Rozpad české kolonie. Podívejte se, kam odešli čeští hokejisté z Detroitu

Na startu minulé sezony byli čtyři, do nového ročníku NHL už ale Detroit půjde bez českých hokejistů.

Zdálo se, že Detroit bude spoléhat na výkony Čechů. Jenže stačilo pár měsíců a všechno je jinak. V kádru Red Wings už nezůstal ani jeden z českých zástupců. Jak dlouho Hronek a spol. v Detroitu byli? A kde jsou nyní? Podívejte se.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 5

Filip Hronek (Vancouver Canucks)

Filip Hronek Vancouver.jpg

Pětadvacetiletého beka Detroit získal ve druhém kole draftu 2016. Filip Hronek do NHL nakoukl poprvé v sezoně 2018/19 a v prvním týmu se už udržel. Postupně si vypracoval klíčovou roli a patřil k pilířům týmu. Byl produktivní, v minulém ročníku zapsal v 60 zápasech 38 bodů, na začátku března byl ale nečekaně vyměněn do Vancouveru. Za ten kvůli zranění odehrál jen čtyři zápasy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Jakub Vrána (St. Louis Blues)

Jakub Vrána St. Louis.jpg

Detroit přivedl vítěze Stanley Cupu v průběhu ročníku 2020/21 z Washingtonu. Jakub Vrána stihl ve své první sezoně 11 zápasů, ve kterých posbíral stejný počet bodů. Letos ale za Red Wings přidal jen pět startů. Sedmadvacetiletý útočník bojoval s osobními problémy a na nějaký čas z kolotoče NHL vypadl. Po návratu se jej Detroit zbavil a třináctého hráče draftu 2014 poslal do St. Louis. V kádru Blues se Vrána znovu našel, zasáhl do 20 zápasů, dal deset branek a přidal čtyři asistence.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Dominik Kubalík (Ottawa Senators)

Dominik Kubalík Detroit 22.jpg

Pryč z Detroitu už je také Dominik Kubalík. Sedmadvacetiletý útočník loni po třech letech opustil Chicago a zamířil k Red Wings, kde neodehrál vůbec špatný ročník. Dal 20 branek, přidal 25 asistencí a formu si pak přivezl i na mistrovství světa. V Detroitu ale skončil a byl vyměněn do Ottawy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Filip Zadina (San Jose Sharks)

Filip Zadina Detroit 22.jpg

Třiadvacetiletý útočník měl s Detroitem smlouvu ještě na dva roky, s vedením organizace se ale dohodl, že vzájemnou spolupráci ukončí. Red Wings z něj udělali v roce 2018 šestku draftu, od Filipa Zadiny se ale čekalo víc. Maximálně se dostal na 24 bodů, letos kvůli zranění zasáhl pouze do 30 zápasů, ve kterých dal tři branky a přidal čtyři asistence. Sám český útočník vycítil, že je čas na změnu, šel proto s kůží na trh a podepsal roční smlouvu se San Jose.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud