Chelsea  V roce 2009 se do hry o Václava Kadlece vložila i Chelsea. O zájmu londýnského velkoklubu informoval list Daily Mirror, který o něm psal jako o novém Rosickém. Kadlec však v Premier League nikdy nehrál.
 Borussia Dortmund  Dortmund kraloval německé Bundeslize, zářil v Lize mistrů a bylo jasné, že některé své opory neudrží. Tehdejší kouč Jürgen Klopp, který vždy rád pracoval s mladými hráči, údajně sledoval i Václava Kadlece. Ten nakonec do Německa zamířil, místo Dortmundu ale posílil Frankfurt.
 Liverpool  Jedním ze zájemců o Kadlecovy služby, na kterého v roce 2009 odkázal Daily Mirror, byl Liverpool. V kádru Reds už dříve působili Milan Baroš, Vladimír Šmicer či Patrik Berger, což Kadlecovi mohlo pomoci. V Liverpoolu byl o dva roky dříve na testech v akademii, za první tým z Andfield Road si ale nezahrál.
 Sporting Lisabon  V roce 2015 patřil Václav Kadlec Frankfurtu, moc prostoru ale nedostával. Proto se spekulovalo o jeho odchodu a deník Bild přišel s několika variantami. Jednou z nich byl Sporting Lisabon, který výrazně zaostával za Portem i Benfikou a hledal posily do útoku. Zaměřil se na Kadlece, ten ale později zamířil do Sparty a poté do dánského Midtjyllandu.
5
Fotogalerie

Promarněný talent. Připomeňte si 5 velkoklubů, které se kdysi zajímaly o Václava Kadlece

Když se v roce 2016 vrátil Václav Kadlec do Sparty, stal se tenkrát nejdražší posilou v ligové historii. Letenský klub ho přivedl z dánského Midtjyllandu, kam předtím zamířil z Frankfurtu. Dříve se o něj však zajímaly i slavnější kluby.

Václav Kadlec patřil svého času k největším talentům českého fotbalu. Už v 16 letech ho za deset milionů korun koupila Sparta a věštila se mu zářivá kariéra. V průběhu dalších let se o něj zajímal Leverkusen, Hamburk, Dynamo Kyjev či PAOK Soluň, sledovaly ho však i přední evropské velkokluby. Pět z nich najdete v následujících kapitolách a ve fotogalerii.

Pokračování 2 / 6

Arsenal

Václav Kadlec.jpg

Je to už devět roků, co se spekulovalo o zájmu Arsenalu. Tehdejší manažer Arséne Wenger byl vyhlášený díky práci s mládeží a jedním z hráčů, na které měl zálusk, měl být talent z Letné. Londýnský klub Kadlece údajně sledoval, Tomáš Rosický ale nového českého spoluhráče do týmu nedostal.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Chelsea

Václav Kadlec Franfurt.jpg

V roce 2009 se do hry o Václava Kadlece vložila i Chelsea. O zájmu londýnského velkoklubu informoval list Daily Mirror, který o něm psal jako o novém Rosickém. Kadlec však v Premier League nikdy nehrál.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Borussia Dortmund

Václav KAdlec Midtjylland.jpg

Dortmund kraloval německé Bundeslize, zářil v Lize mistrů a bylo jasné, že některé své opory neudrží. Tehdejší kouč Jürgen Klopp, který vždy rád pracoval s mladými hráči, údajně sledoval i Václava Kadlece. Ten nakonec do Německa zamířil, místo Dortmundu ale posílil Frankfurt.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Liverpool

Václav Kadlec reprre.jpg

Jedním ze zájemců o Kadlecovy služby, na kterého v roce 2009 odkázal Daily Mirror, byl Liverpool. V kádru Reds už dříve působili Milan Baroš, Vladimír Šmicer či Patrik Berger, což Kadlecovi mohlo pomoci. V Liverpoolu byl o dva roky dříve na testech v akademii, za první tým z Andfield Road si ale nezahrál.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Sporting Lisabon

Václav Kadlec Sparta 4.jpg

V roce 2015 patřil Václav Kadlec Frankfurtu, moc prostoru ale nedostával. Proto se spekulovalo o jeho odchodu a deník Bild přišel s několika variantami. Jednou z nich byl Sporting Lisabon, který výrazně zaostával za Portem i Benfikou a hledal posily do útoku. Zaměřil se na Kadlece, ten ale později zamířil do Sparty a poté do dánského Midtjyllandu.

Foto: Profimedie.cz

Doporučujeme

Články odjinud