Předchůdci Stancia. 6 posledních hráčů, kteří ve Spartě hráli s desítkou

Nicolae Stanciu je definitivně hráčem Sparty. Rumunský záložník přišel za téměř sto milionů korun a stal se nejdražší posilou v ligové historii. Bude nastupovat v dresu s číslem deset, které ve Spartě není moc oblíbené.

Číslo deset mají na dresu většinou hráči, kteří jsou oporami a hlavními hvězdami týmu. Přesně tou by se měl stát i Nicolae Stanciu. Ve Spartě ale toto číslo dosud moc oblíbené nebylo. Jména šesti Rumunových předchůdců, kteří hráli s desítkou na zádech, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Tomáš Rosický

Tomáš Rosický Sparta dres.jpg

Sparťanská legenda a miláček všech letenských fanoušků. Tomáš Rosický se vrátil do české ligy před rokem a půl z Arsenalu, jenže v úvodním startu proti Mladé Boleslavi se zranil a sezona pro něj skončila. Letos zasáhl do jedenácti duelů, proti Karviné se prosadil i gólově, v zimě se ale rozhodl ukončit dlouhou a bohatou kariéru. „Jeho“ desítku teď zdědil Stanciu.

Foto: Michal Šula / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Herolind Shala

Herolind Shalla.jpg

Norský rodák, který reprezentoval Albánii, a od roku 2016 nosí dres Kosova, přišel do Sparty před třemi lety. Chtěl ho třeba Janov, Legia či Lutych, tvořivý záložník si ale vybral letenskou nabídku a věřil, že se stane stabilním členem sparťanské sestavy. Dostal dres s číslem deset, předpoklady ale nenaplnil. Na jaře zasáhl jen do tří zápasů a v létě odešel do Liberce.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Bony Wilfried

Bony Wilfried Sparta.jpg

Reprezentant z Pobřeží slonoviny měl ve Spartě dva roky dres s číslem 12. Jenže letenský klub toto číslo v roce 2010 vyřadil jako poctu klubovým fanouškům a sparťanský kanonýr si musel najít nový dres. Nakonec na něj padla desítka. „Tohle mi vůbec nevadí,“ komentoval. O rok později zamířil do Arnhemu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Martin Jirouš

Martin Jirouš.jpg

Tohle byl jen epizodní příběh. Martin Jirouš přišel do Sparty v roce 2009 ze Sokolova, v jehož barvách se stal nejlepším střelcem druhé ligy. Na zádech měl desítku, zasáhl však jen do čtyř duelů a tím se jeho sparťanská mise ukončila.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Miroslav Slepička

Miroslav Slepička.jpg

Psal se rok 2005, když Sparta zaplatila 25 milionů korun Liberci a získala Miroslava Slepičku. Na Letné začal dobře, dokonce se dostal do reprezentace, v sezoně 2007/08 nastřílel dvanáct branek a o rok později odešel za 30 milionů korun do Dinama Záhřeb. Po návratu do Sparty však na své výkony nenavázal.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Rastislav Michalík

Rastislav Michalík.jpg

Bývalý slovenský reprezentant přišel na Letnou v roce 2001 z Liberce. Ve Spartě „vyrostl“ mezi klíčové persony týmu, získal dva tituly a dokonce vstřelil gól do sítě Realu Madrid. V roce 2005 záložník s číslem deset odešel do Turecka.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud