Costa Nhamoinesu - Dalším lídrem, jehož jméno ve Spartě odhalili, je Costa. Zkušený bek ze Zimbabwe je na Letné od roku 2013 a ve třiatřiceti letech má v pražském klubu silnou pozici. Na podzim zasáhl do 16 zápasů, na jaře to ale bude mít složitější. Sparta totiž na levý kraj obrany přivedla Matěje Hanouska a na stoperu se nově prosazuje Dominik Plechatý. Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC / Profimedia
 Ondřej Zahustel - O dalších třech jménech můžeme spekulovat, měl by mezi nimi ale být Ondřej Zahustel. Sedmadvacetiletý pravý bek na podzim laboroval se zdravotními problémy a krátce stihl zasáhnout jen do posledního kola, teď je ale fit a bude mít pevné místo v sestavě. Do Sparty přišel v polovině ročníku 2015/16 z Mladé Boleslavi. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Lukáš Vácha - V poslední době nemá moc dobrou pozici. Loni dokonce hostoval v Liberci a v aktuálním ročníku zasáhl jen do čtyř zápasů. Přesto na Letné zůstal a dokonce podepsal novou smlouvu. Devětadvacetiletý Lukáš Vácha, který patří k nejzkušenějším hráčům týmu, chce zabojovat o místo v sestavě, konkurence ve středu zálohy je však stále velká. Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia
 Václav Kadlec - Šestadvacetiletý forvard, který se do Sparty vrátil v roce 2016 po působení v Německu a Dánsku, letos vinou zranění neodehrál ani jeden zápas. Václav Kadlec už je ale zdravý a Spartě na jaře může pomoct. Na Letné už kapitánskou pásku nosil. Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

Rada starších. 5 sparťanů, kteří si budou „předávat“ kapitánskou pásku

Před rokem byl kapitánem Sparty David Lafata. Ten však po sezoně ukončil kariéru a štafetu po něm převzal Josef Šural, jehož v průběhu sezony zastoupil Nicolae Stanciu. Ani jeden z nich už ale na Letné nepůsobí.

Sparta půjde do ligového jara bez klasického kapitána. Kapitánskou pásku si bude „předávat“ zkušená pětice hráčů, z nichž kouč Zdeněk Ščasný odtajnil dvě jména. Která? A kdo by do této pětice měl ještě patřit? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Martin Frýdek

Martin Frýdek 2019 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Hráčem, který by měl mít kapitánskou pásku nejčastěji na ruce, je Martin Frýdek. Šestadvacetiletý univerzál má pevné místo v sestavě, na podzim odehrál 18 zápasů a Sparta na něj bude hodně sázet i nyní. Na Letné je už čtvrtou sezonu a patří k nejzkušenějším.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 6

Costa Nhamoinesu

Costa Sparta Czech News Center Rušinová Mária CNC Profimedia.jpg

Dalším lídrem, jehož jméno ve Spartě odhalili, je Costa. Zkušený bek ze Zimbabwe je na Letné od roku 2013 a ve třiatřiceti letech má v pražském klubu silnou pozici. Na podzim zasáhl do 16 zápasů, na jaře to ale bude mít složitější. Sparta totiž na levý kraj obrany přivedla Matěje Hanouska a na stoperu se nově prosazuje Dominik Plechatý.

Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 6

Ondřej Zahustel

Ondřej Zahustel Sparta Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

O dalších třech jménech můžeme spekulovat, měl by mezi nimi ale být Ondřej Zahustel. Sedmadvacetiletý pravý bek na podzim laboroval se zdravotními problémy a krátce stihl zasáhnout jen do posledního kola, teď je ale fit a bude mít pevné místo v sestavě. Do Sparty přišel v polovině ročníku 2015/16 z Mladé Boleslavi.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 6

Lukáš Vácha

Lukáš Vácha Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

V poslední době nemá moc dobrou pozici. Loni dokonce hostoval v Liberci a v aktuálním ročníku zasáhl jen do čtyř zápasů. Přesto na Letné zůstal a dokonce podepsal novou smlouvu. Devětadvacetiletý Lukáš Vácha, který patří k nejzkušenějším hráčům týmu, chce zabojovat o místo v sestavě, konkurence ve středu zálohy je však stále velká.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Václav Kadlec

Václav Kadlec Sparta kapitán Jaroslav Legner CNC Profimedia.jpg

Šestadvacetiletý forvard, který se do Sparty vrátil v roce 2016 po působení v Německu a Dánsku, letos vinou zranění neodehrál ani jeden zápas. Václav Kadlec už je ale zdravý a Spartě na jaře může pomoct. Na Letné už kapitánskou pásku nosil.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud