Proč je Jarolím nezval? 5 hráčů ze zahraničí, kteří se neobjevili v nominaci

Trenér české reprezentace Karel Jarolím zareagoval na skvělou formu Jakuba Jankta z Udinese a poprvé ho povolal do seniorské reprezentace. Další čeští hráči, kteří nastupují v zahraničních ligách, ve výběru ale chybí…

Untitled 1.jpg

Jarolím neukázal jen na Jankta, ale taky na Jakuba Brabce, Tomáše Kalase či Patrika Schicka. Šanci měl i Jan Morávek z německé Bundesligy, ten je ale zraněný. Mezi náhradníky zůstali Adam Hloušek s Danielem Pudilem, ale taky dalších pět hráčů, které si Jarolím mohl v zápasech s Litvou a San Marinem otestovat. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

David Pavelka

David Pavelka ČR.jpg

Zatímco trenér Pavel Vrba mu hodně věřil, kouč Jarolím není s jeho výkony zcela spokojen. I proto je David Pavelka znovu jen mezi náhradníky a čeká, zda se dočká dodatečné pozvánky. V turecké Kasimpase přitom nastupuje pravidelně. V únoru ho sice vyřadilo zranění, kvůli němuž přišel o čtyři zápasy, o víkendu byl ale znovu v základní sestavě. Co na to Jarolím?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Tomáš Pekhart

Tomáš Pekhart Ingolstadt.jpg

Problém českého týmu? Ofenziva. Lépe řečeno – střílení branek. Jarolímovi svěřenci se sice třikrát prosadili proti Arménii, v dalších třech zápasech ale vyšli naprázdno.

Jediným útočníkem, který skóroval v kvalifikaci, je Michael Krmenčík. Ten je v týmu i nyní, zato na Tomáše Pekharta se nedostalo. Přitom účastník Eura 2012 je ve slušné formě a v letošní sezoně dal v dresu AEK Atény už šest branek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Lukáš Pokorný

Lukáš Pokorný Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Sparťanský obránce Michal Kadlec už v reprezentační nominaci nefiguruje. Na dalšího zkušeného stopera Tomáše Sivoka Jarolím ukázal. Zřejmě i proto v kádru chybí Lukáš Pokorný, který v zimě přestoupil z Liberce do francouzského Montpellier.

Dalším důvodem může být, že v uplynulých třech zápasech zůstal jen mezi náhradníky. Předtím totiž patřil do základní sestavy. K Tomášovi Kalasovi s Jakubem Brabcem se tak přidal ještě Marek Suchý.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Jiří Skalák

JIří Skalák Brighton.jpg

Jiří Skalák nastupoval po většinu času v základní sestavě Brightonu. Na přelomu roku ale přišla změna a krajní záložník se čtyřikrát v řadě nevešel ani mezi náhradníky. Teď je však jeho pozice zase příznivější a uplynulé dva zápasy odehrál celé. V reprezentaci přesto chybí. Prozatím…

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Matěj Vydra

Matěj Vydra Derby.jpg

Jak už bylo napsáno, reprezentace shání produktivního útočníka. Dříve se tyto naděje vkládaly do Matěje Vydry, národní tým od něj ale čekal víc. Jarolím ho sice poslal do základní sestavy v zápase s Německem, od té doby se ale Vydra na hřišti neobjevil.

Příliš nenastupoval ani v Derby, poslední tři zápasy však znovu figuroval v zahajovací jedenáctce a přispal si v nich gól a asistenci. Je ve formě, reprezentaci by mohl pomoct.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud