Pravý obránce: Dani Alves (Barcelona – 2008 až 2016)  Kromě toho, že byl Brazilec Dani Alves považován za jednoho z největších simulantů na zelených pažitech, patřil také mezi nejlepší pravé obránce na světě. Vždycky se mohl chlubit mimořádně vysokým procentem úspěšných přihrávek, což ho řadilo mezi absolutní elitu v La Lize. V době, kdy v klubu vládl kouč Pep Guardiola, patřil ke klíčovým pilířům sestavy Barcelony. Profimedia.cz
 Stoper: Sergio Ramos (Real Madrid – 2005 až 2021)  Sergio Ramos byl 16 let srdcem obrany Realu Madrid a v tomto výběru tedy nemůže chybět. Byl to hráč tvrdý jako skála, o kterou se tříštily útoky každého protivníka. Navíc uměl dávat i góly, což je v případě obránce vždycky příjemný bonus. Kdyby měl někdo z tohoto výběru dostat na ruku kapitánskou pásku, byl by to jednoznačně právě on. Profimedia.cz
 Stoper: Gerard Piqué (Barcelona – 2008 až 2022)  Gerard Piqué byl 14 sezon stálicí v dresu Barcelony. S katalánským klubem vyválčil devětkrát vítězství v La Lize a třikrát zvedl na hlavu trofej pro vítěze Ligy mistrů. V listopadu 2022 se v 35 letech loučil s profesionálním fotbalem jako legenda španělské nejvyšší soutěže. Profimedia.cz
 Levý obránce: Jordi Alba (Valencia – 2009 až 2012, Barcelona – 2012 až 2023)  Ve sledovaném období oblékal španělský reprezentant Jordi Alba v La Lize dva dresy. Nejdříve válel ve Valencii a od té doby, co v roce 2012 zamířil za 14 milionů eur na Camp Nou, hájil do konce sezony 2022/23 barvy Barcelony. V obou klubech zanechal výraznou stopu. Podepsal se pod šest triumfů v Primera Division, v ročníku 2014/15 byl zařazen do ideálního „Týmu sezony“. Profimedia.cz
11
Fotogalerie

Samé superhvězdy! Takto by vypadala nejlepší jedenáctka španělské La Ligy z posledních 13 sezon

Španělská liga patří mezi čtyři nejlepší fotbalové soutěže na světě. Nejslavnějšími a nejbohatšími kluby - Barcelonou a Realem Madrid – prošly jen za poslední léta desítky fantastických hráčů, z nichž mnozí se nesmazatelně zapsali do historie Primera Division.

Jak by asi vypadala nejlepší jedenáctka španělské La Ligy? Abychom se zbytečně nehrabali v hluboké minulosti a mohli vybírat z hráčů, na které si ještě dobře pamatujeme, řekněme, že se budeme pohybovat v období posledních třinácti let. Tým snů Primera Division z let 2010 až 2023 by hrál v rozestavení 4-3-3 a pěkně hráče po hráči ho najdete rozpitvaný v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 12

Brankář: Jan Oblak (Atlético Madrid – 2014 až současnost)

Jan Oblak1.jpg

Iker Casillas, Victor Valdés nebo Ter Stegen by mohli být aspiranty na post brankáře v tomto výběru La Ligy posledních 13 sezon, ale od nás dostává přednost slovinský mág Jan Oblak. Třicetiletý borec je už deset let neochvějnou jistotou v brance Atlétika Madrid. Pětkrát vyhrál ocenění La Liga Zamora Trophy pro nejlepšího gólmana Primera Division, což mluví zcela jasně o jeho kvalitách.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 12

Pravý obránce: Dani Alves (Barcelona – 2008 až 2016)

Dani Alves.jpg

Kromě toho, že byl Brazilec Dani Alves považován za jednoho z největších simulantů na zelených pažitech, patřil také mezi nejlepší pravé obránce na světě. Vždycky se mohl chlubit mimořádně vysokým procentem úspěšných přihrávek, což ho řadilo mezi absolutní elitu v La Lize. V době, kdy v klubu vládl kouč Pep Guardiola, patřil ke klíčovým pilířům sestavy Barcelony.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 12

Stoper: Sergio Ramos (Real Madrid – 2005 až 2021)

Sergio Ramos.jpg

Sergio Ramos byl 16 let srdcem obrany Realu Madrid a v tomto výběru tedy nemůže chybět. Byl to hráč tvrdý jako skála, o kterou se tříštily útoky každého protivníka. Navíc uměl dávat i góly, což je v případě obránce vždycky příjemný bonus. Kdyby měl někdo z tohoto výběru dostat na ruku kapitánskou pásku, byl by to jednoznačně právě on.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 12

Stoper: Gerard Piqué (Barcelona – 2008 až 2022)

Gerard Pique.jpg

Gerard Piqué byl 14 sezon stálicí v dresu Barcelony. S katalánským klubem vyválčil devětkrát vítězství v La Lize a třikrát zvedl na hlavu trofej pro vítěze Ligy mistrů. V listopadu 2022 se v 35 letech loučil s profesionálním fotbalem jako legenda španělské nejvyšší soutěže.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 12

Levý obránce: Jordi Alba (Valencia – 2009 až 2012, Barcelona – 2012 až 2023)

Jordi Alba-Barcelona.jpg

Ve sledovaném období oblékal španělský reprezentant Jordi Alba v La Lize dva dresy. Nejdříve válel ve Valencii a od té doby, co v roce 2012 zamířil za 14 milionů eur na Camp Nou, hájil do konce sezony 2022/23 barvy Barcelony. V obou klubech zanechal výraznou stopu. Podepsal se pod šest triumfů v Primera Division, v ročníku 2014/15 byl zařazen do ideálního „Týmu sezony“.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 12

Pravý záložník: Xavi Hernández (Barcelona – 1998 až 2015)

Xavi Hernandez.jpg

Jeden titul mistra světa, dva tituly mistra Evropy, osm titulů ze španělské ligy a čtyři vítězství v Lize mistrů. Je potřeba ještě něco dodávat? Co by bylo z Lionela Messiho bez Xaviho? Právě on byl ještě před pár lety ztělesněním barcelonského tiki-taka stylu a ještě šestnáct let od svého debutu na Camp Nou byl nepostradatelným ozubeným kolečkem, kolem kterého se točil hodinový stroj katalánského velkoklubu. Nyní vede mužstvo jako hlavní trenér.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 12

Střední záložník: Xabi Alonso (Real Madrid – 2009 až 2014)

Xabi Alonso.jpg

Xabi Alonso byl dlouho neodmyslitelnou součástí Realu Madrid i španělské reprezentace. Kreativní záložník býval hráčem, který měl na hřišti v každém okamžiku naprosto dokonalý přehled o hře a s obrovským citem dokázal tmelit defenzívu a ofenzívu týmu. Byl to rozený dirigent, pod jehož taktovkou mančaft šlapal jako skvěle namazaný stroj. S Realem vyhrál La Ligu, domácí pohár Copa del Rey i Ligu mistrů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 12

Levý záložník: Andrés Iniesta (Barcelona – 2002 až 2018)

Andres Iniesta1.jpg

Kdyby se Andres Iniesta narodil v jiné době, byl by patrně fotbalovou superhvězdou. Jenže se musel smířit s rolí ve stínu Lionela Messiho. Platí pro něho to samé co pro Xaviho. Bez něj by nebyl Messi tím Messim, který trhal v Barceloně jeden rekord za druhým. Kreativní záložník má ve sbírce devět ligových titulů, čtyřikrát vyválčil trofej pro vítěze Ligy mistrů a „samozřejmě“ byl u všech úspěchů španělské reprezentace z minulých let, což znamená, že je dvojnásobným mistrem Evropy i mistrem světa.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 12

Pravé křídlo: Lionel Messi (Barcelona – 2004 až 2021)

Lionel Messi-2018.jpg

Na tom, že se Barcelona dostala v minulých letech na nadpozemskou úroveň, měl zásluhu především subtilní Argentinec Lionel Messi. O jeho kvalitách svědčí šest Zlatých míčů pro nejlepšího fotbalistu planety, přičemž prestižní cenu vyhrál čtyřikrát v nepřerušené řadě. Messi zbořil desítky „vousatých rekordů“ nejen ve španělské lize. V Barceloně se radoval z deseti domácích titulů a čtyřikrát vyhrál Ligu mistrů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 12

Střední útočník: Luis Suárez (Barcelona – 2014 až 2020, Atlético Madrid - 2020 až 2022)

Luis Suarez-Barcelona.jpg

Měl by na tomto postu v našem výběru figurovat Antoine Griezmann? Nebo Karim Benzema? Těžko říct. My jsme dali přednost Luisi Suárezovi. Uruguayský snajpr je jediným hráčem, který vyhrál v daném období korunu pro krále střelců La Ligy kromě Lionela Messiho a Cristiana Ronalda. To rozhodlo v jeho prospěch.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 12 / 12

Levé křídlo: Cristiano Ronaldo (Real Madrid – 2009 až 2018)

Cristiano Ronaldo2.jpg

Portugalec Cristiano Ronaldo byl spolu s Lionelem Messim největší osobností posledních sezon Primera Division. V 292 ligových zápasech v dresu Bílého baletu nastřílel neuvěřitelných 311 branek. Dvakrát vyhrál La Ligu a čtyřikrát se těšil z pocitů vítěze Ligy mistrů. K tomu snad není co dodat…

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud