Dele Alli (Tottenham Hotspur)  Anglický reprezentant Dele Alli má teprve 24 let, ale už pár roků patří mezi hvězdy Premier League. Londýnský Tottenham získal talentovaného ofenzivního záložníka v únoru roku 2015 za pět milionů liber z klubu MK Dons. Odborníci už před začátkem sezony 2015/16 upozorňovali, že v Allim dřímá obrovský potenciál. Zjevně se nemýlili. Tehdejší trenér Mauricio Pochettino mu dával stále víc šancí a on se stal velmi záhy jednou z opor týmu. Už v ročníku 2016/17 zvládl odehrát 37 utkání v Premier League a nastřílel v nich 18 gólů, kromě toho byl v základní sestavě ve všech zápasech Ligy mistrů. Pak ho v rozletu poněkud zbrzdily zdravotní problémy, ale v aktuální sezoně opět září. Ve 23 zápasech dal osm branek a další čtyři přihrál spoluhráčům. Profimedia.cz
 David Silva (Manchester City)  Málokdo by asi oponoval tvrzení, že bez Davida Silvy by byl Manchester City méně kvalitním týmem. Čtyřiatřicetiletý fotbalista má obrovský talent a dlouhodobě patří mezi nejkreativnější hráče na světě. Jeho báječný cit pro přihrávku je na hřišti zatraceně znát. Přestože je vynikajícím plejerem, kupodivu se mu nedostává takového uznání a věhlasu, jaký požívají mnohé jiné hvězdy. Není sice nejlepším hráčem Premier League, ale určitě je jedním z těch, kteří dokážou fanoušky svými kousky nejvíc nadchnout. Profimedia.cz
 Gylfi Sigurdsson (Everton)  O tom, jak famózním hráčem je islandský záložník Gylfi Sigurdsson, se přesvědčili nejen jeho protihráči v Premier League, ale také ti, kteří se postavili na mezinárodní scéně proti reprezentaci Islandu. V Tottenhamu museli zešílet, když hráče jeho kvalit v roce 2014 vyměnili se Swansea za obránce Bena Daviese. Od roku 2017 je Sigurdsson hráčem Evertonu, v aktuální sezoně odehrál 27 ligových utkání a jen čtyřikrát nebyl v základní sestavě. Třicetiletý středopolař je motorem mužstva, umí na sebe navázat soupeřovy hráče a pak překvapivě nahrává volným spoluhráčům. Profimedia.cz
 Mason Mount (Chelsea)  Není příliš obvyklé, aby se do prvního týmu Chelsea probojoval odchovanec klubové akademie, ale Masonovi Mountovi se to povedlo. Talentovaný záložník, který však může alternovat i v útoku, byl v předminulé sezoně na hostování v holandském Arnhemu a v minulém ročníku válel ve druhé nejvyšší anglické soutěži v dresu Derby County. Obě angažmá se mu nesmírně vydařila, a tak od začátku současné sezony předvádí své umění na Stamford Bridge. Jednadvacetiletý talent odehrál dosud všech 30 ligových zápasů (26 z nich v základní sestavě), dal šest branek a na čtyři přihrál. Na to, že je tak mladý, nemá absolutně žádný problém se stoprocentní koncentrací v každém okamžiku utkání, umí parádně zahrávat přímé kopy a dovede vytvářet pro spoluhráče gólové šance. Loni v září debutoval v seniorském národním týmu Anglie a nyní už má na kontě šest reprezentačních zápasů a jeden gól. Profimedia.cz
9
Fotogalerie

Rychlíci, technici a dravci. Toto je 8 nejlepších ofenzivních záložníků v anglické Premier League

Dobrý ofenzivní záložník je motorem fotbalového celku. Čím lepší, tím lépe mužstvo šlape. Přítomnost takového hráče v týmu může znamenat rozdíl mezi úspěchem a neúspěchem.

slide-ofenzivní záložníci.JPG

V každé soutěži na světě najdeme několik mimořádných ofenzivních záložníků. Ale co si budeme povídat, v těch nejkvalitnějších, mezi něž určitě patří i anglická Premier League, jich je nepoměrně víc než třeba v české lize.

Množina těch nejlepších se pořád mění – někdo z ní kvůli špatné formě vypadne, jiný se tam díky výjimečné fazoně zase dostane. V následujících kapitolách a ve fotogalerii najdete šest nejlepších útočně laděných středopololařů, kteří pobíhají po trávnících v nejvyšší anglické soutěži.

Pokračování 2 / 9

Dele Alli (Tottenham Hotspur)

Dele Alli1.jpg

Anglický reprezentant Dele Alli má teprve 24 let, ale už pár roků patří mezi hvězdy Premier League. Londýnský Tottenham získal talentovaného ofenzivního záložníka v únoru roku 2015 za pět milionů liber z klubu MK Dons. Odborníci už před začátkem sezony 2015/16 upozorňovali, že v Allim dřímá obrovský potenciál. Zjevně se nemýlili. Tehdejší trenér Mauricio Pochettino mu dával stále víc šancí a on se stal velmi záhy jednou z opor týmu.

Už v ročníku 2016/17 zvládl odehrát 37 utkání v Premier League a nastřílel v nich 18 gólů, kromě toho byl v základní sestavě ve všech zápasech Ligy mistrů. Pak ho v rozletu poněkud zbrzdily zdravotní problémy, ale v aktuální sezoně opět září. Ve 23 zápasech dal osm branek a další čtyři přihrál spoluhráčům.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 9

David Silva (Manchester City)

David Silva.jpg

Málokdo by asi oponoval tvrzení, že bez Davida Silvy by byl Manchester City méně kvalitním týmem. Čtyřiatřicetiletý fotbalista má obrovský talent a dlouhodobě patří mezi nejkreativnější hráče na světě. Jeho báječný cit pro přihrávku je na hřišti zatraceně znát.

Přestože je vynikajícím plejerem, kupodivu se mu nedostává takového uznání a věhlasu, jaký požívají mnohé jiné hvězdy. Není sice nejlepším hráčem Premier League, ale určitě je jedním z těch, kteří dokážou fanoušky svými kousky nejvíc nadchnout.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 9

Gylfi Sigurdsson (Everton)

Gylfi Sigurdsson-Everton.jpg

O tom, jak famózním hráčem je islandský záložník Gylfi Sigurdsson, se přesvědčili nejen jeho protihráči v Premier League, ale také ti, kteří se postavili na mezinárodní scéně proti reprezentaci Islandu. V Tottenhamu museli zešílet, když hráče jeho kvalit v roce 2014 vyměnili se Swansea za obránce Bena Daviese.

Od roku 2017 je Sigurdsson hráčem Evertonu, v aktuální sezoně odehrál 27 ligových utkání a jen čtyřikrát nebyl v základní sestavě. Třicetiletý středopolař je motorem mužstva, umí na sebe navázat soupeřovy hráče a pak překvapivě nahrává volným spoluhráčům.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 9

Mason Mount (Chelsea)

Mason Mount1.jpg

Není příliš obvyklé, aby se do prvního týmu Chelsea probojoval odchovanec klubové akademie, ale Masonovi Mountovi se to povedlo. Talentovaný záložník, který však může alternovat i v útoku, byl v předminulé sezoně na hostování v holandském Arnhemu a v minulém ročníku válel ve druhé nejvyšší anglické soutěži v dresu Derby County. Obě angažmá se mu nesmírně vydařila, a tak od začátku současné sezony předvádí své umění na Stamford Bridge.

Jednadvacetiletý talent odehrál dosud všech 30 ligových zápasů (26 z nich v základní sestavě), dal šest branek a na čtyři přihrál. Na to, že je tak mladý, nemá absolutně žádný problém se stoprocentní koncentrací v každém okamžiku utkání, umí parádně zahrávat přímé kopy a dovede vytvářet pro spoluhráče gólové šance. Loni v září debutoval v seniorském národním týmu Anglie a nyní už má na kontě šest reprezentačních zápasů a jeden gól.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 9

James Maddison (Leicester City)

James Maddison.jpg

Hvězda Jamese Maddisona se naplno rozzářila po přestupu do Lecesteru, který se uskutečnil v létě roku 2018. Nový zaměstnavatel za něho zaplatil Norwichi 20 milionů liber a záhy se ukázalo, že to byla nesmírně dobrá investice. Momentálně je jeho cena už třikrát vyšší.

Třiadvacetiletý Angličan sice nejčastěji hraje ve středu pole, ale může alternovat i na levé straně a jako ofenzivní záložník. V aktuálním ročníku Premier League odehrál 30 utkání, ve kterých nastřílel šest branek a na další tři nahrál spoluhráčům. Je to naprosto komplexní hráč, který téměř nemá slabé stránky. Snad by jen mohl trochu víc pomáhat v defenzívě, ale co se týče ofenzivních a kreativních dovedností, patří mezi ligovou elitu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 9

Jack Grealish (Aston Villa)

Jack Grealish.jpg

Aston Villa je velkým aspirantem na sestup z Premier League a pokud se tak stane, klub zřejmě jen těžko udrží svou čtyřiadvacetiletou hvězdu – útočníka či záložníka Jacka Grealishe. Talentovaný borec s irskými kořeny je odchovancem klubu a má v něm podepsanou smlouvu do roku 2023, ale o jeho služby se uchází řada bohatých a slavných konkurentů.

Grealish nastřílel v 28 zápasech, do kterých v aktuální sezoně nastoupil (vždy v základní sestavě), sedm branek, což je pětina všech gólů mužstva. Kromě toho vypracoval pro tým 73 klíčových přihrávek, z nichž padlo dalších šest branek. Je to borec s mocným tahem do šestnáctky, takže si vykoleduje spoustu faulů od protivníků. Umí báječně přihrávat, je technicky na výši, perfektně dokáže udržet balon. O tomhle hráči bychom v lepším mančaftu asi slýchali o hodně častěji.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 9

Bruno Fernandes (Manchester United)

Bruno Fernandes-Manchester United.jpg

Manchester United v zimě zoufale potřeboval zkvalitnit tým a hlavní vysněnou posilou se stal portugalský záložník Bruno Fernandes ze Sportingu Lisabon. O jeho přestupu na Old Trafford se mluvilo a psalo několik týdnů, ale k dohodě klubů dlouho nedocházelo. Manchesteru se totiž zdála přestupní částka, kterou požadoval jeho zaměstnavatel, dost přemrštěná. Nakonec to klaplo a za 80 milionů eur se Fernandes mohl stěhovat. Že to byl dobrý nákup, ukazují jeho výkony. V dresu Red Devils dosud odehrál šest utkání, ve kterých nastřílel tři góly a přidal k nim stejný počet asistencí.

Foto: profimedia.cz

Pokračování 9 / 9

Kevin De Bruyne (Manchester City)

Kevin De Bruyne-Manchester City1.jpg

Belgický reprezentant Kevin De Bruyne vyrostl ve velkou fotbalovou osobnost. Osmadvacetiletý záložník umí být smrtelně nebezpečný pro každou obranu. Dokáže poslat milimetrovou přihrávku spoluhráči, ale díky vytříbené technice se snadno a s lehkostí zvládne prosmýknout mezi beky a míří nekompromisně směrem k brance. O jeho kreativních schopnostech nejlépe vypovídá fakt, že je už několik sezon nejlepším hráčem v Premier League podle počtu vytvořených šancí na utkání.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud