David Zima Do Slavie přicházel v době, kdy měl na kontě pouhé dva ligové starty. V Edenu mu ale věřili a z Davida Zimy, jenž dorazil z Olomouce, vyrostl klíčový stoper sešívaných. Letos dvacetiletý střední obránce nastupuje pravidelně a klepe na dveře seniorské reprezentace. Obchod za třicet milionů korun, které za něj Slavia zaplatila, se sešívaným náramně vyplatil. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Mohamed Tijani Do Edenu před rokem přišel i Mohamed Tijani. Stoper z Pobřeží slonoviny v té době působil v Jihlavě a hodně o něj stála taky Sparta. Ta ale z přestupu na poslední chvíli kvůli zdravotním problémům Tijaniho couvla, a tak po něm sáhla Slavia. Za tu na jaře odehrál dva zápasy a od začátku ročníku hostuje v Liberci. Na severu Čech třiadvacetiletý obránce podával dobré výkony, teď však musí na operaci. Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia
 Oscar Dorley Slavia se na jeho příchodu domluvila už v průběhu podzimu, ten však ještě Oscar Dorley odehrál v Liberci. V zimě už se přesunul do Edenu, o svou pozici v Edenu ale fotbalista z Libérie musel bojovat. Na jaře zvládl jen šest zápasů, letos však dostává daleko více prostoru a hodně tlačí na pozici kapitána Jan Bořila. Jeho výhodou je, že umí hrát jak na kraji obrany, tak i v záloze. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Patrik Hellebrand Sešívaní se o něj před rokem přetahovali se Spartou. Nakonec byla úspěšnější Slavia, za kterou jednadvacetiletý záložník na jaře odehrál deset zápasů. V létě však Patrik Hellebrand odešel hostovat do Slovácka, odkud do Edenu přišel, a teď působí v Opavě. Stále má ale dost času na to, aby se porval i o sešívaný dres. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

Rok od přestavby Slavie. Jak si vede pět mladíků, kteří před rokem přišli do Edenu?

Loni v zimě se kádr Slavie hodně změnil. Odešlo z něj několik zkušených hráčů, jejichž místa zaujali mladší. Jak si dnes vedou?

Bez názvu2.jpg

Před rokem ze Slavie odešli Tomáš Souček, Josef Hušbauer či Milan Škoda, místo nichž do Edenu přišlo několik mladíků. Jak si od té doby vedou? Kdo se zabydlel v Edenu a kdo odešel hostovat jinam? Podívejte se.

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

David Zima

David Zima Slavia Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Do Slavie přicházel v době, kdy měl na kontě pouhé dva ligové starty. V Edenu mu ale věřili a z Davida Zimy, jenž dorazil z Olomouce, vyrostl klíčový stoper sešívaných. Letos dvacetiletý střední obránce nastupuje pravidelně a klepe na dveře seniorské reprezentace. Obchod za třicet milionů korun, které za něj Slavia zaplatila, se sešívaným náramně vyplatil.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Mohamed Tijani

Mohamed Tijani Slavia Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Do Edenu před rokem přišel i Mohamed Tijani. Stoper z Pobřeží slonoviny v té době působil v Jihlavě a hodně o něj stála taky Sparta. Ta ale z přestupu na poslední chvíli kvůli zdravotním problémům Tijaniho couvla, a tak po něm sáhla Slavia. Za tu na jaře odehrál dva zápasy a od začátku ročníku hostuje v Liberci. Na severu Čech třiadvacetiletý obránce podával dobré výkony, teď však musí na operaci.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Oscar Dorley

Oscar Slavia Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Slavia se na jeho příchodu domluvila už v průběhu podzimu, ten však ještě Oscar Dorley odehrál v Liberci. V zimě už se přesunul do Edenu, o svou pozici v Edenu ale fotbalista z Libérie musel bojovat. Na jaře zvládl jen šest zápasů, letos však dostává daleko více prostoru a hodně tlačí na pozici kapitána Jan Bořila. Jeho výhodou je, že umí hrát jak na kraji obrany, tak i v záloze.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Patrik Hellebrand

Patrik Hellebrand Slavia Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Sešívaní se o něj před rokem přetahovali se Spartou. Nakonec byla úspěšnější Slavia, za kterou jednadvacetiletý záložník na jaře odehrál deset zápasů. V létě však Patrik Hellebrand odešel hostovat do Slovácka, odkud do Edenu přišel, a teď působí v Opavě. Stále má ale dost času na to, aby se porval i o sešívaný dres.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Petar Musa

Petar Musa Slavia 2 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Jeho pozice byla jiná. Petar Musa Slavii patřil, jenže do loňského jara za ni neodehrál ani jeden zápas. Blýskl se však na hostování v Liberci, na podzim nastřílel sedm branek a v zimě se vrátil do Edenu. Přidal dalších sedm gólů a společně s Liborem Kozákem získal korunu pro krále střelců. Letos dvaadvacetiletý chorvatský útočník dostává méně prostoru, na kontě má zatím čtyři branky.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud