„Přeběhlíci“ z Letné. 3 bývalí hráči Sparty, kteří v současné době hrají v Plzni

Mezi Spartou a Plzní panuje velká rivalita. V kabině Viktorky však působí několik hráčů, kteří dříve hráli i na Letné.

Hledat na sparťanské soupisce nějakého hráče, který by před angažmá na Letné hrál za Plzeň, nebylo nikdy snadné. Opačně to jde snadněji. Ve Viktorce momentálně najdeme tři fotbalisty, kteří dříve působili na Letné. Jména těchto „přeběhlíků“ (tím není myšlen jen přímý přesun mezi oběma kluby) najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Jan Sýkora

Jan Sýkora.jpg

Fotbaloví fanoušci si pamatují Jana Sýkoru spíše v dresu Slavie, v němž působil tři roky a přispěl ke dvěma mistrovským titulům, na začátku jeho kariéry však byl klub z Letné. V sezoně 2011/12 hrával za sparťanské béčko, kam se dostal v 17 letech právě z Viktorie, a i když se v následujících letech snažil prosadit do prvního týmu, nepodařilo se mu to. V západočeském klubu kroutí třetí sezonu a smlouvu má podepsanou do roku 2025.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Jindřich Staněk

Jindřich Staněk-Sparta.jpg

Brankář Jindřich Staněk prošel mládežnickými týmy pražské Sparty a měl našlápnuto k tomu, aby se jednou postavil mezi tyče jako gólman prvního celku. V roce 2014 odešel z Letné do anglického Evertonu, po návratu z ostrovů v roce 2016 zamířil do Českých Budějovic, odkud přišel v polovině sezony 2019/20 na hostování do Plzně a následně na západ Čech přestoupil. Ve Viktorce se stal brankářskou jedničkou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Lukáš Hejda

Lukáš Hejda Sparta Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Na západ Čech přišel Lukáš Hejda v roce 2012 poté, co se nedokázal prosadit ve Spartě, s níž ale v roce 2010 vybojoval svůj první z šesti mistrovských titulů. V Plzni se z něj stal dirigent zadních řad týmu. Na dalších čtyřech mistrovských trofejích už se podílel coby klíčový hráč Viktorky. Nyní je mu 33 let a s Viktorkou má podepsanou smlouvu do konce aktuálního ročníku.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud