Roman Bednář - 7 gólů  Bývalý reprezentační útočník, který nastupoval i v anglické Premier League, přišel do Sparty v zimě roku 2013. Během mistrovské sezony odehrál 23 zápasů, ve kterých dal sedm branek. V průběhu dalšího ročníku zamířil do Příbrami.
 Ladislav Krejčí - 8 gólů  Třicetiletý Ladislav Krejčí v lize za Spartu debutoval už v ročníku 2009/10. V mistrovské sezoně nabral parádní formu a k titulu pomohl osmi góly a pěti nahrávkami. V roce 2016 odešel do Boloni, odkud se poté na Letnou vrátil. V této sezoně si však nepřipsal ani jeden start.
 David Lafata – 16 gólů  Někdejší kanonýr přišel do Sparty v rozehrané sezoně 2012/13. Nikdo nevěděl, jestli na Letné dokáže být stejně nebezpečný jako v Jablonci, David Lafata však všem, co o něm pochybovali, vytřel zrak. K titulu pomohl 16 góly, v dalších dvou ročnících pak vždy přidal po dvaceti brankách.
 Josef Hušbauer - 18 gólů  Nejlepším střelcem Sparty v mistrovském ročníku 2013/14 byl Josef Hušbauer. Ten se blýskl 18 góly a osmi nahrávkami. V zimě roku 2015 odešel do Cagliari, v tom se ale příliš neprosadil a vrátil se na Letnou. Byl taky ve Slavii a v současné době třiatřicetiletý záložník působí na Kypru.
5
Fotogalerie

Předchůdci Kuchty či Krejčího. 5 hráčů, kteří Spartě vystříleli poslední ligový titul

Sparta kráčí za titulem. Prvním od roku 2014. Letenští tehdy měli v kádru několik výrazných osobností.

Nejlepším střelcem Sparty v letošní sezoně je třináctigólový Jan Kuchta. Jen o branku méně mají na kontě Tomáš Čvančara a Ladislav Krejčí. Víte ale, kteří hráči táhli Spartu v dosud posledním mistrovském ročníku 2013/14? Jména pěti fotbalistů, kteří tehdy dali alespoň pět branek, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Pavel Kadeřábek - 5 gólů

Pavel Kadeřábek Sparta.jpg

Nastupoval na pravém kraji obrany, Pavel Kadeřábek byl však zároveň hodně produktivní. Bývalý reprezentant, který se z Letné odrazil k angažmá v Hoffenheimu, dal v mistrovské sezoně pět branek. Navrch přidal ještě devět asistencí. Velmi dobrý měl i další ročník a poté odešel do Německa.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Roman Bednář - 7 gólů

Roman Bednář Sparta.jpg

Bývalý reprezentační útočník, který nastupoval i v anglické Premier League, přišel do Sparty v zimě roku 2013. Během mistrovské sezony odehrál 23 zápasů, ve kterých dal sedm branek. V průběhu dalšího ročníku zamířil do Příbrami.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Ladislav Krejčí - 8 gólů

Ladislav Krejčí st Sparta.jpg

Třicetiletý Ladislav Krejčí v lize za Spartu debutoval už v ročníku 2009/10. V mistrovské sezoně nabral parádní formu a k titulu pomohl osmi góly a pěti nahrávkami. V roce 2016 odešel do Boloni, odkud se poté na Letnou vrátil. V této sezoně si však nepřipsal ani jeden start.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

David Lafata – 16 gólů

David Lafata Sparta 2.jpg

Někdejší kanonýr přišel do Sparty v rozehrané sezoně 2012/13. Nikdo nevěděl, jestli na Letné dokáže být stejně nebezpečný jako v Jablonci, David Lafata však všem, co o něm pochybovali, vytřel zrak. K titulu pomohl 16 góly, v dalších dvou ročnících pak vždy přidal po dvaceti brankách.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Josef Hušbauer - 18 gólů

Josef Hušbauer Sparta.jpg

Nejlepším střelcem Sparty v mistrovském ročníku 2013/14 byl Josef Hušbauer. Ten se blýskl 18 góly a osmi nahrávkami. V zimě roku 2015 odešel do Cagliari, v tom se ale příliš neprosadil a vrátil se na Letnou. Byl taky ve Slavii a v současné době třiatřicetiletý záložník působí na Kypru.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud