Alexandru Baluta (Puskás Akadémia) - Když rumunský ofenzivní záložník před dvěma lety přicházel do Slavie, stál více než 60 milionů korun. Vysoké předpoklady ale nikdy nenaplnil, pevné místo si v Edenu nezískal a loni už hostoval v Liberci. Sedmadvacetiletý Alexandru Baluta se herně zvedl, v české lize už ale nepokračuje a odešel do maďarského celku Puskás Akadémia.  Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Michal Frydrych (Wisla Krakov) - Psal se rok 2015, když Michal Frydrych přestoupil z Baníku do Slavie. V Edenu si nikdy nevybojoval pevné místo v sestavě, vždy však byl důležitým článkem týmu, kterému dokázal mnohokrát pomoct. Teď už pro něj ale nezbylo místo. Velký zájem o něj měli v Ostravě, třicetiletý obránce ale nakonec zamířil do polské Wisly Krakov. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Josef Hušbauer (Anorthosis Famagusta) - Třicetiletý záložník byl jedním z hlavních strůjců posledních úspěchů Slavie. Ještě na podzim hrál Ligu mistrů, do jarního kádru se ale nevešel a odešel na hostování do německých Drážďan. Ty však sestoupily z druhé Bundesligy, a tak se Josef Hušbauer stěhoval znovu. Tentokrát do kyperské Famagusty, se kterou podepsal dvouletou smlouvu. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Tomáš Souček (West Ham United) - Nejlepší český fotbalista současnosti ze Slavie odešel už v zimě. West Ham jej však nejprve přivedl jen na hostování a k tomu, aby přestup dotáhl do konce, se potřeboval udržet v Premier League. To se také stalo, a tak za Tomáše Součka zaplatil dohromady více než půl miliardy korun. Souček si však parádními výkony ihned řekl o pozornost dalších „velkých“ anglických klubů. Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Rozprodej v Edenu. Podívejte se, kteří hráči definitivně odešli ze Slavie do zahraničí

Slavia má hodně našlapaný kádr, který se připravuje na boj o Ligu mistrů. Řada hráčů se ale do plánů trenéra Jindřicha Trpišovského nevešla.

Bez názvu.jpg

Slavia má hodně silný tým, ve kterém není místo pro každého. Několik hráčů tak z Edenu odešlo hostovat do Liberce, další fotbalisté působí i v jiných ligových týmech, a několik hráčů v létě sešívanou kabinu opustilo nadobro. Do jakých zahraničních klubů vedly jejich kroky? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Alexandru Baluta (Puskás Akadémia)

Alexandru Baluta 3 Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Když rumunský ofenzivní záložník před dvěma lety přicházel do Slavie, stál více než 60 milionů korun. Vysoké předpoklady ale nikdy nenaplnil, pevné místo si v Edenu nezískal a loni už hostoval v Liberci. Sedmadvacetiletý Alexandru Baluta se herně zvedl, v české lize už ale nepokračuje a odešel do maďarského celku Puskás Akadémia. 

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Michal Frydrych (Wisla Krakov)

Michal Frydrych Slavia Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Psal se rok 2015, když Michal Frydrych přestoupil z Baníku do Slavie. V Edenu si nikdy nevybojoval pevné místo v sestavě, vždy však byl důležitým článkem týmu, kterému dokázal mnohokrát pomoct. Teď už pro něj ale nezbylo místo. Velký zájem o něj měli v Ostravě, třicetiletý obránce ale nakonec zamířil do polské Wisly Krakov.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Josef Hušbauer (Anorthosis Famagusta)

Josef Hušbauer Slavia 19 Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Třicetiletý záložník byl jedním z hlavních strůjců posledních úspěchů Slavie. Ještě na podzim hrál Ligu mistrů, do jarního kádru se ale nevešel a odešel na hostování do německých Drážďan. Ty však sestoupily z druhé Bundesligy, a tak se Josef Hušbauer stěhoval znovu. Tentokrát do kyperské Famagusty, se kterou podepsal dvouletou smlouvu.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Tomáš Souček (West Ham United)

Tomáš Souček West Ham 2.jpg

Nejlepší český fotbalista současnosti ze Slavie odešel už v zimě. West Ham jej však nejprve přivedl jen na hostování a k tomu, aby přestup dotáhl do konce, se potřeboval udržet v Premier League. To se také stalo, a tak za Tomáše Součka zaplatil dohromady více než půl miliardy korun. Souček si však parádními výkony ihned řekl o pozornost dalších „velkých“ anglických klubů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Jan Sýkora (Lech Poznaň)

Jan Sýkora Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Největší přestup v historii Lechu Poznaň. Takovou vizitku má po svém odchodu do Polska šestadvacetiletý univerzál Jan Sýkora, jenž do Slavie přišel v sezoně 2016/17 z Liberce. Desetinásobný český reprezentant pak ve Slovanu zase hostoval, loni byl půjčený do Jablonce a v létě se vydal vstříc svému prvnímu zahraničnímu angažmá.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud