Michal Birner - Čtyřiatřicetiletý útočník začal loňský ročník ve Švýcarsku, poté se ale vrátil do Liberce, kterému pomohl až k postupu do finále. Ve vyřazovacích bojích dal sedm branek, přidal šest asistencí a parádní formu si přenesl i do nové sezony. Ve čtyřech zápasech zvládl posbírat už 11 (4+7) kanadských bodů! Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Tomáš Filippi - Člen širšího reprezentačního kádru v průběhu loňské sezony opustil KHL a z Chabarovsku se vrátil do Liberce. V základní části posbíral 25 bodů, dalších deset jih přidal v play-off a také v letošním ročníku patří ke klíčovým hráčům Bílých Tygrů. Sedmadvacetiletý útočník má zatím na kontě tři góly a dvě nahrávky. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Michal Bulíř - Osmadvacetiletý útočník po parádním vstupu do loňské sezony opustil Liberec a zamířil do Magnitogorsku. V dresu Metallurgu posbíral celkově 18 bodů a zase se vrátil domů. Na severu Čech jeho comeback uvítali všemi deseti a Michal Bulíř je v úvodu nového ročníku zase vidět. Aktuálně má na kontě dvě branky a tři nahrávky. Foto: Profimedia.cz
 Libor Hudáček - Slovenský reprezentant, který startoval i na posledním světovém šampionátu, přišel do Liberce před rokem ze Švédska. Premiérovou extraligovou sezonu měl parádní, v základní části posbíral 39 bodů a dalších sedm jich přidal v play-off. Na jakou metu se dostane letos? Aktuálně má na kontě už tři góly a jednu nahrávku. Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Půjde to i bez Kvapila. Pět hráčů, kteří Liberec mohou dovést klidně až k titulu

V Liberci po uplynulé sezoně jako trenér skončil strůjce posledních úspěchů Filip Pešán. Jenže Bílí Tygři válí i bez něho. Aktuálně dokonce vládnou tabulce.

Tomáš Filippi Birner Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Loni Liberec v semifinále vyřadil brněnskou Kometu, v boji o zlato ale nestačil na Třinec. Následně na trenérské lavičce skončil Filip Pešán a kabinu opustil i Marek Kvapil, Bílí Tygři však jedou i bez nich. Jména pěti hráčů, kteří Liberec mohou dovést třeba až k titulu, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Michal Birner

Michal Birner Liberec Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Čtyřiatřicetiletý útočník začal loňský ročník ve Švýcarsku, poté se ale vrátil do Liberce, kterému pomohl až k postupu do finále. Ve vyřazovacích bojích dal sedm branek, přidal šest asistencí a parádní formu si přenesl i do nové sezony. Ve čtyřech zápasech zvládl posbírat už 11 (4+7) kanadských bodů!

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 6

Tomáš Filippi

Tomáš FIlippi Liberec Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Člen širšího reprezentačního kádru v průběhu loňské sezony opustil KHL a z Chabarovsku se vrátil do Liberce. V základní části posbíral 25 bodů, dalších deset jih přidal v play-off a také v letošním ročníku patří ke klíčovým hráčům Bílých Tygrů. Sedmadvacetiletý útočník má zatím na kontě tři góly a dvě nahrávky.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 6

Michal Bulíř

Michal Bulíř Liberec.jpg

Osmadvacetiletý útočník po parádním vstupu do loňské sezony opustil Liberec a zamířil do Magnitogorsku. V dresu Metallurgu posbíral celkově 18 bodů a zase se vrátil domů. Na severu Čech jeho comeback uvítali všemi deseti a Michal Bulíř je v úvodu nového ročníku zase vidět. Aktuálně má na kontě dvě branky a tři nahrávky.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 6

Libor Hudáček

Libor Hudáček Liberec.jpg

Slovenský reprezentant, který startoval i na posledním světovém šampionátu, přišel do Liberce před rokem ze Švédska. Premiérovou extraligovou sezonu měl parádní, v základní části posbíral 39 bodů a dalších sedm jich přidal v play-off. Na jakou metu se dostane letos? Aktuálně má na kontě už tři góly a jednu nahrávku.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 6

Ladislav Šmíd

Ladislav Šmíd Liberec Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Z Liberce sice v létě odešel Martin Ševc, který zamířil do Mladé Boleslavi, další lídr zadních řad ale na severu Čech zůstal. Ladislav Šmíd, jenž nastupoval i v Calgary a Edmontonu, znovu plní roli jednoho z klíčových hráčů Bílých Tygrů. Navíc má na kontě už pět nahrávek.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud