrudi. V kalifornském klubu už odkroutil osm roků a zařadil se k oporám mužstva. Hned v premiérové sezoně mohl dokonce sahat pro Calder Trophy pro nejlepšího nováčka NHL, ale o cennou trofej jej připravilo zranění. Nyní je v ideálním hokejovém věku a pokud se mu ročník 2021/22 povede, mohl by od toho dalšího vydělávat o poznání víc než nyní. Jeho plat v nadcházející sezoně bude činit pět a půl milionu dolarů. Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Pracháči ze zámoří. Takto by vypadala nejlépe placená česká pětka s gólmanem v nadcházející sezoně NHL

Mezi absolutně nejlépe zaplacenými hokejisty v NHL momentálně žádného českého borce nenajdeme. To však neznamená, že by si tuzemští hráči v zámoří nevydělávali slušné peníze.

Někteří Češi patří v NHL mezi nejlépe ohodnocené hráče v týmech, kde působí. Kdybychom vytvořili pětku s gólmanem a na jednotlivé posty zařadili hokejisty s nejvyšším platem mezi tuzemskými borci v zámoří během nadcházející sezony, vypadala by tak, jak ji prezentují následující kapitoly.

Pokračování 2 / 7

Brankář: Petr Mrázek (Totonto Maple Leafs) – 2,8 milionu dolarů

Petr Mrázek12.jpg

Petr Mrázek se stal v roce 2010 prvním českým gólmanem v historii, kterého si Detroit vybral v draftu NHL. Red Wings ostravského rodáka získali až ze 141. pozice, o několik let později z něho však udělali jedničku mezi tyčemi. Petr Mrázek ale svou pozici neuhájil a v průběhu ročníku 2017/18 byl vytrejdován do Philadelphie.

V minulých třech sezonách byl gólmanem Caroliny Hurricanes, od té příští bude hájit barvy Toronta. Kanadskému klubu se nedávno upsal na tři roky za 11,4 milionu dolarů. V nadcházejícím ročníku z nich vyinkasuje 2,8 milionu dolarů, což z něho dělá nejlépe placeného tuzemského brankáře v prestižní lize.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Obránce: Radko Gudas (Florida Panthers) – 2,5 milionu dolarů

Radko Gudas-Florida.jpg

Jednatřicetiletý český obránce Radko Gudas byl draftován ve třetím kole v roce 2010 Tampou Bay. Floridský klub si talentovaného mladíka vybral především pro jeho fyzický způsob hry. V dresu s bleskem na prsou strávil necelé tři sezony, dal pouhých sedm gólů, ale zapsal si do statistik mnohonásobně víc tvrdých hitů. Od sezony 2015/16 rozdával rány v barvách Letců z Philadelphie, posléze ve Washingtonu, od minulého ročníku válcuje soupeře v dresu Floridy. Za svou práci si vydělá dva a půl milionu dolarů ročně.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Obránce: Radim Šimek (San Jose Sharks) – 2,45 milionu dolarů

Radim Šimek.jpg

Obránce Radim Šimek nebyl nikdy draftován do NHL, ale zájem zámořských skautů si získal svými výkony v české extralize a v reprezentačním dresu. Odchovanec Benátek nad Jizerou hokejově vyzrával v Liberci. Bílým Tygrům v roce 2016 pomohl k extraligovému titulu a zároveň získal ocenění pro nejužitečnějšího hráče play-off. Kromě toho se stal dvakrát v kariéře nejlépe střílejícím bekem.

Smlouvu v San Jose podepsal po mistrovství světa v roce 2017 a Žralokům se původně upsal na jednu sezonu. Strávil ji sice celou ve farmářském celku, ale svými výkony si zajistil prodloužení kontraktu o dva roky. V následujícím ročníku si odbyl premiéru v NHL a jeho hvězda začala pomalu stoupat vzhůru, jenže pak přišlo zranění kolena a Šimek ztratil polovinu sezony. Přesto nad ním v Kalifornii nezlomili hokejku a v roce 2020 mu nabídli k podpisu čtyřletou smlouvu na devět milionů dolarů, která mu v příští sezoně zajistí plat ve výši 2,45 milionu dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Pravé křídlo: David Pastrňák (Boston Bruins) – 6,8 milionu dolarů

David Pastrňák1.jpg

David Pastrňák se díky smlouvě, kterou podepsal v roce 2017, dostal mezi nejlépe placené hráče Bostonu. Kontrakt vyprší pětadvacetiletému forvardovi v roce 2023, ale vzhledem k jeho mimořádným výkonům už teď možná v klubu uvažují o jeho prodloužení.

Pastrňák se vyprofiloval v jednu z hvězd NHL a patří k nejlepším střelcům soutěže. Vzhledem k jeho věku se dá předpokládat, že výkonnostně i platově půjde v blízké budoucnosti ještě víc nahoru. V nadcházejícím ročníku si vydělá 6,8 milionu dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Centr: Tomáš Hertl (San Jose Sharks) – 5,5 milionu dolarů

Tomáš Hertl1.jpg

Před sezonou 2018/19 podepsal Tomáš Hertl čtyřletou smlouvu se San Jose a nyní ho čeká možná poslední ročník v dresu se žralokem na hrudi. V kalifornském klubu už odkroutil osm roků a zařadil se k oporám mužstva. Hned v premiérové sezoně mohl dokonce sahat pro Calder Trophy pro nejlepšího nováčka NHL, ale o cennou trofej jej připravilo zranění. Nyní je v ideálním hokejovém věku a pokud se mu ročník 2021/22 povede, mohl by od toho dalšího vydělávat o poznání víc než nyní. Jeho plat v nadcházející sezoně bude činit pět a půl milionu dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Levé křídlo: Jakub Voráček (Columbus Blue Jackets) – 7,5 milionu dolarů

Jakub Voráček31.jpg

Jakub Voráček je hokejovým univerzálem, který může alternovat na pravé i levém křídle. V roce 2016 podepsal osmiletý kontrakt s Philadelphií na celkovou částku 66 milionů dolarů. V příštím ročníku mu z ní připutuje na bankovní konto sedm a půl milionu dolarů. Už je ale nebude pobírat od pensylvánského „leteckého“ klubu, nýbrž od Columbusu, kam byl letos v létě vytrejdován. Vrací se tak do organizace, která ho v roce 2007 ze sedmé pozice draftovala a kde strávil tři úvodní sezony v NHL.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud