Ruské zbraně. 5 hráčů, na které si Češi v semifinále musí dát největší pozor

Alexandr Ovečkin, Jevgenij Malkin ani Jevgenij Kuzněcov na olympijských hrách nestartují, ruský tým má přesto ve svém středu řadu hvězd. Pavel Francouz bude v pátečním semifinále po ostrou palbou.

Rusové (na olympiádě OAR) sice na úvod turnaje prohráli se Slováky, pak ale přejeli Slovince, pohráli si s Američany a ve čtvrtfinále zničili i Nory. Teď je čeká semifinále, ve kterém narazí na českou reprezentaci. Na koho si Francouz a spol. budou muset dát největší pozor? Podívejte se na následující kapitoly.

Pokračování 2 / 6

Pavel Dacjuk

Pavel Dacjuk Rusko.jpg

Devětatřicetiletý veterán startuje už na pátých olympijských hrách. Bývalý útočník Detroitu ale nestárne, naopak stále patří k nejlepším hráčům ruského týmu a na turnaji si připsal už čtyři asistence. Gól zatím nevstřelil, i tak je ale nesmírně nebezpečný.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Nikita Gusev

Nikita Gusev.jpg

Jeden gól a šest asistencí. Taková je dosavadní bilance nejproduktivnějšího ruského útočníka Nikity Guseva, který je druhý v kanadském bodování celého turnaje. Pětadvacetiletý útočník Petrohradu posbíral v 52 zápasech KHL už 62 bodů a při chuti je i v Jižní Koreji. Kundrátek a spol. si na něj musí dát velký pozor.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Kirill Kaprizov

Kirill Kaprizov.jpg

Teprve dvacetiletý útočník patří k největším objevům olympijského turnaje. Mladý forvard CSKA Moskva startuje na první „velké“ reprezentační akci, na jeho výkonech to ale vůbec nejde vidět. Kirill Kaprizov dal už čtyři branky a přidal jednu nahrávku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Vasilij Košečkin

Vasilij Košečkin Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Češi mají Pavla Francouze, ruský výběr se spoléhá na Vasilije Košečkina. Také on se s 92,86% úspěšností zákroků řadí k nejlepším gólmanům turnaje a v průměru inkasuje jen 1,37 branky na zápas. Norové ho překonali jednou, jak si povede parta Martina Erata?

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Ilja Kovalčuk

Ilja Kovalčuk OAR.jpg

V Soči dal tři branky, teď už má na kontě čtyři góly a dvě asistence. Čtyřiatřicetiletý forvard Petrohradu touží po zlaté medaili a nic jiného nebere. Soupeře zatím válcuje, dokážou ho zastavit Češi?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud