Se čtyřmi góly kanonýrem. Jak se (ne)dařilo střelcům Slavie před Škodou?

Milan Škoda vyšel ve šlágru s Plzní gólově naprázdno, přesto se stále drží v čele týmové tabulky střelců a společně s Davidem Lafatou vládne i ligovému pořadí kanonýrů. V Edenu na střelce jeho kvalit dlouho čekali jako sůl.

Untitled 1.jpg

Jednatřicetiletý Škoda je ve Slavii od sezony 2010/11, ve které přišel ze sousední Bohemky. Během premiérového ročníku v Edenu se prosadil dvakrát, v další sezoně dal čtyři branky a poté vyšel střelecky naprázdno. Následně se vrátil do útoku a začal úřadovat.

V ročníku 2014/15 dal 19 branek, loni 14, letos se trefil už jedenáctkrát a zřejmě se stane potřetí v řadě nejlepším střelcem týmu. Na to v Edenu dlouho čekali. Kolik branek stačilo elitním týmovým hráčům na zisk slávistické koruny střelců? Nebyla to žádná sláva. Podívejte se na následující kapitoly a zjistíte víc.

Pokračování 2 / 6

Peter Grajciar (2009/10) – 4 góly

Peter  Grajciar Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Třiatřicetiletý záložník, který aktuálně působí v Polsku, hrál za Slavii i Spartu. Do Edenu přišel v roce 2008 a ihned se radoval ze zisku titulu. V následující sezoně vstřelil v 21 zápasech čtyři branky, což mu stačilo k ocenění pro nejlepšího týmového střelce. I to ukazuje na fakt, jak na tom Slavia tehdy byla…

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Zdeněk Šenkeřík (2009/10) – 4 góly

Zdeněk Šenkeřík.jpg

Zlínský rodák byl historicky prvním střelcem Slavie v Lize mistrů. Trefil se do sítě Steauy Bukurešť, proti které se prosadil i v odvetě a pomohl „sešívaným“ do jarní fáze pohárové Evropy. V prvním roce ve Slavii dal tři branky, ve druhé dvě a v sezoně 2009/10 se prosadil čtyřikrát. Stejně jako Grajciar.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Karol Kisel (2010/11 a 2012/13) – 7 a 8 gólů

Karol Kisel.jpg

Působil v Bohemians, hrál za Liberec, Spartu a před sezonou 2010/11 posílil Slavii. V Edenu se ihned vypracoval mezi klíčové persony sestavy a během premiérového ročníku dal sedm branek. To mu stačilo k dělené první pozici v týmové tabulce střelců.

Po sezoně odešel do Austrálie, stačil však rok a slovenský záložník byl zpět ve Slavii. Karol Kisel prožil další dobrý ročník a s osmi góly byl znovu nejlepším střelcem týmu.

Foto:Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Zbyněk Pospěch (2010/11 a 2011/12) – 7 a 6 gólů

Zbyněk Pospěch Slavia.jpg

Taky Zbyněk Pospěch byl dvakrát na čele slávistické tabulky střelců. V sezoně 2010/11 zasáhl jen do dvanácti zápasů, přesto stihl dát sedm branek a společně s Kiselem byl hlavním motorem týmu. Tím zůstal i v dalším ročníku, během něhož se trefil šestkrát. Svou další kariéru spojil s pražskou Duklou.

Foto:Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Martin Juhar (2013/14) – 6 gólů

Martin Juhar.jpg

Posledním hráčem, který ovládl slávistickou tabulku střelců před Milanem Škodou, byl Martin Juhar. Rychlonohý slovenský fotbalista přišel do Edenu v roce 2012 z konkurenční Sparty a v úvodních dvou sezonách patřil k pevným členům základní sestavy. Během prvního ročníku se trefil třikrát, v sezoně 2013/14 dal šest branek a stal se elitním kanonýrem mužstva. V další sezoně se už ale neprosadil a tím jeho pražská mise skončila.

Foto:Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud