Tomáš Vaclík - Brankářského postu se český tým nemusí bát. Současnou jedničkou je Tomáš Vaclík, jenž je zdatným nástupcem Petra Čecha. Spoleh je také na Jiřího Pavlenku a připraveni jsou ještě Tomáš Koubek s Ondřejem Kolářem. Foto: Profimedia.cz
 Vladimír Coufal - Trenér Šilhavý má z čeho vybírat. Na pravém kraji obrany může naskočit spolehlivý Pavel Kadeřábek, opora Hoffenheimu je ale nyní až volbou číslo dvě. Vladimír Coufal z West Hamu je totiž v životní formě. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Ondřej Čelůstka - Koho na stopera? V posledních zápasech se osvědčila sázka na Jakuba Brabce, jenž hodil za hlavu nejistou formu z úvodu sezony a v národním týmu působil spolehlivě. Jedničkou ale zřejmě zůstane Ondřej Čelůstka. Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia
 Tomáš Kalas - Vedle Čelůstky se může postavit jak Brabec, tak i David Hovorka či Ondřej Kúdela. Možností je víc a jednou z nich je i Tomáš Kalas. Toho už trenér Šilhavý dobře zná a přesně ví, co od něj může čekat. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
12
Fotogalerie

Se Součkem a Schickem, ale bez Dočkala. Jak by vypadal nejsilnější český tým pro EURO?

Ve světě sice stále zuří koronavirus, fotbalové EURO ale příští rok nejspíš proběhne. Je sice otázkou jak a jestli na něj budou moct i diváci, jedno je ale jisté – český tým na šampionátu chybět nebude.

profimedia-0456965329.jpg

Čeští fotbalisté postoupili mezi elitu Ligy národů a chystají se na fotbalové EURO. Uplynulé zápasy národního týmu ukázaly, že kouč Jaroslav Šilhavý má z čeho vybírat a k dispozici má velmi silný tým. Jakou nejsilnější sestavu by na evropský šampionát mohl postavit? Podívejte se na „náš“ tým, který je v rozestavení 4-5-1. Jeho podobu najdete v následujících kapitolách.

Foto: Barbora Reichova / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 12

Tomáš Vaclík

Tomáš Vaclík ČR 19.jpg

Brankářského postu se český tým nemusí bát. Současnou jedničkou je Tomáš Vaclík, jenž je zdatným nástupcem Petra Čecha. Spoleh je také na Jiřího Pavlenku a připraveni jsou ještě Tomáš Koubek s Ondřejem Kolářem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 12

Vladimír Coufal

Vladimír Coufal ČR Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Trenér Šilhavý má z čeho vybírat. Na pravém kraji obrany může naskočit spolehlivý Pavel Kadeřábek, opora Hoffenheimu je ale nyní až volbou číslo dvě. Vladimír Coufal z West Hamu je totiž v životní formě.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 12

Ondřej Čelůstka

Ondřej Čelůstka ČR 2 Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Koho na stopera? V posledních zápasech se osvědčila sázka na Jakuba Brabce, jenž hodil za hlavu nejistou formu z úvodu sezony a v národním týmu působil spolehlivě. Jedničkou ale zřejmě zůstane Ondřej Čelůstka.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 12

Tomáš Kalas

Tomáš Kalas ČR Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Vedle Čelůstky se může postavit jak Brabec, tak i David Hovorka či Ondřej Kúdela. Možností je víc a jednou z nich je i Tomáš Kalas. Toho už trenér Šilhavý dobře zná a přesně ví, co od něj může čekat.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 12

Jan Bořil

Jan Bořil ČR Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Také na levý kraj obrany je k dispozici několik hráčů. Nastoupit může Aleš Matějů a jistotou je i sázka na Filipa Nováka. Kouč Šilhavý ale hodně sází na Jana Bořila ze Slavie. Kdyby hrál na EURU třeba jako proti Barceloně, byla by to paráda.

Foto: Pavel Mazáč / CNC/  Profimedia

Pokračování 7 / 12

Václav Černý

Václav Černý ČR.jpg

Na pravém kraji zálohy dostával nejvíc prostoru Lukáš Masopust. Čekalo se od něj ale víc a třeba v duelu se Slováky patřil k nejslabším hráčům českého týmu. Koho místo něj? Odpověď se sama nabízí – Václav Černý z Twente má formu jako hrom.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 12

Tomáš Souček

Tomáš Souček zelené.jpg

Sestavu bez něj si nyní nikdo nedokáže představit. Tomáš Souček zraje jako víno a zápas co zápas odvádí parádní služby. V defenzivě je bezchybný, navíc je zatraceně nebezpečný i ve hře dopředu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 12

Alex Král

Alex Král Kosovo.jpg

Ani tady není o čem spekulovat. Jisté místo v sestavě má také Alex Král, jenž si svými výkony říká o přestup do Premier League. V reprezentaci má pevný flek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 12

Vladimír Darida

Vladimrí Darida zelené.jpg

Stejně jako Vladimír Darida, i on je pro hru národního týmu stále nepostradatelný. Záložník berlínské Herthy debutoval už na EURU v roce 2012, v týmu bude i tentokrát.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 12

Jakub Jankto

Jakub Jankto ČR 19 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

O místo na levém kraji zálohy se hlásí Lukáš Provod, jenž má velkou šanci, že se dostane do konečné nominace. Jedničkou na tomto postu je ale aktuálně Jakub Jankto ze Sampdorie, jenž v posledních duelech reprezentace patřil pokaždé k nejlepším. Hráče jako je on národní tým potřebuje jako sůl.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 12 / 12

Patrik Schick

Patrik Schick ČR 2019 Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Pokud mu bude sloužit zdraví, tak není o čem spekulovat. Útočnou jedničkou českého týmu je Patrik Schick, který dal v národním týmu už několik důležitých branek. Zbývá jen vyřešit, zda český tým bude hrát na jednoho útočníka, nebo se vedle něj postaví Adam Hložek.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud