Během zimní přestávky v sezoně 2015/16 Slavia horečně loupila v konkurenčních tuzemských klubech a jedním z hráčů, na kterého manažeři z Edenu ukázali, byl také obránce Michal Frydrych z Baníku Ostrava. Pražané ho získali za pět milionů korun. Nyní je jeho cena minimálně dvojnásobná. Smlouvu v klubu má podepsanou do konce ročníku 2020/21. Profimedia.cz
 Jan Bořil  Obránce Jan Bořil přišel do Edenu uprostřed sezony 2015/16 z Mladé Boleslavi. Velmi rychle si vybojoval stálé místo v sestavě a následně i pozvánku do reprezentačního celku. Subtilní zadák se stal v sešívaném dresu prakticky nepostradatelný. Aktuální sezona ho zastihla v životní formě a velmi dobré jméno si udělal i v Lize mistrů. V Evropě se o něm ví a pro Slavii bude těžké ho udržet v kádru. Profimedia.cz
 Tomáš Souček  Jen na půl sezony 2016/17 si odskočil Tomáš Souček na hostování do Liberce, jinak neoblékl od roku 2015 jiný než slávistický dres. Odchovanec klubu je v současnosti nejžádanějším fotbalistou z tuzemské nejvyšší soutěže a není vyloučeno, že během zimního přestupního období z Edenu odejde za lukrativním angažmá do zahraničí. Profimedia.cz
 Josef Hušbauer  Josef Hušbauer přišel do Slavie uprostřed sezony 2015/16 ze Sparty a mnozí fanoušci letenského týmu mu tento přestup dodnes neodpustili. Jeden z nejkreativnějších hráčů tuzemské ligy se vyprofiloval v klíčového muže sešívané sestavy. V Edenu mu v létě vyprší kontrakt a klub se bude zřejmě snažit během zimní přestávky podepsat s oporou mužstva novou smlouvu. Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Neskutečná proměna. Jen těchto 5 hráčů Slavie z ročníku 2015/16 dosud vydrželo v Edenu

Vraťme se zpátky časem do sezony 2014/15. Slávisté zažili další bídný rok, vybojovali jen 34 bodů a v konečné tabulce obsadili jedenáctou příčku. Od sestupu je dělilo pouhých devět bodů. Pak ale nastaly změny.

slide-Slavia.jpg

V září roku 2015 se Slavie ujala čínská společnost CEFC a brzy nato nastaly změny. „Sešívaní“ začali rozhazovat miliony a kupovat nové posily z české ligy i ze zahraničí. Za více než 30 milionů korun přišel Gino van Kessel, jen o něco málo méně stál v ex-liberecký Jan Sýkora a následovali další a další drazí hráči. Kádr Slavie se změnil k nepoznání a nyní v něm najdeme jen pět fotbalistů, kteří v Edenu působili i v sezoně 2015/16. Jejich jména a osudy najdete v následujících kapitolách a ve fotogalerii.

Pokračování 2 / 6

Michal Frydrych

Michal Frydrych-Slavia.jpg

Během zimní přestávky v sezoně 2015/16 Slavia horečně loupila v konkurenčních tuzemských klubech a jedním z hráčů, na kterého manažeři z Edenu ukázali, byl také obránce Michal Frydrych z Baníku Ostrava. Pražané ho získali za pět milionů korun. Nyní je jeho cena minimálně dvojnásobná. Smlouvu v klubu má podepsanou do konce ročníku 2020/21.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Jan Bořil

Jan Bořil1.jpg

Obránce Jan Bořil přišel do Edenu uprostřed sezony 2015/16 z Mladé Boleslavi. Velmi rychle si vybojoval stálé místo v sestavě a následně i pozvánku do reprezentačního celku. Subtilní zadák se stal v sešívaném dresu prakticky nepostradatelný. Aktuální sezona ho zastihla v životní formě a velmi dobré jméno si udělal i v Lize mistrů. V Evropě se o něm ví a pro Slavii bude těžké ho udržet v kádru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Tomáš Souček

Tomáš Souček2.jpg

Jen na půl sezony 2016/17 si odskočil Tomáš Souček na hostování do Liberce, jinak neoblékl od roku 2015 jiný než slávistický dres. Odchovanec klubu je v současnosti nejžádanějším fotbalistou z tuzemské nejvyšší soutěže a není vyloučeno, že během zimního přestupního období z Edenu odejde za lukrativním angažmá do zahraničí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Josef Hušbauer

Josef Hušbauer-Slavia.jpg

Josef Hušbauer přišel do Slavie uprostřed sezony 2015/16 ze Sparty a mnozí fanoušci letenského týmu mu tento přestup dodnes neodpustili. Jeden z nejkreativnějších hráčů tuzemské ligy se vyprofiloval v klíčového muže sešívané sestavy. V Edenu mu v létě vyprší kontrakt a klub se bude zřejmě snažit během zimní přestávky podepsat s oporou mužstva novou smlouvu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Milan Škoda

Milan Škoda1.jpg

Elitní kanonýr „sešívaných“ působí v Edenu od roku 2012. Trenér Miroslav Beránek ho na začátku sezony 2014/15 vrátil z postu stopera na hrot útoku a Milanu Škodovi to náramně prospělo. V ročníku dal 19 branek a stanovil si dosavadní maximum.

V sezoně 2016/17 se trefil patnáctkrát, ale od té doby jde jeho produktivita dolů. V současném ročníku má na kontě pět přesných zásahů. Slavia měla v minulosti lukrativní nabídky na jeho přestup z Číny, ale dala jasně najevo, že Škoda je pro správný chod klubu naprosto klíčový. Stávající kontrakt mu však vyprší v létě, a tak se už v zimě může stěhovat jinam.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud