Rychlejší střelci než Baroš či Schick. Toto jsou 3 hráči, kteří měli nejlepší gólový start v reprezentaci

Dvacetiletý Adam Hložek má na kontě 19 reprezentačních startů, ale jen jednu vstřelenou branku. Kariéru v národním týmu tedy neodstartoval v podobném tempu jako třeba Milan Baroš. V historii ale najdeme i tři hráče, kteří začali ještě lépe. než on.

Pavel Kuka, Zdeněk Nehoda či Václav Skuhravý. Ti všichni patřili k elitním hráčům národního týmu, ani jeden z nich ale nezažil tak produktivní start, jako právě Milan Baroš či Patrik Schick. Ještě lepší čísla v úvodu reprezentačních kariér však mají jiní tři velikáni. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Patrik Berger – 11 zápasů a 7 gólů

Patrik Berger1.jpg

Bývalý záložník Dortmundu či Liverpoolu debutoval ještě v československé reprezentaci, s jejímž výběrem do 16 let vyhrál v roce 1990 mistrovství Evropy.  V seniorském národním týmu se Patrik Berger uvedl parádně a v 11 zápasech měl na kontě už sedm branek. Poté se trefil i ve finále Eura v Anglii a zúčastnil se také evropského šampionátu v roce 2000.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Jan Koller – 8 zápasů a 7 gólů

Jan Koller ČR.jpg

Je to už více než 20 let, co Jan Koller debutoval v reprezentaci. Tehdy nastoupil do přátelského utkání na půdě Belgie a premiéru ozdobil prvním gólem. Nakonec jich v národním týmu dal 55 a je nejlepším střelcem v historii českého nároďáku. Sedm z nich dal už v prvních osmi zápasech.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Josef Bican – 3 zápasy a 7 gólů

Bican (UEFA.com).jpg

V letech 1933 až 1936 reprezentoval Josef Bican Rakousko, o dva roky později už oblékal dres československé reprezentace, za kterou odehrál 14 zápasů a dal v nich 12 branek. Sedm z nich vstřelil legendární útočník už v úvodních třech duelech.

Foto: UEFA.com

Doporučujeme

Články odjinud