5. Nuno Mendes (Paris Saint-Germain) – 60 milionů eur  Sezona 2022/23 byla pro levého obránce Nuna Mendese nejhorovější v jeho kariéře. Aktuálně jednadvacetiletý borec byl během ní čtyřikrát na marodce. Nejtragičtější zranění utrpěl na začátku května loňského roku a se zraněným kolenem musel na operaci, která ho vyřadila ze hry až téměř do konce února letošního roku. Mendes je technicky skvěle disponovaný fotbalista, který je velmi rychlý, silný na míči a jako krajní bek se často a rád zapojuje do ofenzívy mužstva. Slabší je v hlavičkových soubojích. Portál TransferMarkt vyčísluje jeho současnou cenu navzdory faktu, že téměř rok nehrál, na 60 milionů eur.

5. Nuno Mendes (Paris Saint-Germain) – 60 milionů eur
Sezona 2022/23 byla pro levého obránce Nuna Mendese nejhorovější v jeho kariéře. Aktuálně jednadvacetiletý borec byl během ní čtyřikrát na marodce. Nejtragičtější zranění utrpěl na začátku května loňského roku a se zraněným kolenem musel na operaci, která ho vyřadila ze hry až téměř do konce února letošního roku. Mendes je technicky skvěle disponovaný fotbalista, který je velmi rychlý, silný na míči a jako krajní bek se často a rád zapojuje do ofenzívy mužstva. Slabší je v hlavičkových soubojích. Portál TransferMarkt vyčísluje jeho současnou cenu navzdory faktu, že téměř rok nehrál, na 60 milionů eur.

 4. Bruno Fernandes (Manchester United) – 70 milionů eur  Manchester United v průběhu sezony 2019/20 zoufale potřeboval zkvalitnit tým a hlavní vysněnou posilou byl portugalský záložník Bruno Fernandes ze Sportingu Lisabon. O jeho přestupu na Old Trafford se mluvilo a psalo několik týdnů, ale k dohodě klubů došlo až těsně před uzávěrkou přestupů. Manchesteru se totiž zdála přestupní částka, kterou požadoval jeho předchozí zaměstnavatel, dost přemrštěná. Nakonec se ale manažeři Benfiky a anglického velkoklubu dohodli a Fernandes se stěhoval z Portugalska za 65 milionů eur. Je kreativním motorem mužstva, v dresu Red Devils odehrál dosud 157 ligových utkání, ve kterých nastřílel 54 gólů.
 2. – 3. Rúben Dias (Manchester City) – 80 milionů eur  Klíčovou posilou Manchesteru City se stal na podzim roku 2020 portugalský reprezentační stoper Rúben Dias. Citizens za talentovaného mladíka zaplatili Benfice Lisabon 68 milionů liber, ale ani na moment nemohli tohoto obchodu litovat. Dias se okamžitě dokonale sžil s týmem a zapadl do herních plánů kouče Pepa Guardioly. S Johnem Stonesem vytvořili prakticky neprostupné duo, na němž si ofenzívy soupeřů pravidelně lámou zuby. Už tři roky si drží prakticky stejně vysokou tržní cenu, která se pohybuje kolem 80 milionů eur.
 2. – 3. Bernardo Silva (Manchester City) – 80 milionů eur  Záložník Bernardo Silva je produktem mládežnické akademie Benfiky Lisabon, ale výrazně na sebe upozornil během angažmá v Monaku. V knížecím klubu strávil tři sezony, jednou vyhrál francouzskou ligu a řekl si o lukrativní přestup do Manchesteru City. Citizens za něho zaplatili 45 milionů liber a on se jim za to bohatě odměňuje. Během pěti minulých sezon pomohl klubu už ke čtrnácti trofejím, z toho pětkrát k mistrovskému titulu. Sezona 2020/21 ho zastihla v poklesu formy a následně se spekulovalo o jeho odchodu z Etihad Stadium, on se však dokázal vzchopit a dokazuje, že patří mezi nejtvořivější fotbalisty na planetě. Je to neúnavný motor mužstva, který si náramně rozumí s balonem a jeho přesné přihrávky jsou pro soupeře smrtící.
 1. Rafael Leao (AC Milán) – 90 milionů eur  Rafael Leao je odchovancem vyhlášené akademie Sportingu Lisabon. V prvním týmu toho ale moc neodehrál a v pouhých 19 letech zamířil do francouzského Lille, kde mu stačila jediná sezona, aby na sebe výrazně upozornil skauty bohatých velkoklubů. V boji o jeho podpis byl nejúspěšnější AC Milán, který za talentovaného křídelníka zaplatil necelý měsíc po jeho 20. narozeninách bezmála 30 milionů eur. Nyní kroutí Leao pátou sezonu na San Siru a jeho cena jde vytrvale nahoru. Aktuálně ji portál TransferMarkt vyčísluje na 90 milionů eur a patří mezi dvacítku nejdražších fotbalistů současnosti. Smlouvu v Miláně má podepsanou do roku 2028.
5
Fotogalerie

První soupeř Čechů na Euru v řeči peněz. 5 nejdražších hráčů portugalské reprezentace

Aktuální žebříček FIFA řadí portugalskou reprezentaci na šesté místo. Český výběr figuruje na 36. pozici. Výrazný rozdíl je také v ceně nejdražších fotbalistů těchto národních výběrů, které se 18. června utkají ve svém úvodním utkání na mistrovství Evropy v Německu.

Portugalsko patří dlouhodobě k nejlepším národním týmům na světě, a není to pouze zásluhou Cristiana Ronalda. V reprezentačním výběru z Pyrenejského poloostrova, který se jako první postaví proti českému týmu na Euru v Německu, je řada nesmírně kvalitních, a tedy drahých, fotbalistů. Pětici borců, jimž portál TransferMarkt přisuzuje aktuálně nejvyšší tržní cenu, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

5. Nuno Mendes (Paris Saint-Germain) – 60 milionů eur

Nuno Mendes (2).jpg

Sezona 2022/23 byla pro levého obránce Nuna Mendese nejhorovější v jeho kariéře. Aktuálně jednadvacetiletý borec byl během ní čtyřikrát na marodce. Nejtragičtější zranění utrpěl na začátku května loňského roku a se zraněným kolenem musel na operaci, která ho vyřadila ze hry až téměř do konce února letošního roku.

Mendes je technicky skvěle disponovaný fotbalista, který je velmi rychlý, silný na míči a jako krajní bek se často a rád zapojuje do ofenzívy mužstva. Slabší je v hlavičkových soubojích. Portál TransferMarkt vyčísluje jeho současnou cenu navzdory faktu, že téměř rok nehrál, na 60 milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

4. Bruno Fernandes (Manchester United) – 70 milionů eur

Bruno Fernandes-repre.jpg

Manchester United v průběhu sezony 2019/20 zoufale potřeboval zkvalitnit tým a hlavní vysněnou posilou byl portugalský záložník Bruno Fernandes ze Sportingu Lisabon. O jeho přestupu na Old Trafford se mluvilo a psalo několik týdnů, ale k dohodě klubů došlo až těsně před uzávěrkou přestupů. Manchesteru se totiž zdála přestupní částka, kterou požadoval jeho předchozí zaměstnavatel, dost přemrštěná. Nakonec se ale manažeři Benfiky a anglického velkoklubu dohodli a Fernandes se stěhoval z Portugalska za 65 milionů eur. Je kreativním motorem mužstva, v dresu Red Devils odehrál dosud 157 ligových utkání, ve kterých nastřílel 54 gólů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

2. – 3. Rúben Dias (Manchester City) – 80 milionů eur

Rúben Dias-repre.jpg

Klíčovou posilou Manchesteru City se stal na podzim roku 2020 portugalský reprezentační stoper Rúben Dias. Citizens za talentovaného mladíka zaplatili Benfice Lisabon 68 milionů liber, ale ani na moment nemohli tohoto obchodu litovat.

Dias se okamžitě dokonale sžil s týmem a zapadl do herních plánů kouče Pepa Guardioly. S Johnem Stonesem vytvořili prakticky neprostupné duo, na němž si ofenzívy soupeřů pravidelně lámou zuby. Už tři roky si drží prakticky stejně vysokou tržní cenu, která se pohybuje kolem 80 milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

2. – 3. Bernardo Silva (Manchester City) – 80 milionů eur

Bernardo Silva-repre.jpg

Záložník Bernardo Silva je produktem mládežnické akademie Benfiky Lisabon, ale výrazně na sebe upozornil během angažmá v Monaku. V knížecím klubu strávil tři sezony, jednou vyhrál francouzskou ligu a řekl si o lukrativní přestup do Manchesteru City.

Citizens za něho zaplatili 45 milionů liber a on se jim za to bohatě odměňuje. Během pěti minulých sezon pomohl klubu už ke čtrnácti trofejím, z toho pětkrát k mistrovskému titulu. Sezona 2020/21 ho zastihla v poklesu formy a následně se spekulovalo o jeho odchodu z Etihad Stadium, on se však dokázal vzchopit a dokazuje, že patří mezi nejtvořivější fotbalisty na planetě. Je to neúnavný motor mužstva, který si náramně rozumí s balonem a jeho přesné přihrávky jsou pro soupeře smrtící.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

1. Rafael Leao (AC Milán) – 90 milionů eur

Rafael Leao.jpg

Rafael Leao je odchovancem vyhlášené akademie Sportingu Lisabon. V prvním týmu toho ale moc neodehrál a v pouhých 19 letech zamířil do francouzského Lille, kde mu stačila jediná sezona, aby na sebe výrazně upozornil skauty bohatých velkoklubů. V boji o jeho podpis byl nejúspěšnější AC Milán, který za talentovaného křídelníka zaplatil necelý měsíc po jeho 20. narozeninách bezmála 30 milionů eur.

Nyní kroutí Leao pátou sezonu na San Siru a jeho cena jde vytrvale nahoru. Aktuálně ji portál TransferMarkt vyčísluje na 90 milionů eur a patří mezi dvacítku nejdražších fotbalistů současnosti. Smlouvu v Miláně má podepsanou do roku 2028.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud