Stanislav Hejkal (FK Teplice) - Padesátiletý Stanislav Hejkal, který dříve působil i na Letné, je v Teplicích druhým rokem. Na severu Čech nemá snadnou práci, a pokud se sezona dohraje, tak ho čekají záchranářské boje. Teplice mají na čtrnáctý Zlín pouze dvoubodový náskok. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Pavel Hoftych (Slovan Liberec) - Na severu Čech po konci minulé sezony skončil slovenský kouč Zsolt Hornyák, kterého ve funkci nahradil Pavel Hoftych. Dvaapadesátiletý trenér, který dříve vedl Zlín či Bohemians 1905, sice v zimě přišel o Oscara či Petara Musu, Liberec ale na jaře ještě neztratil ani jeden bod. Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia
 David Horejš (Dynamo České Budějovice) - Před sezonou byl jedním z adeptů na prvního odvolaného trenéra. Jenže nováček soutěže z Českých Budějovic i díky výkonům Jaroslava Drobného a Tomáše Sivoka šlape a v tabulce je osmý. Dvaačtyřicetiletý David Horejš se o svou budoucnost rozhodně nemusí bát. Foto: Milan Malíček / Právo / Profimedia
 Radoslav Látal (Sigma Olomouc) - Bývalý kapitán Baníku, který poté taky trénoval, se v létě vrátil na ligovou scénu a postavil se na trenérskou židli Olomouce. Sigmě se zatím nevede zcela podle představ, Radoslav Látal se dostal i do sporu s Václavem Pilařem, na lavičce desátého týmu tabulky ale zůstává. Foto: Stanislav Heloňa / MAFRA / Profimedia
9
Fotogalerie

Přežila jen polovina. Podívejte se, kteří ligoví trenéři letos ještě nedostali padáka

Fotbalová Fortuna liga letos ze svého kalendáře ukrojila 24 kol, během nichž se udála řada změn. Ty se dotkly také obsazení trenérských postů.

Bez názvu.jpg

Trenéra v letošním ročníku Fortuna ligy měnili v Baníku, ale také Plzni či Spartě. Vyhazov nedostalo už jen osm posledních koučů. Kteří to jsou? Podívejte se na následující kapitoly.

Pokračování 2 / 9

Stanislav Hejkal (FK Teplice)

Stanislav Hejkal Teplice Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Padesátiletý Stanislav Hejkal, který dříve působil i na Letné, je v Teplicích druhým rokem. Na severu Čech nemá snadnou práci, a pokud se sezona dohraje, tak ho čekají záchranářské boje. Teplice mají na čtrnáctý Zlín pouze dvoubodový náskok.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 9

Pavel Hoftych (Slovan Liberec)

PAvel Hoftych Liberec Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Na severu Čech po konci minulé sezony skončil slovenský kouč Zsolt Hornyák, kterého ve funkci nahradil Pavel Hoftych. Dvaapadesátiletý trenér, který dříve vedl Zlín či Bohemians 1905, sice v zimě přišel o Oscara či Petara Musu, Liberec ale na jaře ještě neztratil ani jeden bod.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 9

David Horejš (Dynamo České Budějovice)

David Horejš Milan Malíček Právo Profimedia.jpg

Před sezonou byl jedním z adeptů na prvního odvolaného trenéra. Jenže nováček soutěže z Českých Budějovic i díky výkonům Jaroslava Drobného a Tomáše Sivoka šlape a v tabulce je osmý. Dvaačtyřicetiletý David Horejš se o svou budoucnost rozhodně nemusí bát.

Foto: Milan Malíček / Právo / Profimedia

Pokračování 5 / 9

Radoslav Látal (Sigma Olomouc)

Radoslav Látal Olomouc Stanislav Heloňa MAFRA Profimedia.jpg

Bývalý kapitán Baníku, který poté taky trénoval, se v létě vrátil na ligovou scénu a postavil se na trenérskou židli Olomouce. Sigmě se zatím nevede zcela podle představ, Radoslav Látal se dostal i do sporu s Václavem Pilařem, na lavičce desátého týmu tabulky ale zůstává.

Foto: Stanislav Heloňa / MAFRA / Profimedia

Pokračování 6 / 9

Petr Rada (FK Jablonec)

Petr Rada Jablonec 19 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Zkušený kouč na severu Čech nikdy dopředu neví, s čím může počítat. I letos se však Jablonci povedlo poskládat silný tým, který Petr Rada aktuálně drží na třetím místě tabulky. Jednašedesátiletý bouřlivák má své místo jisté.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 9

Martin Svědík (FC Slovácko)

Martin Svědík Slovácko Luděk Ovesný MAFRA Profimedia.jpg

Slovácko je v tabulce aktuálně šesté a bojuje o poháry. V týmu z Uherského Hradiště působí zkušení Michal Kadlec či Milan Petržela, hlavní podíl na úspěšném tažení má ale Martin Svědík. Není divu, že okolo bývalého trenéra Baníku, Mladé Boleslavi či Jihlavy dříve kroužila i Sparta.

Foto: Luděk Ovesný / MAFRA / Profimedia

Pokračování 8 / 9

Jindřich Trpišovský (Slavia Praha)

Jindřich Trpišovský 19 Martin Sekanina CNC Profimedia.jpg

Tady není o čem spekulovat. Slavia vládne tabulce, hrála velmi dobře v Lize mistrů a řada hráčů sešívaného kádru patří do reprezentace. Vstup do jara Slavii sice nevyšel, pozice čtyřiačtyřicetiletého trenéra Jindřicha Trpišovského je ale více než pevná.

Foto: Martin Sekanina / CNC / Profimedia

Pokračování 9 / 9

Jozef Weber (FK Mladá Boleslav)

Jozef Weber Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Své místo si drží také devětačtyřicetiletý Jozef Weber. Bývalý kouč Bohemians, Jablonce a Karviné je už třetím rokem v Mladé Boleslavi, se kterou aktuálně okupuje páté místo tabulky. Z města Škodovky však v zimě odešli Nikolaj Komličenko a Muris Mešanovič, a tak Webera a spol. čeká ještě spousta práce.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud