Adam Hložek   Všichni fanoušci už se těší na to, jak na hřišti bude vypadat spojení Adama Hložka s Patrikem Schickem. Ten na EURU zářil, zatímco Hložek jen sbíral zkušenosti a do klíčového duelu s Dánem se pak ani nevešel na soupisku. Daridův konec mu ale nabízí nové možnosti - osmnáctiletý klenot by se mohl z křídla přesunout na podhrotovou pozici, právě pod Schicka.  Foto: Profimedia.cz
 Bořek Dočkal  Podle jedné poloviny fanoušků už národnímu týmu nemá co dát, podle té druhé si ale ještě šanci zaslouží. Bořek Dočkal má sice už 32 let a rychlostně na ty nejlepší nestačí, to vše ale vynahrazuje svou chytrostí, zkušenostmi a parádní kopací technikou. Na EURO jej kouč Šilhavý nevzal, sparťanský záložník však možná ještě neřekl poslední slovo.  Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Lukáš Provod   Aktuálně je zraněný a několik měsíců ještě bude mimo hru, jeho chvíle však ještě přijdou. Pokud by byl fit, hrál by na EURU a nejspíš by patřil do základní sestavy. Lukáš Provod se během uplynulé sezony dostal do skvělé formy a v reprezentaci se blýskl gólem do sítě Belgie. Jeho výhodou je, že může hrát uprostřed i na kraji zálohy.  Foto: Profimedia.cz
 Alex Král   Jeho pozice je níž, jenže EURO mu nevyšlo a na jeho post se dostal Tomáš Holeš. O pozici Tomáše Součka není třeba diskutovat, a tak se nabízí otázka, kam s Alexem Králem? Pokud se běhavý záložník vrátí do předešlé formy, tak by v určitých zápasech mohl v sestavě nahradit teď už bývalého kapitána Daridu.  Foto: Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Reprezentace má z čeho vybírat. 7 hráčů, kteří mohou nahradit Vladimíra Daridu

Vladimír Darida po EURU ukončil reprezentační kariéru. Nového kapitána (Tomáše Součka) za něj už národní tým našel, teď je ale třeba vyřešit, kdo jej nahradí v sestavě.

Vladimír Darida nastupoval v národním týmu od roku 2012 a v reprezentaci si vybudoval velmi silnou pozici. Patřil k pilířům sestavy, který řídil hru českého týmu. Kdo jej nyní nahradí? Jména sedmi možných adeptů najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 8

Antonín Barák 

Antonín Barák ČR 21.jpg

Reprezentační pozvánky jej dlouho míjely, parádní sezona v italském Hellasu ho ale vrátila zpátky do hry. Antonín Barák se dostal na EURO a ve vyřazovací fázi už nahradil Daridu. Na hřišti působil dobře, umí vystřelil, stejně jako originálně najít další spoluhráče. Aktuálně by měl být na tomto postu volbou číslo jedna. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Adam Hložek 

Adam Hložek EURO.jpg

Všichni fanoušci už se těší na to, jak na hřišti bude vypadat spojení Adama Hložka s Patrikem Schickem. Ten na EURU zářil, zatímco Hložek jen sbíral zkušenosti a do klíčového duelu s Dánem se pak ani nevešel na soupisku. Daridův konec mu ale nabízí nové možnosti - osmnáctiletý klenot by se mohl z křídla přesunout na podhrotovou pozici, právě pod Schicka. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Bořek Dočkal 

Bořek Dočkal ČR kapitán 19 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Podle jedné poloviny fanoušků už národnímu týmu nemá co dát, podle té druhé si ale ještě šanci zaslouží. Bořek Dočkal má sice už 32 let a rychlostně na ty nejlepší nestačí, to vše ale vynahrazuje svou chytrostí, zkušenostmi a parádní kopací technikou. Na EURO jej kouč Šilhavý nevzal, sparťanský záložník však možná ještě neřekl poslední slovo. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 8

Lukáš Provod 

Lukáš Provod ČR.jpg

Aktuálně je zraněný a několik měsíců ještě bude mimo hru, jeho chvíle však ještě přijdou. Pokud by byl fit, hrál by na EURU a nejspíš by patřil do základní sestavy. Lukáš Provod se během uplynulé sezony dostal do skvělé formy a v reprezentaci se blýskl gólem do sítě Belgie. Jeho výhodou je, že může hrát uprostřed i na kraji zálohy. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Alex Král 

Alex Král EURO.jpg

Jeho pozice je níž, jenže EURO mu nevyšlo a na jeho post se dostal Tomáš Holeš. O pozici Tomáše Součka není třeba diskutovat, a tak se nabízí otázka, kam s Alexem Králem? Pokud se běhavý záložník vrátí do předešlé formy, tak by v určitých zápasech mohl v sestavě nahradit teď už bývalého kapitána Daridu. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Ondřej Lingr 

Ondřej Lingr Pavel Slavia Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

V seniorské reprezentaci ještě nehrál, to by se už brzy ale mohlo změnit. Ondřej Lingr, jenž před rokem zamířil z Karviné do Edenu, udělal ohromný pokrok a ve Slavii nabral nesmírně cenné zkušenosti. Zejména během podzimu šlapal na pozici Nicolae Stancia a očekává se, že v příštím ročníku dostane ještě více prostoru. Dokáže zahrát na všech ofenzivních pozicích, reprezentace ho určitě vyzkouší. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 8

Adam Karabec 

Adam Karabec Sparta 21 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

A co sázka na Adama Karabce? Je mu sice teprve 18 let, ve Spartě ale zraje jako víno. Na Letné postupně přebírá úlohu Bořka Dočkala a zápas co zápas ukazuje, že v něm je ohromný potenciál. Zatím bude spíše sbírat zkušenosti v jednadvacítce, výhledově si ale určitě zaslouží šanci i v seniorské reprezentaci. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud