4. FC Hradec Králové – 13 branek ve 14 zápasech  Od sezony 1999/2000, kdy hájil barvy Českých Budějovic, až do ročníku 2016/17, v němž oblékal dres Sparty, zvládl nastoupit David Lafata do 14 ligových utkání proti Hradci Králové. A Východočeši byli jeho velmi oblíbeným soupeřem. V dresu Dynama vyhrál s Votroky všechny tři zápasy, do nichž nastoupil shodným skóre 2:1 a dal jednu branku. Po přestupu do Jablonce se však rozjel. V šesti střetnutích nastřílel za Severočechy do sítě Hradce Králové osm gólů, z toho jednouší o hattrick. Bylo to v sezoně 2010/11, kdy Jablonec deklasoval svého protivníka 7:0 a kromě tří tref zaznamenal Lafata ještě asistenci. Po přesunu na Letnou se střetl s východočeským celkem v dalších pěti duelech a přidal čtyři branky. Až na úplně první vzájemný souboj, kdy odehrál jen poločas, byl ve zbývajících 13 zápasech na hřišti od první do poslední minuty. Jeho soukromá bilance s Hradcem Krá

4. FC Hradec Králové – 13 branek ve 14 zápasech
Od sezony 1999/2000, kdy hájil barvy Českých Budějovic, až do ročníku 2016/17, v němž oblékal dres Sparty, zvládl nastoupit David Lafata do 14 ligových utkání proti Hradci Králové. A Východočeši byli jeho velmi oblíbeným soupeřem. V dresu Dynama vyhrál s Votroky všechny tři zápasy, do nichž nastoupil shodným skóre 2:1 a dal jednu branku. Po přestupu do Jablonce se však rozjel. V šesti střetnutích nastřílel za Severočechy do sítě Hradce Králové osm gólů, z toho jednouší o hattrick. Bylo to v sezoně 2010/11, kdy Jablonec deklasoval svého protivníka 7:0 a kromě tří tref zaznamenal Lafata ještě asistenci. Po přesunu na Letnou se střetl s východočeským celkem v dalších pěti duelech a přidal čtyři branky. Až na úplně první vzájemný souboj, kdy odehrál jen poločas, byl ve zbývajících 13 zápasech na hřišti od první do poslední minuty. Jeho soukromá bilance s Hradcem Krá

Rekordman David Lafata. 4 kluby, kterým excelentní kanonýr nasázel během kariéry nejvíc gólů

Kariéra Davida Lafaty se uzavřela v roce 2018. Až na dvě poměrně krátké anabáze v Řecku a v Rakousku ji celou strávil na českých pažitech, na nichž si vysloužil pověst smrtelně nebezpečného střelce.

Střílel hodně, střílel rád a hlavně střílel přesně. David Lafata dával s chutí góly v ligové soutěži, v pohárových zápasech i v reprezentaci. Když v roce 2018 pověsil kopačky na skobu, měli jich ve statistikách skoro dvě stě padesát. Necelé dvě stovky z nich nasázel v nejvyšší samostatné české lize (198) a nadlouho, ne-li navždy, korunoval sám sebe na nejlepšího střelce všech dob.

Ale jako každý jiný fotbalista měl i on týmy, proti kterým se mu příliš nedařilo, a ty, jež měl rád, neboť v zápasech s nimi padaly míče po jeho zásazích do branky skoro automaticky. Třeba Teplicím dal v 26 zápasech „jen“ pět gólů, zatímco jiným soupeřům ve stejném počtu utkání naložil trojnásobek. V následujících kapitolách najdete čtyři protivníky, jejichž konta zatížil během kariéry největším počtem branek.

Pokračování 2 / 5

4. FC Hradec Králové – 13 branek ve 14 zápasech

David Lafata2 (2).jpg

Od sezony 1999/2000, kdy hájil barvy Českých Budějovic, až do ročníku 2016/17, v němž oblékal dres Sparty, zvládl nastoupit David Lafata do 14 ligových utkání proti Hradci Králové. A Východočeši byli jeho velmi oblíbeným soupeřem.

V dresu Dynama vyhrál s Votroky všechny tři zápasy, do nichž nastoupil shodným skóre 2:1 a dal jednu branku. Po přestupu do Jablonce se však rozjel. V šesti střetnutích nastřílel za Severočechy do sítě Hradce Králové osm gólů, z toho jednouší o hattrick. Bylo to v sezoně 2010/11, kdy Jablonec deklasoval svého protivníka 7:0 a kromě tří tref zaznamenal Lafata ještě asistenci. Po přesunu na Letnou se střetl s východočeským celkem v dalších pěti duelech a přidal čtyři branky.

Až na úplně první vzájemný souboj, kdy odehrál jen poločas, byl ve zbývajících 13 zápasech na hřišti od první do poslední minuty. Jeho soukromá bilance s Hradcem Králové čítá deset výher, dvě remízy a dvě porážky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

3. FK Příbram – 15 branek v 26 zápasech

David Lafata-Jablonec.jpg

Je to zvláštní, ale v dresu Českých Budějovic nevstřelil David Lafata Příbrami ani jeden gól, a to proti tomuto celku odehrál sedm utkání. Všech 15 tref si schoval na působení v Jablonci a hlavně ve Spartě.

Lafata na Příbram narazil vždycky pouze v prvoligové soutěži. Premiérovou branku proti tomuto sokovi zaznamenal v ročníku 2005/06 a zajistil jí bod za remízu 2:2. V barvách Severočechů pak přidal ještě pět dalších gólů. Za Spartu už pálil do sítě naprosto pravidelně. Z osmi utkání vytěžil devět přesných tref a jen jednou vyšel gólově naprázdno. V sezoně 2016/17 dirigoval hattrickem jasnou domácí výhru 4:0. Celkem s Příbramí zaznamenal  výher, šest remíz a čtyři porážky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

2. Zbrojovka Brno – 16 branek v 26 zápasech

David Lafata4.jpg

Během předlouhé ligové kariéry viděl David Lafata jen jedinou červenou kartu. Bylo to v sezoně 2012/13, nedlouho po přestupu do Sparty, v souboji s Brnem. Na Zbrojovku narazil během kariéry šestadvacetkrát a jen se čtyřmi kluby změřil síly vícekrát, týmu z moravské metropole však nasázel druhý nejvyšší počet gólů – šestnáct.

Všechny souboje nesly pečeť první ligy. Ten úplně první podstoupil Lafata v ročníku 2000/01, na hřišti však strávil jen tři minuty. Od sezony 2002/03 však už začal sázet Brnu góly. Než odešel z Českých Budějovic, trefil se třikrát, za Jablonec skóroval čtyřikrát, pro účinkování ve Spartě si schoval devět přesných zásahů. V ročníku 2014/15 na Letné nadělil Zbrojovce hattrick a přispěl k vysoké výhře 4:0. Jeho soukromá bilance s Brnem čítá 15 vítězství, čtyři remízy a sedm porážek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

1. Dynamo České Budějovice – 17 branek v 16 zápasech

David Lafata-hattrick.jpg

Je to tak trochu paradox, ale největším postrachem byl David Lafata pro klub, v němž vyrostl a odstartoval profesionální kariéru. Žádnému celku nedal tolik branek jako Českým Budějovicím – v 16 zápasech zatížil konto Dynama sedmnáctkrát.

Na rozdíl od mnoha jiných protivníků skóroval vyhlášený kanonýr proti Jihočechům nejen v ligové soutěži, ale také v pohárové. To bylo v sezoně 2011/12, kdy v dresu Jablonce ve čtvrtfinále jedním gólem přispěl k vysoké výhře 5:0. Dalších 15 gólů zaznamenal v elitní lize. Za Jablonec si zapsal v deseti utkáních do statistik 11 branek, včetně dvou zápasů se vstřeleným hattrickem. V dresu Sparty nastoupil proti Dynamu třikrát a nikdy nevyšel gólově naprázdno – dvakrát dal po dvou brankách. Z 16 duelů proti Českobudějovickým vyhrál deset z nich, tři skončily bez vítěze a jen třikrát odcházel Lafata ze hřiště jako poražený.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud