Progresivní trenéři. 4 bývalí skvělí fotbalisté, kteří jednou mohou vést elitní ligové kluby

Bývaly doby, kdy se v nejvyšší české fotbalové soutěži točili dokola stejní trenéři. Teď se mezi ně však zařadila nová zajímavá jména.

Pavel Vrba už v lize vedl Plzeň, Spartu, Baník a od zimy je ve Zlíně. Hodně bohatý životopis mají Petr Rada, Karel Jarolím nebo třeba Pavel Hoftych. V lize však coby progresivní trenéři působí i čtyři další bývalí vynikající fotbalisté a reprezentanti, kteří jednou klidně mohou vést elitní domácí kluby. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Tomáš Zápotočný – 42 let, České Budějovice

profimedia-0756422552.jpg

Ve sbírce má ligové tituly se Spartou a Libercem, nastupoval taky za italské Udine nebo turecký Besiktas. Trenérskou kariéru nastartoval v Příbrami, se kterou vyhrál podzimní část druhé ligy. V zimě však bývalý bek přijal novou výzvu a převzal České Budějovice. Posune se v budoucnu ještě výš?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Radoslav Kováč – 43 let, Pardubice

Radoslav Kováč MICHAL RŮŽIČKA  MAFRA  Profimedia.jpg

Trenérskou kariéru načal v roli asistenta ve Spartě, ve které prožil úspěšné časy i coby hráč. Dříve nastupoval taky v Basileji, Spartaku Moskva nebo anglickém West Hamu. Vedl i Opavu a v létě měl společně s Pavlem Hapalem namířeno do Baníku. Ten však nakonec angažoval Pavla Vrbu, a tak Radoslav Kováč zamířil do Táborska. V tom ale dlouho nezůstal a v září loňského roku převzal Pardubice, které zvedá ze dna ligové tabulky. Jeho trenérská kariéra se vyvíjí zajímavým směrem.

Foto: MICHAL RŮŽIČKA / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Jiří Jarošík – 45 let, Teplice

profimedia-0759014678.jpg

Bývalý záložník, který nastupoval i na postu stopera, získal coby hráč tituly se Spartou, CSKA Moskva, Celticem i Chelsea. Působil taky ve Španělsku a po konci hráčské kariéry se dal na trénování. Zkušenosti sbíral ve Slovinsku, byl taky v Ústí nad Labem či Prostějově a na podzim roku 2021 převzal Teplice. S těmi sice hraje ve spodních patrech tabulky, ze svého týmu ale dokáže dostat maximum. Má našlápnuto k zajímavé trenérské kariéře.

Foto: Ota Bartovský / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Richard Dostálek – 48 let, Brno

profimedia-0729176975.jpg

Ligu hrával za Brno nebo Slavii, byl i ve Slovácku či ve Zlíně a zkušenosti sbíral rovněž v Rusku a Německu. Po konci hráčské kariéry zůstal v brněnské Zbrojovce, ve které prošel několika funkcemi. S Brnem v roce 2021 spadl z Fortuna ligy, po roce do ní ale tým vrátil. S výjimkou Líšně a Vyškova jinde trenérsky nepůsobil, to se ale v budoucnu může změnit.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud