Filip Novák  Čekalo se, že zaujme Limberského místo, jenže Filip Novák se stálicí na levém kraji obrany nestal a fanoušci národního týmu od něj čekali víc. Jednatřicetiletý bek před rokem zamířil z Trabzonsporu do Fenerbahce, trápí jej ale časté zdravotní problémy. V utkání s Walesem dostal po delší době prostor, zápas mu ale nevyšel. Nepřesvědčil. 
 Aleš Matějů  V druholigové italské Brescii nastupuje na pravé straně hřiště. Stejný post mu patřil i v Plzni, v reprezentaci ale dostává více prostoru na levém kraji. Ovšem že by to od něj bylo nějaké galapředstavení, to se říct nedá. Pětadvacetiletý Aleš Matějů v národním týmu ještě nepřesvědčil. 
 Pavel Kadeřábek  V reprezentaci měl dlouho pevnou pozici na pravém kraji obrany. Jenže pak jej vytlačil Vladimír Coufal a Pavel Kadeřábek začal vysedávat mezi náhradníky. Umí však naskočit i na levém kraji, o čemž všechny přesvědčil v parádním osmifinálovém duelu EURA proti Nizozemcům. Ve čtvrtfinále však dostal znovu šanci Jan Bořil a devětadvacetiletý Kadeřábek se poté rozhodl, že vynechá celý reprezentační podzim. Národnímu týmu by se přitom hodil jako sůl. 
 Další možnosti  Moc dalších možností už reprezentace nemá. Na levém kraji hřiště dříve v PSV Eindhoven naskakoval Michal Sadílek (na snímku), ten ale nyní hraje převážně uprostřed. A pak je tady ještě Jan Lecjaks, který hrával za Anderlecht, švýcarský Bern, Dinamo Záhřeb a nyní je oporou kyperské Omonie. Jenže v reprezentaci se jednatřicetiletý bek neobjevil ještě ani jednou. 
5
Fotogalerie

Prokletý post. Podívejte se, kteří hráči se v reprezentaci snažili nahradit Davida Limberského

Největší problém české fotbalové reprezentace? Post levého obránce. Národní tým pro něj už několik let nedokázal najít vhodně obsazení.

Na levém kraji obranné řady v reprezentaci dlouho vládl Marek Jankulovski, a tak nebylo třeba hledat náhradu. Na tomto postu nastupoval taky Michal Kadlec nebo David Limberský, kteří si vždy odvedli své. Jenže plzeňský bouřlivák v roce 2016 ukončil reprezentační kariéru a národní tým od té doby hledal jeho nástupce marně. Kdo už dostal šanci? A kdo ji ani nedostal? Podívejte se.

Pokračování 2 / 6

Jan Bořil 

Jan Bořil EURO 2.jpg

Na místě levého beka hraje v reprezentaci nejčastěji, ovšem na Vladimíra Coufala, jenž nastupuje na druhé straně hřiště, většinou hodně ztrácí. V národním týmu odehrál několik povedených zápasů, taky se ale nachomýtl u řady nepovedených situací. Nevyšlo mu ani EURO, na kterém byl totálně z formě. Nyní navíc jednatřicetiletý kapitán Slavie vypadl na několik měsíců ze hry. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Filip Novák 

Filip Novák ČR 2.jpg

Čekalo se, že zaujme Limberského místo, jenže Filip Novák se stálicí na levém kraji obrany nestal a fanoušci národního týmu od něj čekali víc. Jednatřicetiletý bek před rokem zamířil z Trabzonsporu do Fenerbahce, trápí jej ale časté zdravotní problémy. V utkání s Walesem dostal po delší době prostor, zápas mu ale nevyšel. Nepřesvědčil. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Aleš Matějů 

Aleš Matějů ČR.jpg

V druholigové italské Brescii nastupuje na pravé straně hřiště. Stejný post mu patřil i v Plzni, v reprezentaci ale dostává více prostoru na levém kraji. Ovšem že by to od něj bylo nějaké galapředstavení, to se říct nedá. Pětadvacetiletý Aleš Matějů v národním týmu ještě nepřesvědčil. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Pavel Kadeřábek 

Pavel Kadeřábek EURO 20.jpg

V reprezentaci měl dlouho pevnou pozici na pravém kraji obrany. Jenže pak jej vytlačil Vladimír Coufal a Pavel Kadeřábek začal vysedávat mezi náhradníky. Umí však naskočit i na levém kraji, o čemž všechny přesvědčil v parádním osmifinálovém duelu EURA proti Nizozemcům. Ve čtvrtfinále však dostal znovu šanci Jan Bořil a devětadvacetiletý Kadeřábek se poté rozhodl, že vynechá celý reprezentační podzim. Národnímu týmu by se přitom hodil jako sůl. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Další možnosti 

Michal Sadílek ČR 2 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Moc dalších možností už reprezentace nemá. Na levém kraji hřiště dříve v PSV Eindhoven naskakoval Michal Sadílek (na snímku), ten ale nyní hraje převážně uprostřed. A pak je tady ještě Jan Lecjaks, který hrával za Anderlecht, švýcarský Bern, Dinamo Záhřeb a nyní je oporou kyperské Omonie. Jenže v reprezentaci se jednatřicetiletý bek neobjevil ještě ani jednou. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud