S Ivanschitzem za zlatým hattrickem. Jak bude vypadat sestava Plzně?

Úkol zní jasně – Plzeň jde za obhajobou. Viktorka přezimovala na prvním místě tabulky a v jarní fázi ePojisteni.cz ligy bude útočit na zlatý hattrick. Bude u toho i bývalý kapitán rakouské reprezentace Andreas Ivanschitz.

Viktorka je největším favoritem na zisk titulu. Plzeňskou kabinu posílil Andreas Ivanschitz, Erik Janža a z hostování se vrátil Martin Chrien.  Kdo z nich se dostane do základní sestavě? Kdo dostane přednost na krajích zálohy a kdo na hrotu útoku? Bude to Michael Krmenčík nebo Tomáš Poznar? Podívejte se na následující kapitoly a zjistíte víc.

Pokračování 2 / 12

Brankář – Matúš Kozáčik

Matúš Kozáčik Ladislav Němec  MAFRA  Profimedia.jpg

Tento post má Viktorky vyřešený. Jedničkou týmu zůstává opora slovenské reprezentace Matúš Kozáčik. Plzeň na něj a na jeho spolupráci se stopery hodně spoléhá.

Foto: Ladislav Němec /MAFRA /Profimedia

Pokračování 3 / 12

Pravý obránce – Radim Řezník

Radim Řezník.jpg

Podzim začal v základní sestavě Aleš Matějů, mladý bek ale strávil poslední dva zápasy jen mezi náhradníky. Do hry se dostal Radim Řezník, který je už zcela fit, a zdá se, že má do sestavy o něco blíž.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 12

Stoper – Roman Hubník

Roman Hubník.jpg

Skála v plzeňské defenzivě. Kapitán a tahoun týmu. Roman Hubník má pevné místo v základní sestavě, je dirigentem zadních řad a jistotou v plzeňské defenzivě. O místo se bát nemusí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 12

Stoper – Lukáš Hejda

Lukáš Hejda Dominik Bakeš  CNC  Profimedia.jpg

Viktorka v zimě koupila ex-zlínského Tomáše Hájka, v kádru má i Jana Baránka, do základní sestavy má ale nejblíže Lukáš Hejda, který tvoří sehranou dvojici s kapitánem Hubníkem.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 12

Levý obránce – David Limberský

David Limberský titul.jpg

Jak dlouho bude ještě David Limberský v Plzni? Do léta? Nebo zde ukončí kariéru? O tom se možná rozhodne už na jaře. Plzeň koupila slovinského obránce Erika Janžu, který bude ostřílené opoře hodně šlapat na paty. Povede se mu ho vytlačit ze sestavy?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 12

Pravý záložník – Milan Petržela

Milan Petržela 2.jpg

Několikrát byl už na odpis, zdálo se, že jeho dny jsou v Plzni sečteny, Milan Petržela se ale vždy udržel v kádru a stále se rve o místo v základní sestavě. Nastoupil i v poslední přípravě a zdá se, že má mírný náskok před Janem Kopicem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 12

Střední záložník – Tomáš Hořava

Tomáš Hořava Plzeň.jpg

Český reprezentant začal podzim mezi náhradníky, ve druhém kole už ale naskočil do základní sestavy a od té doby v ní nechyběl. K oporám by měl autor čtyř podzimních branek patřit i na jaře.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 12

Střední záložník – Patrik Hrošovský

Patrik Hrošovský 2.jpg

Koho k Hořavovi? O místo ve středu zálohy se rvou tři mladí Slováci – navrátilec Martin Chrien, který se však zranil, Jakub Hromana, jenž má za sebou velmi dobrý podzim, a Patrik Hrošovský. Ten má do základní sestavavy nejblíže. V této sezoně střídal horší výkony s lepšími, jak se mu povede na jaře?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 12

Střední záložník – Andreas Ivanschitz

Alexandr Ivanschitz.jpg

Nejvýraznější zimní plzeňská posila. Bývalý kapitán rakouské reprezentace a čerstvý vítěz zámořské MLS přišel na západ Čech z amerického Seattlu a měl by nastupovat na postu podhrotového záložníka. V Plzni si od něj hodně slibují, dovede ji až k titulu?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 12

Levý záložník – Martin Zeman

Martin Zeman Plzeň.jpg

V ligové generálce nastoupil na levém kraji zálohy Jan Kovařík, na podzim ale dostával více prostoru Martin Zeman, který patřil k nejlepším a „nejviditelnějším“ hráčům týmu. Uhájí pozici i na jaře?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 12 / 12

Útočník – Tomáš Poznar

Tomáš Poznar Plzeň Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Michal Ďuriš je pryč a tak se čekalo, že si pevnou pozici vybojuje Michael Krmenčík, jenž na podzim gólově debutoval v reprezentaci. Jenže příprava mu nevyšla, zahazoval šanci za šancí a dal jediný gól. Jeho konkurent Tomáš Poznar, který se na podzim moc nepředvedl, se trefil pětkrát. Vystřílel si flek v sestavě?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud