Jaromír Blažek  - Bývalý reprezentační gólman je skutečnou sparťanskou legendou. Na Letné získal šest titulů a byl u debutů spousty mladých talentů. Jedním z nich byl i Kadlec. Foto: Profimedia.cz
 Ondřej Kúdela  - Současný lídr slávistické obrany působil taky ve Slovácku, Mladé Boleslavi či Liberci. V sezoně 2008/09 však nastupoval i v rudém dresu a odehrál šest zápasů za Spartu. Jeden z nich byl ten, v němž debutoval Kadlec. Dokonce dával gól na 3:0. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Karol Kisel  - Také Karol Kisel spojil podstatnou část své kariéry se Slavií. Ještě předtím ale působil ve Spartě, za kterou odehrál čtyři sezony. Taky tento slovenský záložník byl u Kadlecovy premiéry. Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia
 Patrik Berger  - Kisel vydržel na hřišti 57 minut. Poté jej nahradil střelec finálového gólu z EURO 1996 Patrik Berger, který do Sparty přišel před sezonou 2008/09. V tomto ročníku odehrál 21 zápasů a dal v nich šest branek. Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

První zápas v rudém dresu. Podívejte se, kteří hráči byli u premiéry Václava Kadlece ve Spartě

Byl to ohromný talent, v mládí okolo něj kroužilo několik evropských velkokloklubů, jenže jeho kariéru provázely i dlouhodobé zdravotní problémy, kvůli nimž nyní ukončil kariéru. Václav Kadlec zamířil do fotbalového důchodu v pouhých 27 letech.

Václav Kadlec.jpg

Václav Kadlec ve čtvrtek ukončil v pouhých 27 letech kariéru. Vraťme se teď ale o několik let zpátky. Psal se rok 2008, když tehdy šestnáctiletý talent přestoupil za deset milionů korun z Bohemians 1905 do Sparty. A už v říjnu stejného roku si odbyl ligovou premiéru v duelu proti Příbrami, kterou Sparta doma porazila 3:0. Které hráče měl tehdy mladý útočník po svém boku? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Jaromír Blažek

Jaromír Blažek.jpg

Bývalý reprezentační gólman je skutečnou sparťanskou legendou. Na Letné získal šest titulů a byl u debutů spousty mladých talentů. Jedním z nich byl i Kadlec.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Ondřej Kúdela

Ondřej Kúdela SParta Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Současný lídr slávistické obrany působil taky ve Slovácku, Mladé Boleslavi či Liberci. V sezoně 2008/09 však nastupoval i v rudém dresu a odehrál šest zápasů za Spartu. Jeden z nich byl ten, v němž debutoval Kadlec. Dokonce dával gól na 3:0.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Karol Kisel

Karol Kisel Sparta Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Také Karol Kisel spojil podstatnou část své kariéry se Slavií. Ještě předtím ale působil ve Spartě, za kterou odehrál čtyři sezony. Taky tento slovenský záložník byl u Kadlecovy premiéry.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Patrik Berger

Patrik Berger Sparta.jpg

Kisel vydržel na hřišti 57 minut. Poté jej nahradil střelec finálového gólu z EURO 1996 Patrik Berger, který do Sparty přišel před sezonou 2008/09. V tomto ročníku odehrál 21 zápasů a dal v nich šest branek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Martin Zeman

Martin Zeman Sparta.jpg

Na hřišti tehdy byli i Petr Voříšek, Luboš Hušek, Jan Krob, Jiří Kladrubský, Kamil Vacek, Miroslav Slepička, Marek Kulič i Martin Zeman, jehož Kadlec v závěru zápasu nahradil. Třicetiletý Zeman poté hrával taky za Příbram a Plzeň.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud