Stefan Simič  Český tým trápily problémy se složením stoperské dvojice. Proti Belgii si tak odbyl reprezentační premiéru plzeňský Filip Kaša, se kterým pořádně zatočil Romelu Lukaku. Mimo hru jsou Čelůstka s Kúdelou, v nominaci nebyli ani Jakub Brabec s Davidem Zimou, zato na svou šanci marně čekal Stefan Simič. Šestadvacetiletý stoper, jenž dříve sbíral zkušenosti v AC Milán, přitom patří k oporám chorvatského Hajduku Split, ve kterém nastupuje pravidelně. V reprezentaci ale dosud posbíral všeho všudy dva starty. 
 Jaroslav Zelený  Také jeho jméno bylo hodně diskutované. Jaroslav Zelený se sice neprosadil do kádru Slavie, místo toho ale předvádí parádní výkony v Jablonci. Z postu levého obránce se posunul na stopera a na tomto místě patří mezi nejlepší hráče ligy. V létě o něm dokonce uvažovala i Sparta. Není divu, devětadvacetiletý levonohý konstruktivní bek nabral skvělou formu, kterou potvrzuje v každém kole. V reprezentaci by navíc v případě potřeby mohl naskočit i vlevo, premiérovou šanci v národním týmu ale nedostal. 
 Jan Lecjaks  Sbíral zkušenosti v Anderlechtu, pravidelně hrával za švýcarský Bern, nastupoval v Dinamu Záhřeb, teď je druhým rokem oporou kyperské Omonie, ani to mu ale na reprezentaci nestačilo a na premiéru v národním týmu čeká. Nedočkal se ani nyní, když trenéra Šilhavého trápily problémy s levým krajem obrany, které by mohl pomoct vyřešit. Jednatřicetiletý Jan Lecjaks, který před lety hrával ligu za Plzeň, už se možná naděje na reprezentační dres vzdal. 
 Jan Kliment   Stanislava Tecla chválí ve Slavii i reprezentaci. Jeho práce je vidět, všechno to však má jednu trhlinu – Tecl nedává góly. O to překvapivější bylo, když se dostal do národního týmu, kterému chyběli Patrik Schick i Tomáš Pekhart. Třeba i na úkor Jana Klimenta. Ten dal loni za Slovácko deset branek a patřil k nejlepším útočníkům soutěže. Nyní osmadvacetiletý forvard působí ve Wisle Krakov a v pěti zápasech polské ligy se trefil už dvakrát, v reprezentaci se ale naposledy objevil v roce 2017. 
5
Fotogalerie

Proč nedostali šanci? Pět opomíjených hráčů, kteří by si zasloužili místo v reprezentaci

Fotbalová reprezentace má za sebou sérii tří zápasů, v nichž národní tým rozhodně nenavázal na výkony, které předváděl na EURU. Na vině byla i marodka.

Trenér Jaroslav Šilhavý nemohl z nejrůznějších důvodů povolat Patrika Schicka, Lukáše Masopusta, Ondřeje Čelůstku, Ondřeje Kúdelu nebo Pavla Kadeřábka. Během srazu mu navíc vypadli Tomáš Vaclík a Jakub Jankto. O to překvapivější bylo, že reprezentační šanci nedostalo pět opomíjených hráčů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Matouš Trmal 

Matouš Trmal Portugalsko.jpg

Mimo hru byli Jiří Pavlenka, Tomáš Koubek i Ondřej Kolář. Šanci tak nečekaně dostal Jindřich Staněk z Plzně, který letos vinou zranění odchytal jediný ligový zápas. Po zranění Tomáše Vaclíka odchytal téměř celý duel proti Belgii, ve kterém obstál. Stejně jako v následném duelu s Ukrajinou, v němž přesvědčil, že na něj trenér Šilhavý ukázal správně.

Ale proč v nominaci chyběl Matouš Trmal? Dvaadvacetiletý gólman jako jeden z mála českých brankářů pravidelně chytá v zahraničí a patří k oporám portugalské Guimaraese. V letošních čtyřech zápasech vychytal tři čistá konta, na reprezentaci je to ale málo. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Stefan Simič 

Stefan Simič ČR 2 Czech News Center  Rušinová Mária  CNC  Profimedia.jpg

Český tým trápily problémy se složením stoperské dvojice. Proti Belgii si tak odbyl reprezentační premiéru plzeňský Filip Kaša, se kterým pořádně zatočil Romelu Lukaku. Mimo hru jsou Čelůstka s Kúdelou, v nominaci nebyli ani Jakub Brabec s Davidem Zimou, zato na svou šanci marně čekal Stefan Simič.

Šestadvacetiletý stoper, jenž dříve sbíral zkušenosti v AC Milán, přitom patří k oporám chorvatského Hajduku Split, ve kterém nastupuje pravidelně. V reprezentaci ale dosud posbíral všeho všudy dva starty. 

Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Jaroslav Zelený 

Jaroslav Zelený Jablonec 2 Michal Beranek  CNC  Profimedia.jpg

Také jeho jméno bylo hodně diskutované. Jaroslav Zelený se sice neprosadil do kádru Slavie, místo toho ale předvádí parádní výkony v Jablonci. Z postu levého obránce se posunul na stopera a na tomto místě patří mezi nejlepší hráče ligy. V létě o něm dokonce uvažovala i Sparta.

Není divu, devětadvacetiletý levonohý konstruktivní bek nabral skvělou formu, kterou potvrzuje v každém kole. V reprezentaci by navíc v případě potřeby mohl naskočit i vlevo, premiérovou šanci v národním týmu ale nedostal. 

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Jan Lecjaks 

Jan Lecjaks Kypr.jpg

Sbíral zkušenosti v Anderlechtu, pravidelně hrával za švýcarský Bern, nastupoval v Dinamu Záhřeb, teď je druhým rokem oporou kyperské Omonie, ani to mu ale na reprezentaci nestačilo a na premiéru v národním týmu čeká.

Nedočkal se ani nyní, když trenéra Šilhavého trápily problémy s levým krajem obrany, které by mohl pomoct vyřešit. Jednatřicetiletý Jan Lecjaks, jenž před lety hrával ligu za Plzeň, už se možná naděje na reprezentační dres vzdal.  

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Jan Kliment 

Jan Kliment Wisla.jpg

Stanislava Tecla chválí ve Slavii i reprezentaci. Jeho práce je vidět, všechno to však má jednu trhlinu – Tecl nedává góly. O to překvapivější bylo, když se dostal do národního týmu, kterému chyběli Patrik Schick i Tomáš Pekhart.

Třeba i na úkor Jana Klimenta. Ten dal loni za Slovácko deset branek a patřil k nejlepším útočníkům soutěže. Nyní osmadvacetiletý forvard působí ve Wisle Krakov a v pěti zápasech polské ligy se trefil už dvakrát, v reprezentaci se ale naposledy objevil v roce 2017. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud