Radikální čistka na Letné. 5 nedávno klíčových hráčů, s nimiž Sparta nepočítá

Letná se otřásla v základech. Fotbalisté Sparty vyběhli k prvnímu tréninku, který se však netýkal některých hráčů. Andrea Stramaccioni totiž mění tým k nepoznání.

Untitled 1.jpg

Spartu posílil útočník Marc Janko, přišel taky stoper Lukáš Štětina či rychlík Vukadin Vukadinovič. Aktuální počet posil nese číslo pět, to však ještě není definitivní číslo. Podle očekávání na Letné někteří hráči taky končí. Jména pěti těch, pro něž už nezbylo místo, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Aleš Čermák

Aleš Čermák Sparta.jpg

Mluvilo se o něm jako o nástupci Bořka Dočkala, Aleš Čermák měl být budoucností sparťanské zálohy, svůj další fotbalový příběh ale bude psát jinde. Dvaadvacetiletý talent na jaře nedostal tolik šancí, kolik si představoval, v závěru sezony už téměř nehrál a projevil přání odejít jinam. Spekulovalo se o Plzni se Slavií, jeho autohavárie v opilosti ale může všechno změnit. Jedno je však jisté – ve Spartě už pokračovat nebude.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 6

Mario Holek

Mario Holek 2.jpg

Defenzivní univerzál, který umí hrát v záloze i obraně, přišel do Sparty v roce 2012 z ukrajinského Dněpru a rychle se z něj stal jeden z pilířů základní sestavy. V uplynulých čtyřech ročnících byl pokaždé nejlépe přihrávajícím hráčem ligy, v minulé sezoně odehrál 26 zápasů a většinou byl v základní sestavě, navíc byl zástupcem kapitána a stále patří do širšího kádru české reprezentace. Přesto s ním na Letné už nepočítají.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 6

Matěj Hybš

Matěj Hybš 3.jpg

Na Letné si od něj slibovali, že bude stejným přínosem jako dříve Pavel Kadeřábek, nebo nyní Vjačeslav Karavajev na pravém kraji hřiště. Jenže levý bek Matěj Hybš vysoká očekávání nikdy nenaplnil, byl na hostování v Jablonci, hrál i za Jihlavu a letos propásl zřejmě poslední šanci, jak se zabydlet ve Spartě. Pětadvacetiletý bek nastupoval sice v základní sestavě, na Letné s ním však už nepočítají, přivedli Eldara Čiviče a navíc mají Bogdana Vatajelua z Rumunska.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 6

Tiémoko Konaté

Tiémoko Konaté.jpg

Ofenzivní rychlík z Pobřeží slonoviny si před rokem chtěl vytrucovat přestup do Bukurešti, místo toho ale upadl v nemilost fanoušků i sparťanského vedení. Do akce se vrátil až na jaře a svými výkony zaujal. Dokonce patřil k nejlepším hráčům Sparty, na Letné už ale pokračovat nebude. Spekulovalo se o přesunu do Edenu, slávistický boss Jaroslav Tvrdík ho ale vidí jako nereálný.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 6

Ondřej Mazuch

Ondřej Mazuch Michal Beránek  CNC Profimedia.jpg

Po Holkovi další stoper na odchodu. I Ondřej Mazuch přišel do Sparty z Ukrajiny, na Letnou dorazil v roce 2015 jako zraněný hráč a v klubu s ním měli velké plány. Jenže osmadvacetiletý obránce se ani po uzdravení nedostal do ideální formy a nevybojoval si pevnou pozici v sestavě. Letos naskočil do 14 duelů, naposledy však nastoupil v utkání 21. kola. Teď si bude hledat nové angažmá.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud